Ethno Jazz Festival - cykl koncertów we Wrocławiu
Ethno Jazz Festival - cykl koncertów we Wrocławiu
Ethno Jazz Festival - cykl koncertów we Wrocławiu
Ethno Jazz Festival - cykl koncertów we Wrocławiu

Ethno Jazz Festival - cykl koncertów we Wrocławiu

SPRAWDŹ BILETY

Ethno Jazz Festival we Wrocławiu! Zapraszamy na cykl wyjątkowych koncertów do Starego Klasztoru i Synagogi pod Białym Bocianem. W stolicy Dolnego Śląska wystąpią najlepsi artyści jazzowi i wykonawcy muzyki etnicznej. Ethno Jazz Festival bilety już w sprzedaży.

 

Wejściówki ważne wyłącznie z biletem na jeden z koncertów:

 

23.06.22 godz.23.55 Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7 Laboratorium Pieśni lub
24.06.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1 Džambo Aguševi Orchestra.

Ethno Jazz Festival koncerty 

Noc Świętojańska 2022 - latynoamerykańska fiesta w Starym Klasztorze! Ethno Jazz Festival zaprasza 23 czerwca na tradycyjne już muzyczne obchody Nocy Świętojańskiej. Najkrótszą noc w roku witać będziemy tym razem w rytmach latynoamerykańskich w klubie muzycznym Stary Klasztor.

 

Na dwóch scenach, w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego Klasztoru, zagrają: znana we Wrocławiu międzynarodowa grupa Kumbia Mać, tworzona przez muzyków z różnych zakątków świata mieszkających obecnie w naszym mieście oraz artyści zza oceanu, przemierzający Europę w ramach tras koncertowych, które wreszcie mogą się odbyć po przymusowej covidowej przerwie - Maria Moctezuma z Meksyku oraz Alumine Guerrero i Milonga Sin Corte prosto z Argentyny.

 

Szykuje się prawdziwa gorączka świętojańskiej nocy w latynoskich rytmach! Tego wydarzenia miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce folkowej nie mogą przegapić Kumbia Mać powstała w 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają muzykę tropikalną, cumbia i latino. Kumbia Mać zagrał pierwszy koncert w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Kilka miesięcy później wystąpili również w innych wrocławskich klubach, a także w Warszawie i Łodzi. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób. Zespół rozwijał się do obecnej formacji, czyli 10 fantastycznych ludzi z 4 różnych krajów takich jak Polska, Hiszpania, Kuba i Francja.

Maria Moctezuma 

Meksykańska piosenkarka i autorka tekstów działająca artystycznie na poziomie krajowym i międzynarodowym. Poprzez swoją muzykę rozpowszechnia autochtoniczną i współczesną kulturę Meksyku. Jej twórczość łączy rytmy latynoamerykańskie, pre-Hispanic i współczesne, tworząc gatunek Raizoso. Z ponad dziesięcioletnim stażem w branży muzycznej i trzema albumami na rynku, Maria Moctezuma jest jedną z ważniejszych przedstawicielek nowej muzyki meksykańskiej. 

 

Spektakl Mari Moctezumy jest połączeniem meksykańskich muzycznych korzeni w mieszance nowoczesnych rytmów latynoamerykańskich, które wzbogacone są o instrumenty i elementy kultury przodków. Bossanova / cumbia, jarana / rock czy polka / reggae przy akompaniamencie fletów i gigantycznej muszli morskiego ślimaka, to tylko niektóre z niespodzianek, które przykuwają uwagę słuchaczy podczas koncertów.

Alumine Guerrero

Argentyńska piosenkarka i autorka tekstów, która na swój własny, wyjątkowy

sposób interpretuje argentyńską muzykę folkową.  Jako dziecko muzyków folkowych już w bardzo młodym wieku zadebiutowała występując na ulicach argentyńskich miast i licznych festiwalach muzyki etnicznej Podróżowała po świecie, by w 2016 roku znaleźć szczęście w Tuluzie. Ta podróż dookoła świata zaowocowała wydaniem na Kubie albumu z szanowanym zespołem Sorpresa Trinitaria łącząc typową muzyką plemienia Guajiro z muzyką uliczną. Od 2018 roku koncertuje w Europie ze swoim zespołem, ale także jako duet lub solo. Podczas swojej trasy koncertowej wystąpiła między innymi na słynnym Fusion Festival w Larz prezentując swój nietuzinkowy electrofolk. 

Milonga Sin Corte 

Projekt zespołu tango z Córdoby w Argentynie, który świętuje swoje 10 lecie. Aby uczcić dekadę swojego istnienia w 2022 roku zespół odbędzie 6. Międzynarodową Trasę po Europie. W ramach tej trasy zawitają również do Wrocławia z najnowszym pokazem Tango Nuevo and Fusion. Przygotowany repertuar na tę wyjątkową rocznicę odtwarza klasykę, prezentuje nowe tanga, a także proponuje własne kompozycje. Jego brzmienie nawiązuje do stylu klasycznego tanga argentyńskiego, ale z bardziej współczesną interpretacją. Zespół Milonga Sin Corte tworzą wokalistka Verónica Bie i skrzypek Benshi Dron , którym towarzyszą instrumenty harmoniczne, takie jak gitara, fortepian, bandoneon i ich kombinacje.

 

W swojej karierze muzycznej odbyli 5 międzynarodowych tras koncertowych po Europie i Ameryce

Łacińskiej, występując w Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Polsce,

Anglii, Chile, Peru i Kolumbii.

 

Koncerty odbywać się będą na zmianę na scenie w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego

Klasztoru. Bilety są ważne na obie sceny. Dla posiadaczy biletów na inne koncerty w ramach Nocy Świętojańskiej 2022 przewidziane są wejściówki w cenie 20 zł

Laboratorium Pieśni - nocny koncert w Synagodze Pod Białym Bocianem

Tę jedyną w roku, niezwykłą Noc Świętojańską warto spędzić przy muzyce folkowej najwyższej próby w klimatycznych wnętrzach wrocławskiej synagogi. Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mysticfolkmusic) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shrutibox, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych. Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Ecos De Siboney

Ethno Jazz Festival zaprasza na jedyny w Polsce koncert kubańskiej grupy Ecos De Siboney, tworzonej przez wnuków i muzycznych spadkobierców Compay'a Segundo, muzyka zespołu Buena Vista Social Club i kompozytora wielkiego kubańskiego przeboju "Chan Chan".

 

12 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze usłyszymy na żywo kompozycje Compay'a Segundo, takie jak: "Chan Chan", "Las Flores de la Vida", "El Camisón de Pepa", "Orgullecida", "Macusa", "La Guantanamera" oraz autorskie utwory Ecos De Siboney. Miłośnicy kubańskiej muzyki nie mogą przegapić tego koncertu!

Piotr Schmidt Quartet 

29 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze Piotr Schmidt Quartet po raz pierwszy we Wrocławiu zaprezentuje wyjątkowy projekt Komeda Unknown 1967. W październiku w 1967 Krzysztof Komeda w Niemczech stworzył projekt z cyklu jazz i poezja "Meine Süsse Europäische Heimat – Moja słodka europejska ojczyzna". Było to, jak się miało okazać, ostatnie europejskie dzieło Komedy – swoiste pożegnanie kompozytora z Europą.

 

Płyta "Meine Süsse Europäische Heimat" została wydana w czasie, gdy Komeda przebywał już w Hollywood i pracował nad muzyką do filmu Romana Polańskiego "Rosemary’s Baby". Z korespondencji Komedy z producentem płyty Joachimem Ernstem Berendtem wynikało, że powstało więcej utworów, niż znalazło się na płycie. W liście Komeda prosił Berendta, aby ten zamienił niektóre kompozycje. Berendt odmówił argumentując to tym, iż pewne wiersze bardziej oddają europejski charakter płyty. I to był jedyny ślad…

 

Wydawało się, że owe nieznane kompozycje bezpowrotnie przepadły. Jednak w Bibliotece Narodowej w Warszawie w czasie szczegółowej kwerendy archiwum Krzysztofa Komedy odnaleziono prawdziwy skarb – rękopisy 6 kompozycji Komedy z projektu "Moja słodka europejska ojczyzn", które nie znalazły się na wspominanej winylowej płycie.

 

O projekcie "Moja słodka europejska ojczyzna" sam Komeda, znany skądinąd z powściągliwego podejścia do swojej twórczości, powiedział, że jest to jego najwybitniejsze dzieło. Z kolei Joachim Ernst Berendt o kompozycjach Krzysztofa Komedy tak napisał: „Jeszcze nigdy nie mieliśmy na płycie z poezją tak pięknych, bogatych i pełnych uczuć

melodii!”. 

 

Po ponad pół wieku, publiczność może podziwiać drugą, nieznaną, część legendarnego projektu Krzysztofa Komedy "Moja słodka europejska ojczyzna".

 

Piotr Schmidt podjął się opracowania odnalezionych rękopisów Krzysztofa Komedy i zaaranżowania muzyki. Powstały dzieła wybitne. Wszyscy muzycy wręcz niewiarygodnie wyczuli ducha muzyki Komedy. Piotr Schmidt wraz z przyjaciółmi oddał hołd Krzysztofowi Komedzie w 90. rocznicę jego urodzin w sposób absolutnie genialny. Wydaje się, że nasza europejska ojczyzna czekała na tę muzykę…

 

Skład zespołu :

Piotr Schmidt - trąbka

Bartek Pieszka - wibrafon

Michał Barański - kontrabas

Sebastian Kuchczyński - perkusja 

Marek Napiórkowski & Artur Lesicki - "Celuloid

Gitarzyści promować będą swoją płytę „Celuloid” 25 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

 

Płyta „Celuloid” to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie.

 

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki - czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa - po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów

muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”.

 

„Celuloid” – choć nawiązuje do czasów, gdy wspaniałe polskie filmy powstawały głównie na taśmie czarno-białej – skrzy się kolorami. Większość partii zostało zarejestrowanych w całości na żywo z użyciem gitar akustycznych i klasycznych, zbudowanych przez najlepszych lutników na świecie. W nagraniach słychać też frapujące dźwięki gitary dwunastostrunowej, mini Martina, charango i gitar elektrycznych.

 

Płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.

 

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW- NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019. Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Od grudnia 2017 roku prowadzi autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na jego solowych płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien

Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach i większości krajów Europy.

 

Artur Lesicki – gitarzysta jazzowy i kompozytor. Ma na swym koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Peterem Herbolzheimerem i Adamem Holzmanem. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej: m. in.: Urszulą Dudziak, Ewą

Bem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiljańskim, Mieczysławem Szcześniakiem. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych oraz jako członek orkiestry i solista w największych polskich festiwali muzycznych. Jako lider autorskiego projektu Artur Lesicki Acoustic Harmony gitarzysta nagrał dwie znakomicie przyjęte płyty: „An Unbelievable Silence” i „Stone & Ashes”. Jest autorem cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych - szkoły gitarowej DVD „Rzemiosło i sztuka” cz. I i II oraz książki poświęconej grze akordowej „Jak oni to robią”.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ethno Jazz Festival - cykl koncertów we Wrocławiu
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Ethno Jazz Festival - cykl koncertów we Wrocławiu BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/