Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dasha Rush

Dasha Rush

Dasha RushOpisWydarzeniaDasha Rush - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Rezydująca w Berlinie producentka i DJ-ka, dla której techno to punkt wyjścia do dalekosiężnych poszukiwań.

Jej twórczość w równym stopniu bazuje na parkietowej wibracji, co eksperymentach dźwiękowych. Dasha Rush pochodzi z Rosji, gdzie w latach 90. rozpoczęła karierę didżejską. Po przeprowadzce do Paryża zajęła się również produkcją muzyki, publikując solowe materiały oraz komponując także ścieżki dźwiękowe do spektakli teatralnych.

Dasha Rush łączy napędzane emocjami utwory z wielowarstwowym, gęstym techno, eksploracjami wizualnymi i sztuką performatywną. Inspiruje ją ciekawość astrofizyki, fascynacja ekstremalnymi zjawiskami naturalnymi, czy najgłębsze pragnienia ludzkiej psychiki.

Występowała na najważniejszych festiwalach na świecie, jak Mutek w Monrealu, Resonanz w Tokio oraz Atonal i CTM w Berlinie. Regularnie występuje jako DJ-ka w tak kultowych przestrzeniach, jak Berghain, Tresor, Fabric, De School i wiele innych. Wraz z Larsem Hemmeringiem współtworzy projekt LADA, a także grupę Attention Deficit Disorder. Od 2005 roku prowadzi własną wytwórnię eksperymentalną o nazwie Fullpanda, a także sublabel Hunger To Create.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Dasha Rush - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dasha Rush?

Miejscowości, w których Dasha Rush wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też