Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival

SPRAWDŹ BILETY

Ethno Jazz Festival we Wrocławiu! Zapraszamy na cykl wyjątkowych koncertów do Starego Klasztoru. W stolicy Dolnego Śląska wystąpią najlepsi artyści jazzowi i wykonawcy muzyki etnicznej. Ethno Jazz Festival bilety już w sprzedaży.

Ethno Jazz Festival koncerty

  • 28.08 - Joscho Stephan Quartett feat. Krzysztof Pełech , Stary Klasztor
  • 22.09 - Tribute to Tomasz Stańko: Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela, Stary Klasztor
  • 26.09- Coneoxón Cubana (Kuba), Stary Klasztor
  • 13.10 - YAT-KHA (Tuwa), Stary Klasztor
  • 05.11 - Lucibela: Siesta w drodze Marcina Kydryńskiego, Stary Klasztor
  • 03.12 - Oana Cătălina Chiţu (Rumunia) - Kolędy Rumunii i Bałkanów, Stary Klasztor

Joscho Stephan Quartett 

Koncert jednego z największych współczesnych gitarzystów uważanego za następcę legendarnego Django Reinhardta! Joscho Stephan z zespołem wystąpi 23 sierpnia na Letniej Scenie na Dziedzińcu Starego Klasztoru.


Dla gitarzystów i miłośników gitarowego grania będzie to znakomita okazji do podziwiania niezrównanej techniki Mistrza, nazywanego często „najszybszym gitarzystą świata”! Gościem specjalnym koncertu będzie wrocławski wirtuoz gitary klasycznej Krzysztof Pełech.

Joscho Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry. Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności.


Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem. „Swinging Strings”, „Swing News”, „Django Forever”, „Acoustic Live” – to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary akustycznej znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz.

Joscho Stephan regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z topowymi gitarzystami – Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz ze swoim zespołem uczestniczy w wielu znaczących europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center czy w amerykańskim Nashville były znakomicie recenzowane.

Skład zespołu:
Joscho Stephan on solo guitar
Sven Jungbeck on rhythm guitar
Volker Kamp on double Bass
Sebastian Reimann on violin

Piotr Schmidt Quartet

Muzyczny wieczór dedykowany pamięci jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów. W koncercie "Tribute to Tomasz Stańko" wystąpi kwartet znakomitego trębacza Piotra Schmidta z gościnnym udziałem Wojciecha Niedzieli.

Jeden z najciekawszych trębaczy polskiego jazzu, Piotr Schmidt wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą, oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas) stworzyli autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu „Tribute to Tomasz Stańko". 

Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat. We wrześniu 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta "Dark Morning". "Tribute To Tomasz Stańko", jak Piotr Schmidt się wypowiada, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko dostarczała mu przez wiele ostatnich lat.

Conexión Cubana

To obecnie jedna z najlepszych grup Son Cubano. Od wielu lat koncertują na całym świecie i są obecnie jednym z najbardziej pożądanych zespołów kubańskich. Zespół jest bardzo popularny na Kubie oraz uwielbiany przez najwyższej klasy kubańskich muzyków za ich muzyczną promienność i szeroką gamę pomysłów. Frontman zespołu Nicolás Sirgado jest jednym z najpopularniejszych kompozytorów i aranżerów z Hawany. Ma na swoim koncie niezliczone albumy oraz liczne produkcje telewizyjne. Teraz, dzięki własnemu projektowi „Conexión Cubana", jest zarówno liderem, jak i basistą zespołu. Po pięciu europejskich trasach koncertowych wraz z Luisem Frankiem pod nazwą „Soneros de Verdad" dołączył do niego legendarny wokalista William Borrego Rodriguez. Rodriguez jest jednym z najlepszych piosenkarzy na Kubie. W przeszłości pracował z wielkimi artystami, takimi jak Pancho Amat, Silvio Rodriguez, Pablo Milanes, Diego El Cigala, Barbarito Torres czy Andy Montañez.

 

Skład zespołu:

William Borrego Rodriguez/ Wokal, Puzon
Lázaro Dilout / Trąbka, Wokal
Nicolás Sirgado / Bas, Wokal

Yat-Kha

Miłośników tradycyjnego gardłowego śpiewu połączonego z nowoczesnym rockowym brzmieniem zapraszamy jesienią do Wrocławia. 13 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpi prawdziwa legenda gatunku - zespół Yat-Kha!

 

Yat-Kha to grupa muzyczna pochodząca z Republiki Tuwy. Zespół łączy tradycyjne melodie folklorystyczne zawierające śpiew gardłowy z ciężkim, punkowym brzmieniem. Lider grupy Albert Kuvezin to postać kultowa. Współzałożyciel legendarnego zespołu Huun-Huur-Tu, gitarzysta, autor tekstów, znawca tradycyjnej muzyki i folkloru Tuwy, z drugiej zaś strony miłośnik i entuzjasta ostrych gitarowych brzmień spod znaku punk rocka i hard core.

 

Muzyka Yat-Kha to organiczna mieszanka rocka i muzycznych tradycji ludów syberyjskich i środkowoazjatyckich. Krytycy nazwali to etno-rock, root-rock, a nawet etno-punk.

 

W dyskografii tego znakomitego zespołu znajduje się też album "Re-Covers", na którym Kuvezin i jego partnerzy przedstawiają własną, tuwińską wersję klasycznych rockowych utworów znanych z wykonań Led Zeppelin, Iron Butterfly, Rolling Stones, Joy Division czy Kraftwerk.

 

Albert Kuvezin ma też na koncie autorskie, solowe dokonania i muzykę filmową, a także współpracę z innymi cenionymi wykonawcami kręgu world music: brytyjską artystką hinduskiego pochodzenia Susheelą Raman (na krążku "Love Trap") czy fińską Varttiną.

 

Przez prawie 20 lat zespół odbył kilka tras koncertowych na całym świecie. Brał udział w setkach festiwali, takich jak WOMAD, WOMEX, Glastonbury, Reading, Roskilde, Sfinks, Chicago World Music Fest, Ottawa Blues Fest, Quebec Summer Fest, Meltdown, Riddu Riddu i inne.

Lucibela

Posiadaczka szlachetnego głosu, o szerokim paśmie i głębi wyrazu. Często porównywana z legendarną Cesarią Evorą. Śpiewa muzykę tradycyjną - podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino D’Santiago flirtują z klubowymi rytmami, Lucibela dba o przetrwanie źródeł.

 

Lucibela zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista śpiewając piosenki Cesarii, Titiny czy Bany. Przez kilka lat śpiewała  w Lizbonie z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Wspólnie nagrali kilka utworów na płytę "Conquistador" w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji.

 

Lucibelę usłyszał Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu, gdzie kariera Lucibeli szybko nabrała tempa. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych nazwisk. 

Oana Cătălina Chiţu

Oana, posiadaczka niezwykle charyzmatycznego głosu, jest jedną z najważniejszych rumuńskich wokalistek. Na Ethno Jazz Festival wystąpi ze swoim projektem muzycznym 'COLINDE – Romania: A Winter's Journey' prezentującym najpiękniejsze ludowe kolędy Rumunii i innych zakątków Bałkanów.

 

Magiczne jazzowe interpretacje kolęd Oany Cǎtǎliny Chiţu zapraszają nas na akustyczną wyprawę przez zaśnieżony krajobraz u podnóża Karpat. Wcześniej Chiţu nagrywała piosenki zaczerpnięte z kultury romskiej i innych bałkańskich kultur, także tanga, które były inspirowane Bukaresztem w eleganckich latach 30. XX wieku. Teraz nadaje im autentycznego i niepowtarzalnego ducha zimowej piosenki. Niektóre z nich bogate są w metafory i historie religijne, inne mają pogańskie korzenie.

 

Subtelną aranżację bałkańskich kolęd stworzył serbski akordeonista Dejan Jovanovic wraz z wybitnym cymbalistą z MołdawiiValeriu Caşcavalem.

 

Zespół wystąpi w składzie:
Oana Cǎtǎlina Chiţu - wokal
Dejan Jovanovic - akordeon
Valeriu Caşcaval - cymbaly

 

Najlepsze Imprezy we Wrocławiu! Ethno Jazz Festival 2019 koncerty - nie przegap!

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ethno Jazz Festival
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Ethno Jazz Festival BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
23.08
piątek, 20:00
Stary Klasztor
Muzyka Świata w Starym Klasztorze JOSCHO STEPHAN QUARTETT feat. Krzysztof Pełech
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
22.09
niedziela, 20:00
Stary Klasztor
Muzyka Świata w Starym Klasztorze TRIBUTE TO TOMASZ STAŃKO - Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela
sprawdzanie dostępności
  od 40 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
26.09
czwartek, 20:00
Stary Klasztor
Muzyka Świata w Starym Klasztorze CONEXIÓN CUBANA (Kuba)
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
13.10
niedziela, 20:00
Stary Klasztor
Muzyka Świata w Starym Klasztorze YAT-KHA (Tuwa)
sprawdzanie dostępności
  od 60 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
05.11
wtorek, 20:00
Stary Klasztor
LUCIBELA
sprawdzanie dostępności
  od 70 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
03.12
wtorek, 20:00
Stary Klasztor
Muzyka Świata OANA CĂTĂLINA CHIŢU (Rumunia) - Kolędy Rumunii i Bałkanów
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Używamy plików Cookies, aby zapewnić naszym Użytkownikom wygodne korzystanie z naszej strony internetowej oraz aby stale poprawiać jej jakość. Umożliwiamy również instalowanie Cookies przez naszych partnerów biznesowych w ich celach marketingowych. Poprzez odpowiednie ustawienia swojej przeglądarki Użytkownik wyraża zgodę na stosowanie określonych Cookies przez nas lub przez naszych partnerów. Użytkownik może w każdej chwili zmienić ustawienia przeglądarki, dostosowując je do swoich oczekiwań. Zmiana ustawień i cofnięcie zgód na stosowanie Cookies nie wpływa jednak na zgodność z prawem ich stosowania przed dokonaniem zmiany. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności dostępnej na stronie https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/