Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Koncerty Jazz i Blues Kraków Street Band

Kraków Street Band

19.04.2024 Kraków

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

Kraków Street BandBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Kraków Street Band
piątek
19.04.2024
20:00

Kraków Street Band

Kraków, Klub Zaścianek

O wydarzeniu

Zgrabne połączenie folku, jazzu i bluesa wyjęte prosto z krakowskich ulic! Bilety na koncert Kraków Street Band już dostępne.

Kraków Street Band informacje

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od dziesięciu lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. Pol'and'Rock, czy węgierski Sziget), a płyta „Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country. 

Wydana w 2022 roku polskojęzyczna płyta „Czekanie" również doczekała się nominacji do „Fryderyka", a w 2023 roku zespół świętuje 10-lecie imponującą trasą koncertową, ukoronowaną wielkimi wydarzeniami w Warszawie i Krakowie w towarzystwie zaprzyjaźnionych gwiazd: Wojtka Waglewskiego, Kwiatu Jabłoni, Jorgosa Skoliasa i Marka Radulego. 

I trochę historii zespołu...

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej, wspólnej płyty. Debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej - wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto „Polak Potrafi", dzięki którym w miesiąc uzbierano 170% planowanego budżetu! A to był dopiero początek... Zespół dostał się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”.

Kolejny rok, to kolejna płyta, tym razem bardzo wyjątkowa - album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata. 

W styczniu 2019 roku płyta pt. „Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country. 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też