Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Czy pamiętasz? - koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod Baranami

Czy pamiętasz? - koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod Baranami

Organizator: Adria Art

Czy pamiętasz? - koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod BaranamiO wydarzeniu

O wydarzeniu

Artyści słynnej Piwnicy pod Baranami zapraszają na koncert pt. „Czy pamiętasz?”. To muzyczno-poetycki hołd dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie - bilety już w sprzedaży.

„Czy pamiętasz?” o koncercie dedykowanym Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod Baranami

Ewa Demarczyk i Marek Grechuta to diamenty, które pojawiają się raz na kilka dekad. Ich wyjątkowe głosy i interpretacje są nie do podrobienia. Ewa Demarczyk zadebiutowała na scenie Piwnicy pod Baranami w 1962 roku, na której szybko została okrzyknięta czarnym Aniołem Piwnicy. Marek Grechuta debiutował z zespołem Anawa w Krakowie w 1966 roku. Występy artystów zachwycały publiczność nie tylko krakowską, ale nawet obcojęzyczną.

„Czy pamiętasz?” – to koncert przygotowany przez artystów Piwnicy Pod Baranami w hołdzie Demarczyk i Grechucie. Podczas koncertu usłyszą Państwo m.in. „Tomaszów”, „Balladę o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, „Groszki i róże”, „Skrzypka Hercowicza”, „Na moście w Avignon”, „Grande Valse Brillante”, „Będziesz moja Panią”, „Zabij ten lęk”, „Gdziekolwiek”, „Takiej miłości”, „Niebieski młyn”, „Puchowego śniegu tren”, „Nad zrębem planety”, „Kraków” i wiele innych, także hymny piwniczne.

 

Na koncertach występują wymiennie:

Ola Maurer

Tamara Kalinowska

Agata Ślazyk

Beata Czernecka 

Kamila Klimczak 

Dorota Ślęzak

Tadeusz Kwinta

Rafał Jędrzejczyk 

Maciek Półtorak 

Jakub Zuckerman

Ula Makosz

Beata Paluch

Leszek Wójtowicz

Adrian Konarski

Ewa Wnukowa

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też