.VRIL

.VRIL

 .VRIL to jeden z ważniejszych DJ-ów XXI wieku, o którym mimo wszystko wciąż niewiele się mówi. W Internecie brak jego długich biografii, a sam artysta niechętnie udziela wywiadów. Za niego jednak wyraźnie mówi muzyka, która jest bezkompromisowa, wyrazista i przede wszystkim sprawiająca, że tłumy na koncertach doskonale się bawią. Poznaj mistrza muzyki elektronicznej, występującego pod pseudonimem .VRIL.

Historia .VRIL

.VRIL swoją przygodę z muzyką, a właściwie z techno, rozpoczął już jako 15-latek w latach 90. Zaczął wówczas tworzyć swoje pierwsze kawałki na Amidze 500, czyli ówczesnym komputerze domowym. O jego życiu osobistym nie wiadomo jednak zbyt wiele, ponieważ artysta unika szerzenia własnego wizerunku. Na koncertach skrywa się za konsolą i dba o to, aby to jego muzyka była rozpoznawalna, a nie on sam.

 

Jako artysta tworzy głównie w swoim własnym mieszkaniu. Ma tam swoje studio, które regularnie doposaża, aby wydobywać z urządzeń kolejne oryginalne dźwięki. .VRIL potwierdza, że najlepiej pracuje mu się blisko przestrzeni domowej, choć w przeszłości próbował już innych rozwiązań. To tutaj może się zjawić nawet pomimo złego nastroju, który również potrafi być płodny twórczo. W swojej muzyce opiera się w 50% na instynkcie, a w 50% na świadomej analizie tego, czego publika chce aktualnie słuchać. 

.VRIL - dorobek muzyczny

.VRIL ma na swoim koncie wiele utworów muzycznych. Ceniony jest jednak przede wszystkim za niesamowite trasy koncertowe, które potrafią rozruszać każdą publiczność niezależnie od kraju. Artysta zyskał rozgłos już w 2011 roku, kiedy wydał singiel "UV". Jego twórczość zaczęła się wówczas cieszyć dużą popularnością, która nie słabnie do dziś.

Najnowsza płyta .VRIL to album nagrany z Rødhådem, który nosi tytuł "Vril & Rødhåd Presents Out Of Place Artefacts". Krążek zawiera 11 utworów i są to:

 • "ENNOCH";
 • "APOPHENIA";
 • "DEMENTOR";
 • "ORELA";
 • "GEOMANTIC";
 • "MOSCOVIUM";
 • "ATAKAMA";
 • "NAZCA";
 • "PROCYON";
 • "KYBALION";
 • "DOGON".

Twórczość .VRIL to techno połączone z ambientem i downtempo. Cechują go malownicze, zapętlające się brzmienia. Tworzą one utwory, których można nie tylko słuchać, ale także doskonale się przy nich bawić. Nic więc dziwnego, że artysta jest zapraszany na festiwale odbywające się na całym świecie.

 

.VRIL tworzy swoje utwory w różnorodny sposób. Część z nich powstaje w jego głowie, a następnie artysta przekłada je na komputer. Inne natomiast są efektem eksperymentów i wychodzą przypadkiem. .VRIL uważa, że nawet mając wyjątkowo zły nastrój, warto iść do studia, bo nigdy nie wiadomo, co stanie się na miejscu.

Występy i koncerty .VRIL

Pomimo tego, że o samym .VRIL nie ma zbyt wielu informacji, to artysta chętnie zapraszany jest na międzynarodowe festiwale. Ma już także za sobą światową trasę koncertową, w której trakcie grał na Starym Kontynencie, w Ameryce i w Azji. Do tej pory wystąpił już m.in. na Live at Melt! w Niemczech, Checkfest Vienna w Austrii, ARSENAL XXII na Ukrainie, Glitch Festival na Malcie czy Sonus Festival w Chorwacji.

Z kim współpracuje .VRIL?

.VRIL to popularny DJ, dlatego współpracuje z innymi muzykami cenionymi na scenie techno. Do tej pory współpracował m.in. z:

 • Vioskim - .VRIL poznał go podczas festiwalu w Tajwanie, a później grali razem w paryskim klubie;
 • Neelem, Sebastianem Mullaertem - .VRIL występował z nimi w ramach Circle of Live;
 • Marcelem Dettmannem - to w ramach jego wytwórni (Bad Manners) powstała część utworów .VRIL.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi .VRIL: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, Lorenzo Raganzini, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Hodak, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Kollektiv Turmstrasse, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

.VRIL - Często zadawane pytania

 • .VRIL pochodzi z Hannover z Niemiec.
 • Najnowsza płyta .VRIL nazywa się "Vril & Rødhåd Presents Out Of Place Artefacts" i powstała w 2021 roku.
 • .VRIL współpracuje z wieloma cenionymi artystami, m.in. z Vioskim, Neelem, Sebastianem Mullaertem czy Marcelem Dettmannem.
 • .VRIL w wywiadach wspomina, że do twórczości inspiruje go słuchanie innej muzyki niż techno.
 • .VRIL nie przygotowuje sobie gotowego występu. Choć ma w głowie to, co chce pokazać publiczności, to większość jego koncertów jest bardzo spontanicznych.
 • Szersza publiczność usłyszała o .VRIL w 2011 roku, kiedy wydał swój utwór "UV". Spotkał się on z dużym zainteresowaniem, które nadal towarzyszy artyście.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

.VRIL
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/