emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta The Brew

The Brew

The BrewOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Brew to zespół z Wielkiej Brytanii, który gra muzykę rockową. W swojej twórczości łączy blues rocka, rocka progresywnego oraz hard rocka. Jest znany nie tylko wśród anglosaskiej publiczności, ale także w całej Europie.

Historia The Brew

 Zespół The Brew powstał w 2006 roku w Wielkiej Brytanii. Od samego początku aż do teraz tworzy go trio:

 • Jason Barwick,
 • Tim Smith,
 • Kurtis Smith.

Artyści poznali się w niewielkim miasteczku Grimsby i postanowili razem zacząć tworzyć rockową muzykę. Na efekty ich kolaboracji nie trzeba było długo czekać. Pierwsza płyta grupy pojawiła się już w tym samym roku, w którym nastąpiło zawiązanie zespołu. Kolejne pojawiały się cyklicznie, co sprawiało, że The Brew stopniowo umacniał swoją pozycję. Z czasem zaczął być coraz bardziej rozpoznawalny i występować na międzynarodowych scenach. Zdobył także pokaźną ilość fanów wśród polskiej publiczności. Często występuje w naszym kraju zarówno jako główna gwiazda, jak i support.

Zespół The Brew jest doceniany nie tylko przez fanów, ale także organizacje branżowe. W 2008 roku otrzymał tytuł "Najlepszego zespołu roku 2007", który został mu przyznany przez magazyn "It's only Rock'n'Roll". Ponadto ich album "The Joker" pojawił się na 15. miejscu wśród albumów bluesowych notowanych przez Radio Merkury oraz zajął 16. pozycję w zestawieniu Polskiego Radia Trójki.

The Brew: dorobek muzyczny

The Brew ma na swoim koncie pokaźną dyskografię. Do tej pory zespół wydał aż 11 płyt. Pierwsza z nich ujrzała światło dzienne już w 2006 roku i została zatytułowana tak samo jak nazwa grupy. Kolejne krążki to "Fate and Time E.P." z 2007 roku, "The Joker" i "Live in Belgium" z 2008 roku, "A Million Dead Stars" z 2009 roku, "Live At Luna Lunera" i "Third Floor" z 2011 roku, "Live in Europe" z 2012 roku, "Control" z 2014 roku i "Shake The Tree" z 2016 roku. Natomiast najnowszy album zespołu powstał w 2018 roku i nosi tytuł "Art of Persuasion". Pojawiło się na nim 11 utworów. Są to:

 • "Seven Days Too Long",
 • "One Line Crimes",
 • "Boomerang Fool",
 • "Gin Soaked Loving Queen",
 • "Naked As I Stand",
 • "Shaking The Room",
 • "Pointless Pain",
 • "Excess",
 • "Carry The News",
 • "Ghost Of The Nation",
 • "Pink Noise King".

The Brew: koncerty i festiwale

Zespół The Brew pojawia się na koncertach i festiwalach w całej Europie. Daje zarówno solowe występy, jak i organizuje eventy razem z innymi grupami oraz pojawia się jako support. Chętnie uczestniczy także w różnego rodzaju festiwalach. Do tej pory pojawił się m.in. na takich wydarzeniach jak Massboulevard Festival w Holandii, Rock and Blues Custom Show w Wielkiej Brytanii czy Maelo Festival w Niemczech.

Z kim współpracuje The Brew?

The Brew gra głównie w ramach swojego zespołu. W towarzystwie innych artystów pojawia się tylko na koncertach i festiwalach. Przykładowo będąc w Polsce, grupa grała jako support przed występem MROZU. W Berlinie natomiast pojawiła się w towarzystwie Black Mirror, czyli zespołu rockowego z Belgii, a w Austrii u boku Pristine, czyli bandu z Norwegii. Pomimo twórczości we własnym gronie, buduje relacje koncertowe z artystami z całej Europy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu The Brew?
Aktualnie w skład zespołu The Brew wychodzi 3 artystów: Jason Barwick, Tim Smith i Kurtis Smith.
Skąd pochodzi zespół The Brew?
Zespół The Brew pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dokładniej z Grimsby.
Kiedy zespół The Brew rozpoczął działalność?
Zespół The Brew rozpoczął swoją działalność w 2006 roku.

Fani lubią też

Zobacz też