Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Metal Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst Crime

Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst Crime

19-21.03.2025 Kraków, Warszawa

Organizator: Knock Out Productions

Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst CrimeBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Kraków

Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst Crime
środa
19.03.2025
19:30

Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst Crime

Kraków, Kamienna 12

Warszawa

Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst Crime
piątek
21.03.2025
19:30

Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst Crime

Warszawa, Klub Hydrozagadka

O wydarzeniu

Leaves’ Eyes na koncertach w Polsce! Jako supporty niemieckiej grupy zagrają NorthTale oraz Catalyst Crime. Dawka epickiego do granic metalu w trzech polskich miastach. Leaves’ Eyes oraz supportujące ich kapele zobaczycie w Krakowie i w Warszawie. Leaves' Eyes bilety już w sprzedaży.

Leaves' Eyes + Northtale + Catalyst Crime koncerty w Polsce

LEAVES’ EYES (Niemcy) metal symfoniczny:

Niekwestionowany sukces Leaves’ Eyes osiągnięty na przełomie dwóch dekad działalności ma miejsce za sprawą wielu czynników. Jednym z nich jest pełna swoboda artystyczna. Grupa dowodzona przez zawsze kreatywnego Alexandra Krulla (znanego również z Atrocity) ma bowiem umocowanie stylistyczne przede wszystkim w metalu symfonicznym, ale błędnym jest myślenie, że na tym kończą się możliwości składu z Ludwigsburg. Formacja nie

stroni od zawsze skutecznej wzniosłości heavymetalowych melodii, lubi melodramatyczną atmosferę metalu gotyckiego, a do tego chętnie sięga po folkowo/celtycki sztafaż brzmień. Dużo elementów, lecz każdy z nich idealnie wpasowuje się w twórczość kapeli, przy czym wszystkie te komponenty swoim wokalem fenomenalnie dźwiga charyzmatyczna Elina Siirala. Koncertowy must-have, będzie epicko.

 

NORTHTALE (Szwecja / USA) power metal:

Już po sesjach zdjęciowych dosyć dobrze widać, że NorthTale nie kombinują i mimo szerokich horyzontów są wierni swojej powermetalowej tożsamości. Skandynawsko- amerykańska grupa podchodzi do gatunku w najlepszy sposób, ciskając w słuchacza patosem, wymyślnymi solówkami i niemalże filmowo doniosłą atmosferą, od której bicepsy rosną w kilkanaście sekund. Jest w tym dużo szybkich temp, jest zaskakujący jak na ten gatunek ciężar, a do tego smaczki symfoniczne i techniczne zagrywki prowadzące w prostej linii do metalu progresywnego. Świetnie wyważony pakiet stylistyczny.

 

CATALYST CRIME (Niemcy / Kanada / USA) metal symfoniczny:

Założone przed dwoma laty Catalyst Crime to oczywiście młody skład, ale pod żadnym pozorem żółtodzioby. W szeregi formacji wchodzą same doświadczone persony, by wymienić chociażby Zoe Marie Federoff na wokalu, która od niedawna jest częścią Cradle of Filth. Międzynarodowa grupa gra metal symfoniczny z wyraźnie słyszalną wkładką powermetalową. Na pierwszy plan wysuwają się świetne wokale wspomnianej Zoe, ale instrumentalna kreatywność, ciężar i mnogość melodii również robią swoje.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też