Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues Branford Marsalis & FRIENDS

Branford Marsalis & FRIENDS

21-27.10.2024 Wrocław, Warszawa, Poznań i inne

Organizator: Agencja Artystyczna 4Music Joanna Drozda Spółka Jawna

Branford Marsalis & FRIENDSBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Wrocław

Branford Marsalis & FRIENDS
poniedziałek
21.10.2024
20:00

Branford Marsalis & FRIENDS

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

Warszawa

Branford Marsalis & FRIENDS
wtorek
22.10.2024
20:00

Branford Marsalis & FRIENDS

Warszawa, Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie

Poznań

Branford Marsalis & FRIENDS
środa
23.10.2024
20:00

Branford Marsalis & FRIENDS

Poznań, MTP Poznań Congress Center

Katowice

Branford Marsalis & FRIENDS
niedziela
27.10.2024
19:00

Branford Marsalis & FRIENDS

Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia - NOSPR

O wydarzeniu

Branford Marsalis & FRIENDS w Polsce - bilety już w sprzedaży!

„Mija dekada od pamiętnego projektu Anny Marii, Ulotne. Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny geniusz saksofonu grał w tym czasie wielki jazz, pieśni Mahlera, blues bagienny, muzykę filmową, big beat – you name it. Ale wraca w tym roku w nasze muzyczne okolice. Z premierowym projektem.

Legendarny kwartet Branforda Marsalisa gra tradycyjną muzykę węgierską! By zrobić to wiarygodnie, Amerykanie studiują u mistrzów znad Balatonu. Nowe skale, nieparzyste rytmy, obłędne tempa, inspiracje azjatyckie, tureckie, cygańskie. Czardasze? Bartok może? 

Do czterech wielkich jazzmenów dołącza na scenie septet Węgrów. Głosy, skrzypki, flety, akordeony. Niebywała orkiestra. Na styku kultur, w przenikaniu się tradycji, powstaje muzyka, którą w Sieście cenimy sobie szczególnie. Otwarta, ciekawa drugiego człowieka, łącząca odmienne światy.” - Marcin Kydryński

Branford Quartet

Saksofonista Branford Marsalis jest jedną z najbardziej wpływowych i poważanych figur we współczesnej muzyce. Laureat NEA Jazz Masters, zdobywca nagrody Grammy i nominowany do nagrody Tony, równie dobrze czuje się wykonując koncerty z orkiestrami symfonicznymi, jak i zasiadając z członkami Grateful Dead, jednak centrum jego muzycznego wszechświata pozostaje Branford Marsalis Quartet. Po ponad trzech dekadach funkcjonowania z minimalnymi zmianami osobowymi ten słynny zespół jest szanowany za bezkompromisową interpretację kalejdoskopowej gamy zarówno oryginalnych kompozycji, jak i jazzowych i popularnych klasyków. Po nominowanym do nagrody Grammy albumie Upward Spiral, na którym występujący gościnnie wokalista Kurt Elling doskonale zintegrował się z grupą, kwartet podążył dalej wydając The Secret Between the Shadow and the Soul, będący jego dotąd najbardziej rozległą emocjonalnie i melodyjnie kolekcją. John Zeugner uchwycił wpływ kwartetu występującego na żywo w niedawnej recenzji koncertowej, mówiąc o nim: "swobodnie pewny siebie, profesjonalny, intelektualny i naładowany energią. Kwartet Branforda Marsalisa... miał w sobie wszystkie te cechy i nie tylko te".

 

Instrumentarium

 • Branford Marsalis – saksofon 
 • Joey Calderazzo – fortepian 
 • Eric Revis – gitara basowa
 • Justin Faulkner – perkusja 
 • Sára Tímár - wokal
 • Miklós Király – skrzypce 
 • Gergely Hegedűs – skrzypce, altówka
 • Mihály Borbély – tárogató 
 • Soma Salamon – akordeon, flet 
 • Balázs Szokolay Dongó – dudy, flet 
 • Kornél Varga – gitara

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też