Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Bo we mnie jest seks - piosenki Kaliny Jędrusik

Bo we mnie jest seks - piosenki Kaliny Jędrusik

19.09.2024 Wrocław

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Sprawdź bilety
Bo we mnie jest seks - piosenki Kaliny JędrusikBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

BO WE MNIE JEST SEKS - piosenki Kaliny Jędrusik
czwartek
19.09.2024
19:00

BO WE MNIE JEST SEKS - piosenki Kaliny Jędrusik

Wrocław, Stary Klasztor

O wydarzeniu

Bo we mnie jest seks – piosenki Kaliny Jędrusik w Starym Klasztorze! Stary Klasztor zaprasza miłośników polskiej piosenki na koncert piosenek Kaliny Jędrusik „Bo we mnie jest seks” w wykonaniu Marty Dzwonkowskiej, wrocławskiej aktorki i wokalistki z gościnnym udziałem Jerzego Skoczylasa, znanego z kabaretu Elita i legendarnego Studia 202.

Bo we mnie jest seks - piosenki Kaliny Jędrusik

„Bo we mnie jest seks – piosenki Kaliny Jędrusik” to zbiór najbardziej znanych utworów śpiewanych przez Kalinę, autorstwa znakomitych polskich poetów i kompozytorów, takich jak: Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora, Agnieszka Osiecka, Krzysztof Komeda, czy Wojciech Młynarski. Usłyszycie Państwo, m.in., „Ja nie chcę spać”, „O, Romeo”, „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną”, „S.O.S.”, czy tytułowy utwór „Bo we mnie jest seks”.

Ten recital to coś więcej niż koncert. Prócz piosenek usłyszymy listy wymienione pomiędzy Kaliną Jędrusik a tajemniczą Panią Karoliną. Czytają je, wcielająca się w rolę Kaliny, Marta Dzwonkowska i prowadzący koncert Jerzy Skoczylas, co dodaje smaku i teatralności temu scenicznemu wydarzeniu. Możemy zatem spodziewać się wielu niespodzianek i zwrotów akcji.

Czy ta korespondencja istniała naprawdę? Czy we współczesnych interpretacjach jest nadal tyle seksu, co w piosenkach śpiewanych przez Kalinę? Przyjdźcie Państwo na recital i przekonajcie się sami. Zapewniamy, że będzie koncertowo, nastrojowo i wesoło.

Kalina Jędrusik – aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka, indywidualność sceniczna, ikona. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek lat 60-tych, która ogromną popularność zdobyła dzięki występom w telewizji. Przełomem w jej karierze były jej kreacje artystyczne w Kabarecie Starszych Panów. Stały się one początkiem przemiany aktorki w gwiazdę. To właśnie kolaboracja z Kabaretem przyniosła najpiękniejsze piosenki, perły polskiej muzyki i poezji, które przez dekady po dziś dzień okazują się być twórczością ponadczasową i uniwersalną.

Premiera recitalu „Bo we mnie jest seks – piosenki Kaliny Jędrusik” odbyła się 21 kwietnia 2024 podczas Międzynarodowego Festiwalu Komediowego Wrocek i została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność.

Na scenie występują:

Marta Dzwonkowska – wokalistka, aktorka, autorka piosenek. Uczestniczka 12 edycji The Voice of Poland. Laureatka licznych nagród muzycznych, m. in. Karolinki, głównej nagrody im. Anny Jantar w Koncercie Debiuty 55 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz prestiżowej nagrody SAWP dla Najlepszego Wykonawcy w Konkursie Debiuty 2018. Nagrody te zdobyła wraz z zespołem Girls on Fire. Na co dzień współpracuje z rozmaitymi artystami i formacjami muzycznymi. Jest autorką i współautorką wielu piosenek powstałych w ramach kolaboracji muzycznych.

Jerzy Skoczylas – satyryk, aktor, współzałożyciel i członek Kabaretu Elita, który w tym spektaklu zadba o czystość nie tylko formy i treści, ale i w dosłownym tego słowa znaczeniu. To od niego uwodzicielska Kalina usłyszy dramatyczny zarzut - „Już kąpiesz się nie dla mnie”.

Tomasz Basel – pianista, kompozytor, producent muzyczny.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też