Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Metal Ellende + Groza + Servant

Ellende + Groza + Servant

19-20.10.2024 Poznań, Kraków

Organizator: Knock Out Productions

Ellende + Groza + ServantBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Poznań

Ellende + Groza
sobota
19.10.2024
19:00

Ellende + Groza

Poznań, Klub 2progi

Kraków

Ellende + Groza
niedziela
20.10.2024
19:00

Ellende + Groza

Kraków, Kamienna 12

O wydarzeniu

Ellende, Groza i Servant na dwóch koncertach w Polsce! Depresyjny, przytłaczający mrok to stała składowa dobrego black metalu, a Ellende świetnie się nim posługuje. Autor ubiegłorocznego “Ellenbogengesellschaft” porusza się między atmosferycznym blackiem i blackgazem i zaprezentuje się w Polsce z krajanami z Grozy oraz Servant. Ellende bilety na koncerty już dostepne.

Ellende informacje

Ellende już od początku działalności to wyspecjalizowany fachowiec od black metalu podawanego w tej depresyjnej, skrajnie pesymistycznej formie, ale mimo wzorców z lat 90. nie utknął w poprzednim stuleciu. Mając na barkach odpowiednią podbudowę pod muzykę, czyli właśnie przytłaczająco ciemną aurę, nie zapomina, że jesteśmy w XXI wieku i dlatego jest w swoim fachu współczesny. Jego atmosferyczny, często snujący się, zbudowany na różnych stanach melancholii black metal równie często punktowany jest brzmieniami shoegaze’owymi, wskutek czego rzeczona twórczość nie tylko dołuje, ale i wpuszcza w otchłań za sprawą tych nieskończonych delayowo-reverbowych plam. Na koncercie raczej się nie uśmiechniecie, ale wyjdziecie z niego, będąc pod wielkim wrażeniem szczerej emocjonalności Ellende.

Groza informacje

Groza podsuwa pewien trop interpretacyjny już nazwą, która każe cofnąć się myślami do debiutanckiego krążka Mgły o tym samym tytule. Ale czy black metal w ich wykonaniu faktycznie jest listem miłosnym do Mgły? W żadnym wypadku. Momentami można wyłapać pewne źródła inspiracji wskazujące na sympatię do polskiego ansamblu, czyli suchotniczą barwę wokalu oraz transowe tremolo rozciągnięte na cały utwór, ale tu skojarzenia się kończą. Groza stawia często na znacznie bardziej bezpardonowe i brutalne ujęcie sprawy. Niejednokrotnie decyduje się na salwy blastów czy tempa odrzutowe, doprowadzając poszczególne numery do temperatury wrzenia. Widać, że czują się w sczerniałym metalu jak ryba w wodzie.

Servant informacje

Młodzi, utalentowani i doświadczeni – w ten sposób można opisać muzyków Servant. Zespół personalnie powiązany z Under the Night Sky czy Ancient Wargod podchodzi do black metalu na zasadzie kontrastu. Z jednej strony to muzyka przepełniona nienawiścią i wszystkim, co złe, a z drugiej ubrana w szlachetną melodykę, a do tego odegrana z dużą lekkością pod kątem technicznym – i to mimo niezaprzeczalnej intensywności. No i co najważniejsze, niemiecki skład ma na koncie dwie płyty, obie bardzo udane. Dobry prognostyk na przyszłość.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też