Alice In Chains

Alice In Chains

Zespół Alice In Chains powstał w Seattle w 1987 roku. Tworzyli go gitarzysta i wokalista Jerry Cantrell, perkusista Sean Kinney, basista Mike Starr oraz główny wokalista Layne Staley. Starr został zastąpiony przez Mike'a Ineza w 1993 roku.

Rozwój kariery muzycznej zespołu Alice in Chains

Zespół Alice in Chains zadebiutował w 1990 roku albumem Facelift, który znalazł się na liście Billboard, a następnie pokrył się podwójną platyną. Artyści zaczęli zdobywać popularność w radiu i telewizji dzięki hitom Man in the Box czy We Die Young. Kolejnym ich wydawnictwem była w pełni akustyczna EPka Sap. Międzynarodowy sukces przyniosła im kolejna płyta Dirt wydana w 1992 roku.

 

Pochodzą z niej piosenki takie jak What The Hell Have I oraz A Little Bitter. W EPce Jar of Flies z 1994 roku nastąpiła zmiana kierunku na bardziej łagodny i nastrojowy, co spotkało się ze świetnym odbiorem publiczności. EPka znalazła się na pierwszym miejscu listy Billboard i dzięki hitom takim jak No Excuses pokryła się platyną. Album Alice in Chains z 1995 roku jest ostatnim premierowym studyjnym wydawnictwem grupy. Rok później ukazało się CD i DVD z koncertu MTV Unplugged.

 

Alice In Chains łączył grunge z metalem w sposób, który do dziś inspiruje współczesnych twórców. Miał niesamowity potencjał, jednak nie odniósł tak dużego sukcesu ze względu na wewnętrzne konflikty z powodu uzależnienia Staleya od narkotyków. Po tragicznej śmierci lidera w 2002 roku, grupa reaktywowała się cztery lata później, a jego miejsce zajął William DuVall. W nowym składzie grupa wydała do tej pory trzy albumy: „Black Gives Way to Blue”, „The Devil Put Dinosaurs Here” oraz „Rainier Fog” z 2018 roku.

Alice in Chains w Polsce

Alice In Chains w Polsce występował kilkukrotnie, w tym np. w warszawskim Klubie Stodoła w 2009 roku. W czerwcu 2019 roku wraz z zespołem Tool zagrał na Impact Festival w TAURON Arenie Kraków. Koncerty Alice in Chains są wspaniałą okazją, aby usłyszeć utwory z repertuaru grupy na żywo takie jak między innymi Main in the Box czy Rooster.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Alice In Chains
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/