Octo Octa

Octo Octa

Octo Octa to jedna z niewielu kobiet w świecie muzyki house. Jest Dj-ką i producentką z Brooklynu w Nowym Jorku, która gra na całym świecie. Choć wydała zaledwie kilka płyt, jej koncerty są w stanie porwać publikę i sprawić, że kolejne bilety wyprzedają się w szybkim tempie.

Octo Octa - historia

Octo Octa, a w zasadzie Maya Bouldry-Morrison, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, pierwszy raz muzykę elektroniczną usłyszała w wieku nastoletnim. Zachwyciła ją jej buntowniczość i agresja. Większość znajomych w tamtym okresie słuchała punka, więc Maya była uznawana za dziwaka.

 

Octo Octa swoją karierę muzyczną zaczęła na studiach. To właśnie wtedy razem ze swoim przyjacielem Jeremym założyła zespół o nazwie Horny Vampyre. Wkrótce zaczęła także tworzyć solo. Jej pierwsze produkcje były utrzymane w klimacie IDM i breakcore, czyli energicznej muzyki tanecznej. Dopiero później pojawiły się utwory z gatunku house, z czego Octo Octa jest znana do dziś.

 

Octo Octa przez długi czas tworzyła jako mężczyzna. Dopiero w 2016 roku ujawniła się jako osoba transpłciowa. Wspomina, że do tego kroku zmotywował ją artykuł o Laurze Jane Grace z Against Me, która również przeszła podobną drogę. To wydarzenie stało się dla niej inspiracją do stworzenia albumu "Where Are We Going?", którą wydała w wytwórni prowadzonej przez queerowy kolektyw DJ-ski. Artystka podkreśla także, że od 2016 roku na scenie czuje się znacznie pewniej. Występy dają jej większą frajdę, ponieważ może być kimś, kim naprawdę jest. W wywiadach wspomina, że przyjaciele dostrzegają wyraźną różnicę pomiędzy wcześniejszymi a aktualnymi koncertami.

Octo Octa - dorobek muzyczny

Octo Octa ma na swoim koncie 5 albumów. Są to:

 • Rough, Rugged, And Raw z 2011 roku;
 • LA Vampires z 2012 roku;
 • Between Two Selves z 2013 roku;
 • Where Are We Going? z 2017 roku; 
 • Resonant Body z 2019 roku.

Ponadto w trakcie swojej kariery muzycznej wydała kilkanaście EP-ek. Stworzyła także kilka remiksów, jednak w wywiadach przyznaje, że niekoniecznie lubi to robić. Z tego względu rzadko podejmuje się takich kompozycji, chyba że utwór wyjątkowo się jej spodoba. Tylko raz zrobiła wyjątek, ponieważ potrzebowała wówczas pieniędzy. Jednak to właśnie dwa ostatnie krążki dały jej realną możliwość pokazania siebie, ponieważ powstały po coming oucie. Dzięki temu miała w nich możliwość pełnego wyrażenia siebie.

Występy i koncerty Octo Octy

Jednym z najbardziej sentymentalnych i symbolicznych występów Octo Octy był ten w Panorama Bar w Berlinie. To pierwszy koncert jaki dała w Europie, dlatego też stał się dla niej znakiem, że zajmuje ważne miejsce w świecie muzyki. Od tego czasu coraz częściej pojawiała się przed większą publicznością.

 

Aktualnie Octo Octa koncertuje nie tylko w Ameryce oraz Europie, ale także Azji. Brała udział w wielu znaczących festiwalach międzynarodowych, m.in. grała na Sonar w Barcelonie czy Dekmantel w Holandii. W poprzednich latach występowała w Polsce, a w lipcu 2022 roku będzie można ją zobaczyć na festiwalu Audioriver 2022 w Płocku. Bilety na to wydarzenie w dalszym ciągu są dostępne.

Z kim współpracuje Octo Octa?

Octo Octa współpracuje oraz prywatnie przyjaźni się z DJ Sprinklesem, który również tak jak ona jest transgenderowym muzykiem. Artystka podkreśla, że to dla niej bardzo istotne, aby widzieć takie osoby na scenie. Razem z Eris Drew założyła także wytwórnię płytową T42 LUV, ponieważ chce mieć pełną kontrolę nad muzyką, swoim wizerunkiem, a także pieniądzmi. Zależy jej na tym, aby zawsze być sobą, dlatego nie ma zamiaru podlegać zewnętrznym naciskom. Firma powstała niedawno, jednak Octo Octa podkreśla, że jeśli do tej pory radziła sobie świetnie w świecie muzyki, to w dalszym ciągu tak będzie. W przyszłości planuje także wydawać muzykę innych artystów.

Octo Octa - inspiracje

Octo Octa tworzy przede wszystkim na podstawie swoich własnych doświadczeń. Kiedy pisze, sięga w głąb siebie, ponieważ tylko w ten sposób jest w stanie skomponować coś wartościowego. Tytuły poszczególnych utworów odzwierciedlają jej przeżycia oraz stany, w jakich się znajduje. Brzmienia, jakie tworzy artystka, są określane mianem emocjonalnej muzyki elektronicznej. Sama przyznaje, że komponowanie jest dla niej swego rodzaju terapią, która pozwala jej poradzić sobie z lękiem oraz zaopiekować się samą sobą. Ponadto słucha także płyt różnych gatunków, które zwiększają jej kreatywność.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Octo Octa: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Octo Octa - Frequently Asked Question

 • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
 • Octo Octa to Maya Bouldry-Morrison.
 • Octo Octa urodziła się w 1987 roku. W 2022 roku skończy więc 35 lat.
 • Najnowsza płyta Octo Octy nosi tytuł "Resonant Body" i powstała w 2019 roku. Natomiast w 2021 roku artystka wydała EP-kę "She's calling".
 • Octo Octa nie współpracuje ze zbyt wieloma artystami, ponieważ ceni sobie niezależność. Przyjaźni się jednak z DJ Sprinklesem, a także stworzyła wytwórnię płyt z Eris Drew.
 • Tak, Octo Octa ma żonę Brooke, z którą jest w związku od kilkunastu lat.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Octo Octa
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Octo Octa TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/