Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Soen

Organizator: Knock Out Productions

OpisArtyści

Opis

OGŁOSZENIE ARTYSTÓW W roli gości specjalnych na koncertach Soen wystąpią Lizzard i Oceanhorse. Podczas warszawskiego koncertu, na scenie pojawi się też Error Theory!

 

Soen w Polsce! Zespół zaprezentuje się dwukrotnie podczas trasy promującej ich nadchodzące wydawnictwo - „Imperial”. . Soen bilety na koncerty we Wrocławiu i Warszawie już w sprzedaży. 

 

Soen koncerty 2022

  • Warszawa - 3.09.2022, Proxima  | przeniesiony z 15.02.2022
  • Wrocław - 4.09.2022, Akademia | przeniesiony z 16.09.2022

O zespole Soen

Melodyjna, ciężka, misternie skonstruowana i zróżnicowana – takich słów użył Martin Lopez, perkusista znany z Opeth i Amon Amarth, kiedy zapytano go o to, jak opisałby muzykę swojego zespołu Soen. Recenzenci najczęściej przypisują szwedzkiej formacji łatki "rock progresywny" oraz "progmetal".
 
Soen zaczął na dobre działać w drugiej dekadzie XXI wieku. Kapela parokrotnie nawiedziła Polskę, zdobyła u nas sporo fanów i dorobiła się nawet statusu jednej z gwiazd festiwalu Prog In Park. Wtedy w grupie nie było już genialnego Steve'a DiGiorgio, który przewinął się przez skład w początkach, ale był już świetny wokalista Joel Ekelöf. Muzyka Soen oscyluje wokół klimatów Pink Floyd, Katatonii, Tool, czy Opeth.

 

W nagraniach szwedzka załoga chętnie korzysta ze smyczków (skrzypce, wiolonczela), co pięknie słychać, chociażby na wydanym w 2019 roku albumie "Lotus", na którym dodatkowych pięknych dźwięków dodał kwartet smyczkowi Emeli Jeremias. Oprócz Martina i Joela skład Soen uzupełniają jeszcze Stefan Stenberg (gitara basowa), Kanadyjczyk Cody Ford (gitara) oraz Lars Åhlund (klawisze, gitara).

Lizzard to trio z Francji, które miksuje świeżość i lekkość alternatywnego rocka z trudnymi konstrukcjami brzmieniowymi progresywnego metalu. Ich najnowszym tworem studyjnym jest zeszłoroczna płyta "Eroded" (Pelagic Recrods).

Oceanhoarse grają heavy metal. Po prostu. W ich utworach szukajcie potężnych riffów, przemyślanej melodyjności oraz nieokrzesanej energii. Finowie wydali swój debiutancki album "Dead Reckoning" w 2021 roku przez Noble Demon. 

Error Theory - o ile dziś przebojowy rock ma wiele w dzień, o tyle mieszanie go z grubą warstwą elektroniki nie jest już najpopularniejszym rozwiązaniem. Error Theory przełamują ten impas, a ich piosenki - bogato zaaranżowane, choć wciąż wpadające w ucho! - to świetna opcja dla tych, którzy szukają i interesujących rozwiązań kompozycyjnych, i progrockowych struktur, i zaraźliwości godnej popu. Tutaj wszystko gra.

 

Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn