Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Alcoholica

13.10.2023 Klub Zaścianek

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

od 50,00 zł
BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

piątek
13.10.2023
20:00

Alcoholica

Kraków, Klub Zaścianek

O wydarzeniu

Alcoholica i Horrorscope w krakowskim Zaścianku! Zapraszamy na koncert już 13 października. Alcoholica + Horrorscope bilety już dostępne.

 

Bilety zakupione na pierwotną datę, 31.03.2023, zachowują ważność w nowym terminie. 

Horrorscope

Ostatnia płyta śląskich thrasherów z Horrorscope Altered Worlds Practice ukazała się w październiku 2017 roku. Materiał został zarejestrowany od kwietnia do sierpnia 2017 roku w renomowanym ZED Studio położonym na egzotycznym terenie jedynej w Polsce pustyni - Pustyni Błędowskiej (według legendy pustynia została stworzona przez Diabła, który chciał zasypać piaskiem pobliską kopalnię srebra w Olkuszu). Pod czujnym okiem Tomasza Zed Zalewskiego, który nadzorował cały proces nagrywania, Horrorscope zdecydował się na nagranie płyty w tradycyjny sposób (bez wtyczek VST). Szczególną uwagę zwrócono na autentyczne, potężne i żywe brzmienie grupy, które zawsze było jej znakiem rozpoznawczym.

Cała grupa zgadza się jednogłośnie, że Altered Worlds Practice jest najmroczniejszym i najcięższym albumem w historii zespołu. Jeśli chodzi o teksty i grafikę, to obie niosą ten sam koncept artystyczny - intrygujący i raczej pesymistyczny. Tytuł siódmego albumu nawiązuje do alternatywnych metod, których poszukuje zachodnia cywilizacja jako rozwiązania swoich dręczących problemów. Okładka, zdjęcia i inne grafiki zostały zaprojektowane i obrobione przez Natalię Jonderko (www.nstation.pl). Jak zwykle zarówno teksty, jak i grafiki dotykają problemów społecznych, religijnych i politycznych. Choć zdjęcia płyty przenoszą nas w kosmos, to teksty zdecydowanie sprowadzają nas na ziemię.

Sesję nagraniową wzbogacił gościnny udział Sergio Kleina, utalentowanego gitarzysty solowego znanego fanom thrash metalu z doskonałej pracy w niemieckim zespole The Outside oraz chilijskim death metalowym Criminal. Sergio nagrał szaloną solówkę w utworze "Parallel Worlds Practice", która jest jego wisienką na torcie.

Płyta zawiera ponad 46 minut muzyki - nie tylko tradycyjnej, thrashowej kanonady, ale także death metalowej brutalności. Co więcej, większość utworów prezentuje szereg ładnych rozwiązań melodycznych i pełne spektrum możliwości zarówno - instrumentalistów, jak i wokalisty. Album składa się z 9 utworów Horrorscope. Dodatkowo zawiera cover utworu (Wolverine Blues) szwedzkich gigantów metalu - Entombed.

"W tym roku obchodzimy nasze 20-lecie, co sprawia, że reedycja płyty staje się doskonałym

prezent zarówno dla naszych fanów, jak i dla nas" - podsumowuje zespół.

Alcoholica

Tribute band zespołu Metallica, pochodzący ze Śląska. Założony w 2004 roku. Przez 13 lat zespół z powodzeniem grał koncerty wykonując wyłącznie utwory zespołu Metallica.

Obecny skład tworzą:

  • Wojciech Sasimowski - gitara rytmiczna/wokal.
  • Michał Skotniczny - perkusja.
  • Marcin Kędzierski - gitara prowadząca.
  • Michał Flak - gitara basowa.

W czerwcu 2017 zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę na której znalazło się 9 utworów zespołu, oraz jeden cover Elvisa Presleya ( "Can't help falling in love")

Od tego momentu koncerty zostały urozmaicone o autorskie kawałki, co przełożyło się na różnorodność setlisty i spotkało się z aprobatą publiczności.

Zespół podczas swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce, oraz za granicą. Do tych wyjątkowych z pewnością można zaliczyć występy z orkiestrą symfoniczną pod batutą Pani Pauliny Rogowskiej - Serwy, które odbyły się w Warszawie, oraz Lubinie, przy wypełnionych po brzegi salach, oraz ciepło przyjęty występ na najsłynniejszym polskim festiwalu, obecnie pod nazwą Poland Rock.

Obecnie zespół jest w końcowej fazie wydania drugiej autorskiej płyty pod tytułem F.E.A.R. (Face Everything And Rise). Planowany termin wydania to 3 lutego 2023 roku.

Podobnie jak w przypadku pierwszej płyty, znajdzie się na niej 9 kawałków, oraz jeden cover. W jednym z utworów gościnnie zaśpiewała Margo z metalowego zespołu MOYRA.

Od marca zespół ruszy w trasę promującą nowy album. W zależności od miejsca, można będzie usłyszeć na koncercie tylko autorski materiał z dwóch płyt, lub trafić na wieczór mieszanych utworów Alcoholiki, jak i coverów Metalliki.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn