Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Rock Christian Death

Christian Death

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

Christian DeathO wydarzeniu

O wydarzeniu

Ojcowie stworzyciele amerykańskiego rocka gotyckiego w Polsce! Bilety na koncert Christian Death już dostępne.

Christian Death informacje

CHRISTIAN DEATH stanęli naprzeciw zorganizowanej religii i przyjętej moralności. Niezależnie od składu za cel obrali by szokować, zarówno na okładkach, jak i w tekstach, nie idąc przy tym na żadne kompromisy. Używają bluźnierstwa, makabry, narkotyków i seksualnej perwersji jako środków wyrazu. Ich świadoma taktyka wzbudzania kontrowersji, oddzieliła ich od brytyjskiej sceny gotyckiej, jednocześnie łącząc z heavy metalową i punkową sceną L.A, przez co CHRISTIAN DEATH ochrzciło swoje brzmienie mianem “DEATH ROCKA”, lecz ich wizerunek pozostał mroczny “gotycki”.

Muzyka oparta jest na wolnych, mrocznych, gitarowych riffach i ambient-horrorowych syntezatorach. Występy na żywo, połączone z elementami teatru były silnie zainspirowane brytyjskim glam rockiem - Davidem Bowiem oraz Roxy Music, jak również przez industrialnych prowokatorów Throbbing Gristle. Zwłaszcza ci ostatni mieli ogromny wpływ na wizerunek zespołu, którego liderem, założycielem i wokalistą był Rozz Williams (który w 1998 uzależniony od heroiny, popełnił samobójstwo). Gdy Williams odszedł, gitarzysta Valor Kand przejął dowodzenie i skierował grupę silniej w metalowe klimaty.

W 2022 ukazał się nowy album grupy zatytułowany „Evil Becomes Rule”. Mimo wydania 17 studyjnego albumu Christian Death nie wykazują w swojej twórczości żadnych oznak osłabienia ani spowolnienia. Ojcowie death rocka jednocześnie udoskonalili oraz na nowo zdefiniowali swoje charakterystyczne brzmienie, które stanowiło, i wciąż stanowi, inspirację dla niezliczonej liczby zespołów tak jak np.: Danzig, czy Type O Negative.

„Evil Becomes Rule” to nie tylko muzyczne przedsięwzięcie, ale artystyczna ekspresja, która łączy elementy gothic rocka, post punka oraz dark popu, kultywująca poetycką estetykę.

Skład zespołu Christian Death:

  • Valor Kand: wokal, gitara, skrzypce, smyczki, keyboard
  • Maitri: wokal, gitara basowa, keyboard
  •  Ryan Paolilli: perkusja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też