emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Marta Zalewska

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

Marta ZalewskaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy 8 października 2022 roku do Klubu Studio na wyjątkowe wydarzenie. Legendarna grupa Dżamble , dokładnie 51 lat temu wydała fenomenalną płytę “Wołanie o słońce nad światem”. W ten niezapomniany sobotni wieczór - Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomni utwory z tego album. Marta Zalewska koncert bilety już dostępne.

Marta Zalewska - Wołanie o słońce nad świtem

"Wołanie o słońce nad światem" to zapis nagrań przeprowadzonych z dużym rozmachem – poza stałymi członkami Dżambli (z Andrzejem Zauchą na czele) w sesji brali udział m.in. legendarni polscy muzycy jazzowi: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Janusz Muniak, czy Zbigniew Seifert. Pół wieku później repertuar z tej płyty powraca w nowej odsłonie - w nowych aranżacjach Marty Zalewskiej i w wykonaniu Marta Zalewska Orchestra, zespołu złożonego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i rockowej.

 

Tak o swoim projekcie specjalnym mówi Marta Zalewska: Utwory z płyty "Wołanie o słońce nad światem" znam od nastoletnich lat i jako oddana fanka estetyki muzycznej lat 60. przygotowując koncert, starałam się zachować styl i klimat tamtego okresu, oddając należyty hołd fenomenalnym muzykom Dżambli i nie próbując stwarzać ich twórczości na nowo. Zaprosiłam do współpracy fantastycznych muzyków jazzowych, rockowych i bluesowych - nasza wspólna interpretacja legendarnych utworów "Masz przewrócone w głowie" czy "Wymyśliłem Ciebie" niech przywoła atmosferę znakomitego czasu dla muzyki jakim był przełom lat 60. i 70. XX wieku i podkreśli, jak ponadczasowy jest pochodzący z 1971 roku album Dżambli.

Marta Zalewska Orchestra wystąpi w składzie

Marta Zalewska - wokal, gitara basowa, kierownictwo muzyczne

Jerzy Małek - trąbka

Łukasz Poprawski - saksofon tenorowy

Piotr Wyleżoł - fortepian, organy

Krzysztof Zagajewski - gitara elektryczna

Michał Piotrowski - perkusja

Patrycja Betley - instrumenty perkusyjne

Małgorzata Markiewicz - wokal towarzyszący

Łukasz Lipski - wokal towarzyszący

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też