Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Urodziny Włodzimierza Wysockiego PROJEKT VOLODIA

Urodziny Włodzimierza Wysockiego PROJEKT VOLODIA

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Urodziny Włodzimierza Wysockiego PROJEKT VOLODIAO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na urodziny Włodzimierza Wysockiego. Z tej okazji zapraszamy miłośników twórczości największego rosyjskiego barda na koncert zespołu Projekt Volodia. Już 25 stycznia 2022 roku w Starym Klasztorze. Włodzimierz Wysocki bilety już dostępne.

 

W styczniu przypada 84. rocznica urodzin Włodzimierza Wysockiego.  Podczas koncertu zespół wykona utwory ze swojej pierwszej płyty "Piosenki Włodzimierza Wysockiego". W drugiej części koncertu usłyszymy piosenki uliczne tzw. "szemrane", z repertuaru Stanisława Grzesiuka w brawurowy sposób zaaranżowane i wykonane przez grupę Projekt Volodia

O zespole Projekt Volodia 

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live p.t. Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album p.t. To męski świat” – wyd. 2013 r. Na krążku oprócz brawurowo zaaranżowanymi utworami takich wykonawców jak L. Cohen, T. Waits, Tiger Lillies pojawiły się własne kompozycje do twórczości A. Bursy, czy nieznanych, frywolnych wierszy W. Broniewskiego.

 

W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album p.t. Nie chcę być poetą”. Płyta dla zespołu szczególna. W nieco zmienionym składzie osobowym, weszli do studia by zarejestrować niemal w całości autorski – w warstwie muzycznej – materiał. Na krążku znalazło się, tak jak na poprzednich płytach Projektu, sporo dobrego rocka, trochę alternatywy, poezji śpiewanej i domieszki wielu innych gatunków.

 

Projekt Volodia konsekwentnie pozostaje wierny swojemu charakterystycznemu brzmieniu, niebanalnym aranżacjom oraz specyficznym instrumentarium.

Zespół występuje w składzie

  • Janusz „Yanis” Kasprowicz – wokal, gitara basowa
  • Bogdan „Toronto” Bińczak – vinofon, akordeon, instr. perkusyjne
  • Robert Gawron – banjo, ukulele, git. akustyczna
  • Marcin „Kafi” Kotlarski – gitara elektryczna
  • Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też