Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Metal Draconian + Nailed To Obscurity + Fragment Soul

Draconian + Nailed To Obscurity + Fragment Soul

31.10-11.11.2024 Warszawa, Kraków

Organizator: Knock Out Productions

Draconian + Nailed To Obscurity + Fragment SoulBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Warszawa

Draconian+ Nailed To Obscurity + Fragment Soul
czwartek
31.10.2024
19:00

Draconian+ Nailed To Obscurity + Fragment Soul

Warszawa, Klub Hydrozagadka

Kraków

Draconian+ Nailed To Obscurity + Fragment Soul
poniedziałek
11.11.2024
19:00

Draconian+ Nailed To Obscurity + Fragment Soul

Kraków, Kamienna 12

O wydarzeniu

Draconian wraca na dwa koncerty do Polski! Szwedzcy gothmetalowcy wystąpią w Warszawie i w Krakowie. Supportami będą Nailed to Obscurity i Fragment Soul. To będzie smutny wieczór. Draconian grają gotycki metal wypełniony wyłącznie najciemniejszymi barwami, a jakby tego było mało, chętnie dorzucają death-doomowe walce, by ostatecznie poturbować słuchacza emocjonalnie. Prawda, że pięknie? Draconian bilety na koncerty już w sprzedaży.

Draconian informacje

Kiedy Draconian formowali się w połowie lat 90., metal gotycki przeżywał absolutny popularnościowy szczyt. Szwedzi wówczas nie uszczknęli swojego kawałka tortu, ponieważ wydawali wyłącznie demówki, a debiutancką płytę zaprezentowali dopiero w 2003 roku. I wiecie co? To dobrze – bo kiedy boom na gatunek przygasł, a wraz z nim jego herosi, grupa z Säffle mogła w pełni rozbłysnąć i przejąć koronę. Podopieczni Napalm Records podchodzą do nurtu w najlepszy sposób, bezbłędnie mieszając rozmarzone melodie z przygniatającym ciężarem. To taka formacja, która oferuje i melodie prowokujące do rozlewu łez, i doomowe tąpnięcia miażdżące skały. Mają w sobie piękno zespolone z wrażliwością, a do tego deathmetalową intensywność. Idealny soundtrack na pogrzeb.

Nailed to Obscurity

W przypadku takiego Nailed to Obscurity kluczową rolę również odgrywają walce drogowe i wysysanie optymizmu ze słuchacza, ale jest to jeszcze intensywniejsze, podane bez udziału gotyckich naleciałości. Niemcy szukają tego, co najlepsze w death i doom metalu, a wszystko ubierają w melodyjne szaty. Spodziewajcie się więc rozrzucania taczek pełnych gruzu, lecz z odpowiednią dozą mroku generowaną przez natchnione gitarowe leady – jasne, ciężar ciężarem, ale smutek musi być, oto ich dewiza.

Fragment Soul

Fragment Soul podejmuje się łączenia wątków, które raczej nie idą ze sobą w parze, ale w ich przypadku wybitnie współgrają. Grecka załoga bierze na warsztat przede wszystkim progmetalową złożoność, sympatię do rozwlekłych form i elegancję łączoną z wzorowym zapleczem technicznym, lecz zamiast iść w heavy metal, lecą prosto w doom. Spodziewajcie się bogatych aranżacji i wysokiej kultury muzycznej podanej na wolno. I bardzo ciężko.

 

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też