Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival

BILETY

Bilety na Jazz Ethno Festival we Wrocławiu dostępne w sprzedaży! Już od lutego zapraszamy na cykl wyjątkowych koncertów - najlepsi artyści jazzowi i wykonawcy muzyki etnicznej zawitają do stolicy Dolnego Śląska. 

Ethno Jazz Festival koncerty:

 

15.04 - Marko Markovic Brass Band, Stary Klasztor

22.04 - Wieczór orientalny Bukra & Anna Mendak "Samira", Sala Gotycka w Starym Klasztorze

23.04 - Joscho Stephan Quartett feat. Krzysztof Pełech, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

09.05 - Jozef van Wissem, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

10.05.  OANA CĂTĂLINA CHIŢU (Rumunia) - "Bucharest Tango", Sala Gotycka w Starym Klasztorze

11.05 - The Cuban Latin Jazz - MUSIC OF BUENA VISTA, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

17.05 - Giulia y Los Tellarini, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

22.05 - Janusz Radek, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

24.05 - Son Del Nene (Kuba), Sala Gotycka w Starym Klasztorze 

05.06 - JOÃO DE SOUSA & OLA JAS, Stary Klasztor

29.10 - Yat-Kha (Tuwa), Sala Gotycka w Starym Klasztorze 

04.11 - Al Di MeolaImpart (Sala Teatralna)

 

Koncert BELTAINE & GLENDALOUGH:

Niezwykłe widowisko będące połączeniem irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo. 14 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przed wrocławską publicznością zaprezentuje się obchodzący zespół Beltaine z towarzyszeniem grupy tanecznej Glendalough. Impreza odbędzie się w ramach obchodów Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii i nie zabraknie na niej okazji do degustacji irlandzkiego piwa oraz whiskey.

STARA ŚPIEWKA koncert:

STARA ŚPIEWKA to grupa wykluta z inicjatywy Rozśpiewania Warszawskie - łączy miłośniczki białego śpiewania pieśni ludowych (zazwyczaj), wielogłosowych (nie zawsze), archaicznych (często), słowiańskich (nie tylko).

GYPSY SKA ORQUESTA koncert:

Gypsy Ska Orquesta to uliczny zespół z Caracas w Wenezueli, który łączy różne style muzyczne, takie jak ska, cumbia i salsa z muzyką cygańsko-bałkańską. Z propozycją instrumentalną i wybuchową dosłownie włączają imprezę, czy to na ulicy, w nocnym klubie, czy w teatrze, słuchacz nigdy nie jest obojętny na to doświadczenie, wypełniając ich dusze pełne dobrych wibracji.

MARKO MARKOVIC koncert:

Marko Marković , jeden z najpopularniejszych bałkańskich trębaczy i wokalistów przyjeżdża do Wrocławia ze swoją nową orkiestrą - MARKO MARKOVIC BRASS BAND! Wrocławska publiczność miała już niejednokrotnie okazję do oklaskiwania Marko Markovića podczas koncertów z grupą Boban i Marko Marković Orkesta w ramach Ethno Jazz Festivalu , a także na pierwszym w Polsce koncercie Marko Markovic Brass Band w ramach ubiegłorocznej Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu.

BUKRA & ANNA MENDAK "SAMIRA"

Bukra (po arabsku „jutro”) to polsko-orientalny zespół, który łączy bliskowschodnie i europejskie brzmienie. Swoją muzyką stara się budować most łączący te dwie kultury. Bukra gra oryginalne kompozycje autorstwa Tomasza Citaka i Humam Ammari oraz klasyczne utwory arabskie i europejskie w swoich własnych aranżacjach.

Anna Mendak – Czekaj "Samira" to tancerka brzucha i flamenco, z wykształcenia psycholog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze jako dziecko w zespole tańca nowoczesnego wrocławskiej szkoły tańca „Jast”, którego była członkinią przez kilka lat, występując na wielu pokazach i biorąc udział w turniejach w kraju i za granicą. Po kilku latach poszukiwań jej prawdziwą pasją okazały się jednak techniki orientalne i cygańskie. Występowała z zespołami „Ritmo Flamenco” oraz „Manos y Tacones”. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”.

JOSCHO STEPHAN to następca Django Reinhardta. 

Joscho Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry. Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem.

JOZEF VAN WISSEM - ulubiony kompozytor Jima Jarmuscha powraca! Światowej sławy holenderski kompozytor oraz lutnista powraca do Wrocławia! 9 maja w Sali Gotyckiej z Starym Klasztorze w ramach Ethno Jazz Festivalu zagra koncert promujący swoją najnowsza płytę "Nobody living can ever make me turn' back".

GIULIA Y LOS TELLARINI - po 6 latach od rozpadu zespół Giulia y los Tellarini, znany z filmu Woody’ego Allena „Vicky Cristina Barcelona”, wznawia działalność i odwiedzi z koncertem Wrocław! To wyjątkowa okazja na spotkanie z zespołem, ponieważ w planach są jedynie 3 koncerty, a muzycy nie podjęli jeszcze decyzji, co do kontynuacji wspólnej kariery. Wygląda na to, że to właśnie od wrocławskiej publiczności zależeć będą dalsze losy formacji…Zapraszamy 17 maja do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze!

JANUSZ RADEK - w projekcie "Radek z zespołem" usłyszymy ulubione przez publiczność piosenki z przekroju całej twórczości Janusza Radka. W koncercie z zespołem w przystępny, poruszający, ale jednocześnie odkrywczy sposób przedstawia widzom dotychczasową drogę. Nie zabraknie więc utworów, które już od długich lat kojarzone są przez odbiorców z nazwiskiem Janusza Radka, takie jak „Kiedy U-kochanie”,”Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”, czy wreszcie „Dziwny jest ten świat” oraz „Domek bez adresu”

SON DEL NENE - gwiazda muzyki son cubano wraz ze swoim zespołem Son Del Nene, powraca do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Publiczności na całym świecie El Nene dał się poznać dzięki filmowi Wima Wendersa "Musica Cubana - Synowie Buena Vista", gdzie zagrał wiodącą rolę w najbardziej poruszających scenach muzycznych. Styl muzyczny son cubano, reprezentowany przez El Nene, jest mieszanką rytmów afro-kubańskich i gitarowej muzyki hiszpańskich rolników. 

AL DI MEOLA -  jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, przyjeżdża do Wrocławia na zaproszenia Ethno Jazz Festivalu promować swoją najnowszą płytę.

Premierowy materiał z płyty "Opus" usłyszymy na żywo listopada w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17.

OANA CĂTĂLINA CHIŢU - rumuńska artystka obdarzona niezwykłym, aksamitnym głosem. W swoich kompozycjach w zgrabny sposób łączy z pozoru kontrastowy klimat przedwojennego tanga z ludowymi rumuńskimi balladami. Artystce na scenie towarzyszyć będą wspaniali rumuńscy muzycy: Dejan Jovanovic (akordeon) oraz Vladimir Karparov (saksofon).

YAT-KHA - grupa muzyczna pochodząca z Republiki Tuwy. Zespół łączy tradycyjne melodie folklorystyczne zawierające tradycyjny, gardłowy śpiew z ciężkim, punkowym brzmieniem, ich muzyka jest mieszanką rocka i muzycznych tradycji ludów syberyjskich i środkowoazjatyckich.

THE CUBAN LATIN JAZZ - MUSIC OF BUENA VISTA - The Cuban Latin Jazz (Music Of Buena Vista) to rewelacyjne kubańskie widowisko, pełne energii, uroku, siły i wdzięku. To zachwycające połączenie żywiołowego tańca i szalonej muzyki. Niepowtarzalni muzycy, najpopularniejsi piosenkarze i niewiarygodni tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie, które zarazi Cię humorem i temperamentem Kuby. Wraz z unikalną mieszanką melancholii i szczęścia, wraz z rytmem, który wkrada się pod skórę, wraz z melodią i ruchami, które trafiają prosto do serca, artyści zapalą w Tobie ogień kubańskiego pożądania życia.

JOÃO DE SOUSA & OLA JAS

Ola Jas to młoda wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. W swojej twórczości inspiracje czerpie z różnych gatunków muzycznych, takich jak jazz, folk, etno, muzyka luzofońska i world music, których elementy łączy z nutką słowiańskiej melancholii. W styczniu 2018 r. ukazała się debiutancka EPka Oli, która jest efektem współpracy wokalistki z João de Sousą — portugalskim artystą, od lat obecnym na polskiej scenie muzycznej, odpowiedzialnym za produkcję płyty (w tym aranżacje utworów).
João de Sousa współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7" oraz w albumie „Siesta vol. 11" Marcina Kydryńskiego. Choć pochodzenie artysty ma bardzo duży wpływ na jego twórczość, bo wciąż echem odbija się w niej portugalskie saudade (tęsknota), czerpie on także inspiracje z jazzu i world music. W repertuarze João oprócz utworów autorskich oraz pochodzących z kanonu fado, znajdują się także niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki - Komedy, Warsa, Koniecznego.

 

Ethno Jazz Festival bilety na koncerty dostępne na eBilet.pl - zapraszamy!

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ethno Jazz Festival
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Ethno Jazz Festival BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Wrocław

zwiń rozwiń i KUP BILET

Wrocław
22.04
niedziela, 19:00
Stary Klasztor
WIECZÓR ORIENTALNY Bukra & Anna Mendak "Samira"
sprawdzanie dostępności
  od 30 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
23.04
poniedziałek, 20:00
Stary Klasztor
JOSCHO STEPHAN QUARTETT feat. Krzysztof Pełech
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
09.05
środa, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival JOZEF VAN WISSEM
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
10.05
czwartek, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata OANA CĂTĂLINA CHIŢU (Rumunia) - "Bucharest Tango"
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
17.05
czwartek, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata GIULIA Y LOS TELLARINI (Hiszpania)
sprawdzanie dostępności
  od 40 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
22.05
wtorek, 20:00
Stary Klasztor
JANUSZ RADEK z zespołem
sprawdzanie dostępności
  od 40 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
24.05
czwartek, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata SON DEL NENE (Kuba)
sprawdzanie dostępności
  od 45 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
05.06
wtorek, 20:30
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - JOÃO DE SOUSA & OLA JAS
sprawdzanie dostępności
  od 30 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
28.10
niedziela, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata YAT-KHA (Tuwa)
sprawdzanie dostępności
  od 70 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
04.11
niedziela, 19:00
IMPART
Ethno Jazz Festival AL DI MEOLA "Opus"
sprawdzanie dostępności
  od 65 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.