Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo

Teatr w Toruniu

Bogaty repertuar spektakli: komedie, dramaty, musicale
OpisSpektakle teatralneKogo zobaczyćGdzie się wybrać

Toruń to miasto, w którym odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Znajdują się tu również liczne teatry, których program wyjdzie naprzeciw nawet najbardziej wybrednej widowni.

Bilety na spektakle teatralne

Głównym teatrem w Toruniu jest Teatr im. Wilama Horzycy. W jego bogatym repertuarze znaleźć można sztuki klasyczne takie jak „Hamlet” czy „Poskromienie złośnicy” oraz wiele oryginalnych i interesujących dzieł, np. komediodramat „Skrzywienie kręgosłupa” czy Sienkiewicz w nowej odsłonie - „Krzyżacy”. W teatrze nie brakuje również spektakli muzycznych takich jak „W co się bawić?” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego czy pełen humoru musical „Odlot. Last minute”. Teatr Toruń wspiera młodych twórców, organizując Festiwal Debiutantów PIERWSZY KONTAKT, na który mogą zgłaszać się początkujący aktorzy i reżyserzy.


Nowym ośrodkiem teatralnym w mieście jest Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny, założony w 2014 roku. Wśród aktorów teatru znajdują się m.in. Edyta Olszówka i Piotr Polk oraz artyści innych zespołów, m.in. Teatru Komedia we Wrocławiu Teatru Muzycznego w Gdyni czy Teatru WARSawy. Zgodnie z nazwą, działalność teatru skupia się wokół muzyki – jest ona obecna w mniejszym lub większym stopniu we wszystkich przedstawieniach. Teatr Toruń spektakle grane są także w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Teatr Toruń dla dzieci

Dla najmłodszych w Toruniu działa Teatr Baj Pomorski, w którym wystawiane są klasyczne bajki takie jak „Jaś i Małgosia” czy „Kopciuszek” oraz wiele innych ciekawych propozycji dla różnych grup wiekowych – od maluszków po młodzież i dorosłych. Uwagę przykuwa również fantazyjny, baśniowy budynek teatru, który już od zewnątrz zachęca dzieci do obejrzenia granych w nim spektakli.

Zobacz też