Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival

BILETY

Bilety na Jazz Ethno Festival we Wrocławiu dostępne w sprzedaży! Już od lutego zapraszamy na cykl wyjątkowych koncertów - najlepsi artyści jazzowi i wykonawcy muzyki etnicznej zawitają do stolicy Dolnego Śląska. 

Ethno Jazz Festival koncerty:

 

08.09 - ALAVERDI (Gruzja), Stary Klasztor

19.09 - MOTION TRIO, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

15.10 - FÁBIA REBORDÃO Wieczory Fado, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

18.10 - KURT ELLING, Impart

29.10 - YAT-KHA (Tuwa), Sala Gotycka w Starym Klasztorze

16.10 - SHARON CLARC - Tribute to Sarah Vaughan, Sala Gotycka w Starym Klasztorze 

04.11 - AL DI MEOLA, Impart (Sala Teatralna)

15.11 - RICHARD BONA "Heritage", Impart

27.11 - STANISŁAW SOYKA z zespołem, Impart

 

JOÃO DE SOUSA & OLA JAS Ola Jas to młoda wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. W swojej twórczości inspiracje czerpie z różnych gatunków muzycznych, takich jak jazz, folk, etno, muzyka luzofońska i world music, których elementy łączy z nutką słowiańskiej melancholii. W styczniu 2018 r. ukazała się debiutancka EPka Oli, która jest efektem współpracy wokalistki z João de Sousą — portugalskim artystą, od lat obecnym na polskiej scenie muzycznej, odpowiedzialnym za produkcję płyty (w tym aranżacje utworów).
João de Sousa współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7" oraz w albumie „Siesta vol. 11" Marcina Kydryńskiego. Choć pochodzenie artysty ma bardzo duży wpływ na jego twórczość, bo wciąż echem odbija się w niej portugalskie saudade (tęsknota), czerpie on także inspiracje z jazzu i world music. W repertuarze João oprócz utworów autorskich oraz pochodzących z kanonu fado, znajdują się także niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki - Komedy, Warsa, Koniecznego.

 

MIREK CZYŻYKIEWICZ & WITOLD CISŁO Muzyczny projekt sceniczny, który zakiełkował wiosną 2017 roku jako konsekwencja kilku wspólnych roboczych prób śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z multiinstrumentalistą i wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło. W efekcie tych spotkań powstały nowe gitarowe opracowania muzyki napisanej niegdyś przez Czyżykiewicza do wierszy takich poetów jak: Josif Brodski, Thomas Hardy w przekładach Stanisława Barańczaka, oraz utworów Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego w przekładzie Marleny Zimnej i Romana Kołakowskiego czy Edwarda Stachury z muzyką Jerzego Satanowskiego. W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki Barda w najnowszych gitarowych aranżacjach oraz piosenki śpiewane przez niego do muzyki Witolda Cisło z tekstami Leona Sęka oraz Jacka Bończyka.

 

ALAVERDI (Gruzja)  Gruzja to piękny i tajemniczy kraj, położony w Kaukazie, zamieszkały przez dumnych ludzi, posiadających jedną z najbardziej wyjątkowych tradycji muzycznych na świecie. Unikalna polifonia gruzińskich śpiewów, w 2001 r. została uznana przez UNESCO jako arcydzieło niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Miłośników gruzińskiej muzyki zapraszamy 8 września do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert pochodzącego z Gruzji zespołu ALAVERDI

​Kwartet ALAVERDI wykonuje tradycyjne, wokalne i instrumentalne utwory ​ze wszystkich regionów Gruzji. W czasie ich koncertu usłyszeć można większość tradycyjnych gruzińskich instrumentów, takich jak duduk, salamuri, panduri, chonguri, chuniri i doli. 

 

MOTION TRIO Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.

 

FÁBIA REBORDÃO - entuzjaści otwartego, nieskonwencjonalizowanego fado nie mają dziś wątpliwości: obok bogiń: Marizy i Any Moury to właśnie Fabia staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką gatunku. Zakochała się w fado słuchając Amalii Rodrigues. Miała lat piętnaście. W Lizbonie, gdzie się urodziła nie sposób jednak nie chłonąć także innych luzofońskich brzmień. Fabia od zawsze wielbiła kabowerdyjską mornę, brazylijską bossę, bluesa. Te wpływy uczyniły jej muzykę szczególnie bogatą i barwną.

 

KURT ELLING Jeden z najwybitniejszych wokalistów jazzowych na świecie. Ten fenomenalny artysta był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2009 roku za płytę „Dedicated to You: Kurt Elling Sings the Music of Coltrane and Hartman” otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego. Prestiżowa organizacja Jazz Journalists Association niemal co roku honoruje Ellinga tytułem najlepszego jazzowego wokalisty, ten zaszczyt spotkał go również w 2018. Koncert Kurta Ellinga w sali teatralnej Impartu będzie bez wątpienia wydarzeniem jesiennego sezonu muzycznego we Wrocławiu!

 

YAT-KHA Grupa muzyczna pochodząca z Republiki Tuwy. Zespół łączy tradycyjne melodie folklorystyczne zawierające tradycyjny, gardłowy śpiew z ciężkim, punkowym brzmieniem, ich muzyka jest mieszanką rocka i muzycznych tradycji ludów syberyjskich i środkowoazjatyckich.

 

SHARON CLARC - TRIBUTE TO SARAH VAUGAN  Koncert dedykowany jednej z najciekawszych wokalistek jazzowych XX wieku.16 października w koncercie Tribute to Sarah Vaughan wystąpi amerykańska wokalistka Sharón Clark, laureatka prestiżowych nagród muzycznych m.in. Billie Holiday Vocal Competition oraz American Traditions Competition. Sharón Clark, ze względu na swoją niezwykła skalę i tembr głosu, uważana jest przez krytyków muzycznych za drugie wcielenie Sarah Vaughan.

Sarah Vaughan - amerykańska wokalistka jazzowa, która rozpoczynała swoją muzyczną karierę śpiewając w chórze kościelnym i ucząc się gry na fortepianie. Szybko zaczęła śpiewać w big-bandzie, gdzie zetknęła się z pionierami modern jazzu -  Charliem Parkerem i Dizzym Gillespiem. Pracę studyjną i koncertową rozpoczęła w latach 50-tych od wspólnych nagrań z Milesem Davisem. Występowała z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi m.in. na Festiwalu Jazzowym w Monterey i w Carnegie Hall, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie. Sarah była obdarzona niezwykłym, ciepłym głosem o ogromnej skali i niezwykłej modulacji, co idealnie kontrastowało z jej szorstkim vibrato.

 

AL DI MEOLA Jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, przyjeżdża do Wrocławia na zaproszenia Ethno Jazz Festivalu promować swoją najnowszą płytę. Premierowy materiał z płyty "Opus" usłyszymy na żywo listopada w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17.

 

RICHARD BONA Jest stałym gościem Ethno Jazz Festivalu – w 2013 i 2016 roku dał we Wrocławiu genialne i długo wspominane koncerty. Bona swobodnie łączy odległe muzyczne światy, sięgając do jazzu, bossanovy, popu, afro-beatu, tradycyjnych afrykańskich songów i funku. 15 listopada w nowym muzycznym wcieleniu afrykański czarodziej znów oszołomi publiczność. Tego koncertu nie można przegapić! Afrykański Sting na zaproszenie Ethno Jazz Festival będzie promował swój ostatni album „Heritage”, który został nagrany we współpracy z Mandekan Cubano. Inspirowana wspólnym dziedzictwem, bogatym folklorem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki i Kuby płyta to przykład perfekcyjnej muzycznej fuzji gatunków. 

 

STANISŁAW SOYKA z zespołem - 

Ethno Jazz Festival zaprasza na premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty Stanisława Soyki, która ukaże się jesienią tego roku. Stanisław Soyka z zespołem znakomitych muzyków jazzowych wystąpią przed wrocławską publicznością 27 listopada w sali teatralnej Impartu.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.

 

Ethno Jazz Festival bilety na koncerty dostępne na eBilet.pl - zapraszamy!

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ethno Jazz Festival
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Ethno Jazz Festival BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
08.09
sobota, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - ALAVERDI (Gruzja)
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
19.09
środa, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - MOTION TRIO
sprawdzanie dostępności
  od 75 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
15.10
poniedziałek, 20:00
Stary Klasztor
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE: NOCE FADO
sprawdzanie dostępności
  od 90 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
16.10
wtorek, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival TRIBUTE TO SARAH VAUGHAN - Sharón Clark (USA) & band
sprawdzanie dostępności
  od 40 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
18.10
czwartek, 19:30
IMPART
Ethno Jazz Festival - KURT ELLING
sprawdzanie dostępności
  od 100 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
28.10
niedziela, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata YAT-KHA (Tuwa)
sprawdzanie dostępności
  od 70 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
04.11
niedziela, 19:00
IMPART
Ethno Jazz Festival AL DI MEOLA "Opus"
sprawdzanie dostępności
  od 65 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
15.11
czwartek, 19:00
IMPART
Ethno Jazz Festival RICHARD BONA „Heritage”
sprawdzanie dostępności
  od 90 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
27.11
wtorek, 19:00
IMPART
Ethno Jazz Festival STANISŁAW SOYKA z zespołem
sprawdzanie dostępności
  od 80 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Cześć, tu

Zgodnie z nowymi przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi danych osobowych chcielibyśmy, żebyś czuł się bezpieczny i dobrze poinformowany.

Gdy korzystasz z naszego serwisu, zapisujemy pliki cookies na Twoim urządzeniu po to, żeby nasza strona dobrze funkcjonowała. Chcemy móc Ci pokazywać wydarzenia w Twojej okolicy oraz dać Ci znać, gdy tylko pojawi się interesująca Cię impreza lub wyjątkowa przedsprzedaż lub konkurs.

Więcej o cookies oraz informacje o tym, jak zmienić ustawienia przeglądarki, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Jeśli to akceptujesz, kliknij i wejdź do serwisu.
Jeśli nie to proszę, zmień ustawienia swojej przeglądarki tak, aby nasz serwis wiedział, że nie życzysz sobie cookies.