Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Mark Ronson

Mark Ronson

Mark RonsonOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Mark Ronson to brytyjski DJ, autor tekstów i producent muzyczny. Urodził się w 1975 roku w Londynie, a dorastał w Nowym Jorku. Podczas studiów na Uniwersytecie Nowojorskim Ronson rozpoczął karierę DJ-a i szybko zyskał popularność, występując w wielu klubach.

Muzyka Marka Ronsona

Mark Ronson zadebiutował w 2003 roku albumem „Here Comes the Fuzz”, który nie cieszył się popularnością. W 2006 roku Ronson zyskał uznanie produkując albumy Lily Allen, Christiny Aguilery oraz Amy Winehouse.

 

Drugi album - „Version” ukazał się w czerwcu 2007 roku. Wystąpili na nim między innymi Robbie Williams, Lily Allen czy Amy Winehouse (w piosence „Valerie”). Płyta zebrała wiele entuzjastycznych recenzji.

 

Największy sukces odniosła czwarta płyta artysty pod tytułem „Uptown Special”, wydana w styczniu 2015 roku. Pokryła się platyną w Stanach Zjednoczonych i Francji oraz złotem w Polsce, Wielkiej Brytanii i Australii. Trafiła na 5. miejsce listy Billboard 200. Pochodzi z niej światowy hit - „Uptown Funk”, nagrany z Bruno Marsem. Piosenka przez 14 tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu notowania Billboard Hot 100, a przez 7 tygodni gościła na szczycie brytyjskich list przebojów. Ponadto przyniosła Ronsonowi dwie nagrody Grammy.

 

Mark Ronson na swoim koncie ma łącznie 7 statuetek, z których ostatnie otrzymał w 2019 roku – za piosenki „Electricity” oraz „Shallow”. Drugi z wymienionych utworów pochodzi z filmu „Narodziny gwiazdy”, a jego autorami oprócz Ronsona są Lady Gaga, Andrew Wyatt oraz Anthony Rossomando.

Koncerty Marka Ronsona

Koncerty Marka Ronsona to wielkie widowiska, na które czekają fani na całym świecie. Muzyk współpracuje z najlepszymi muzycznymi nazwiskami, oprócz Amy Winehouse u jego boku wystąpiły między innymi Lykke Lie czy Miley Cyrus, z którymi stworzył wyjątkowe utwory, znane na całym świecie. Mark Ronson w Polsce wystąpił już kilka razy, a fani nie mogą doczekać się kolejnych wydarzeń z udziałem artysty.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Chris Hakkens, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też