Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Na młode wilki obława! - piosenki Jacka Kaczmarskiego w rocznicę stanu wojennego gra KWARTET PROFORMA

Na młode wilki obława! - piosenki Jacka Kaczmarskiego w rocznicę stanu wojennego gra KWARTET PROFORMA

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Na młode wilki obława! - piosenki Jacka Kaczmarskiego w rocznicę stanu wojennego gra KWARTET PROFORMAO wydarzeniu

O wydarzeniu

13 grudnia, w 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, zapraszamy do Starego Klasztoru na specjalny koncert Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Gospodarzem wieczoru w Starym Klasztorze będzie KWARTET PROFORMA - od lat propagujący twórczość tria Kaczmarski - Gintrowski - Łapiński, znany szerszej publiczności ze wspólnych koncertów z Kazikiem Staszewskim.

Piosenki Jacka Kaczmarskiego we Wrocławiu 

Na początku lat 80', w czasie "karnawału Solidarności" i stanu wojennego, nie było w naszym kraju spotkania towarzyskiego, turystycznego rajdu w góry czy ogniska bez wspólnego śpiewania pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Podczas koncertu usłyszymy legendarne już "Mury", "Obławę" i jej następne dwie części, "Arkę Noego" i "Modlitwę o wschodzie słońca", a także piosenki ze stanu wojennego napisane przez Jacka już na emigracji, a znane w Polsce z audycji Radia Wolna Europa, takie jak: "Zbroja", "Marsz intelektualistów", "Koncert fortepianowy", "Przejście Polaków przez Morze Czerwone", "Wróżba", "Nasza klasa" i wiele innych. Nie zabraknie okazji do wspomnień i wspólnego śpiewania.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też