Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival

Terror

Terror OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zespół Terror powstał w 2002 roku na zachodnim wybrzeżu USA w kalifornijskim mieście aniołów, grając muzykę beatdown hardcore inaczej znaną jako brutal hardcore. Dla tych co nie wiedzą czym jest beatdown hc, to hc punk z wyraźnymi elementami heavy metalu. Bezpośrednimi inspiracjami dla zespołu były takie grupy jak Cro-Mags, Agnostic Front, Sick of it All czy Madball.

Terror informacje o zespole

Terror do dziś wydał łącznie siedem albumów studyjnych oraz dodatkowo niezliczone numery nagrań kompilacyjnych. W 2004 roku zadebiutowali albumem One with the Underdogs, który na świecie sprzedał się w 40,000 egzemplarzach. Kawałki z One with the Underdogs Terror zagrał na tournee po Europie. Trasy odbywali po Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei, Meksyku oraz Ameryce Południowej.

 

W roku 2006 Terror nagrywa album pod tytułem Always the hard way, następnie The Damned the Shames (2006), Keepers of the Faith (2008), Life by the code (2013), The 25th Hour (2015), Total Retaliation (2018).

Wokalista zespołu Scott Vogel zaczynał z takimi kapelami jak Slugfest czy Buried Alive. Swoich odbiorców zachwyca wybuchową energią oraz wściekłym głosem. Rozpoznawany przede wszystkim ze skoków na scenie oraz wzywania publiczności do aktywnego udziału w występie grupy, Vogel mówi: "Nie powinieneś czuć się dziwnie tylko dlatego, że masz ochotę wskoczyć w mosh czy rzucić się ze sceny. Na koncertach Terror wszyscy są równi, zaczynając od tych na scenie kończąc na tych, którzy pracują za kulisami". To właśnie tę myśl, Terror stara się przekazywać swoim słuchaczom od prawie 20 lat. 

 

Inni członkowie zespołu to perkusista Nick Jett, który wraz z byłym gitarzystą Toddem Jones należeli do hard corowego zespołu Carry On. Obecnie na gitarach grają Martin Stewart oraz Jordan Posner a na gitarze basowej Chris Linkovich.

 

W 2011 Scott Vogel i Nick Jett zaangażowali się w projekt muzyczny pod nazwą S.O.S., w którym wzięli udział także Matt Henderson (Madball),Sam Trapkin (Trapped Under Ice)  Chris Beattie (Hatebreed). Ze względu na skład projekt został mianowany „supergrupą hardcore”, a jego ponadczasowe dzieło zatytułowane I Owe You Nothing wydano w 2011. Najnowszy album zespołu Terror powstał w roku 2021 i nosi nazwę "Trapped in a World".

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Bill Ebbesen, CC-BY-SA 3.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też