Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival

BILETY

Bilety na Jazz Ethno Festival we Wrocławiu dostępne w sprzedaży! Już od lutego zapraszamy na cykl wyjątkowych koncertów - najlepsi artyści jazzowi i wykonawcy muzyki etnicznej zawitają do stolicy Dolnego Śląska. 

Ethno Jazz Festival koncerty:

08.09 - ALAVERDI (Gruzja), Stary Klasztor

19.09 - MOTION TRIO, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

07.10 - MASCARIMIRI, Stara Piwnica

15.10 - FÁBIA REBORDÃO Wieczory Fado, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

18.10 - KURT ELLING, Impart

22.10 - Muzyka Świata YEMEN BLUES, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

29.10 - YAT-KHA (Tuwa), Sala Gotycka w Starym Klasztorze 

04.11 - AL DI MEOLA, Impart (Sala Teatralna)

15.11 - RICHARD BONA "Heritage", Impart

20.11 - HUUN-HUUR-TU, Sala Gotycka w Starym Klasztorze

21.11 - MAYITO RIVERA & THE SONS OF CUBA (Kuba), Sala Gotycka w Starym Klasztorze

22.11 - Muzyka Świata DIKANDA

27.11 - STANISŁAW SOYKA z zespołem, Impart

29.11 - JOÃO DE SOUSANoce Fado w Starym Klasztorze 

 

ALAVERDI (Gruzja)
Gruzja to piękny i tajemniczy kraj, położony w Kaukazie, zamieszkały przez dumnych ludzi, posiadających jedną z najbardziej wyjątkowych tradycji muzycznych na świecie. Unikalna polifonia gruzińskich śpiewów, w 2001 r. została uznana przez UNESCO jako arcydzieło niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Miłośników gruzińskiej muzyki zapraszamy 8 września do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert pochodzącego z Gruzji zespołu ALAVERDI

​Kwartet ALAVERDI wykonuje tradycyjne, wokalne i instrumentalne utwory ​ze wszystkich regionów Gruzji. W czasie ich koncertu usłyszeć można większość tradycyjnych gruzińskich instrumentów, takich jak duduk, salamuri, panduri, chonguri, chuniri i doli. 

 

MOTION TRIO 
Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.

 

FÁBIA REBORDÃO - entuzjaści otwartego, nieskonwencjonalizowanego fado nie mają dziś wątpliwości: obok bogiń: Marizy i Any Moury to właśnie Fabia staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką gatunku. Zakochała się w fado słuchając Amalii Rodrigues. Miała lat piętnaście. W Lizbonie, gdzie się urodziła nie sposób jednak nie chłonąć także innych luzofońskich brzmień. Fabia od zawsze wielbiła kabowerdyjską mornę, brazylijską bossę, bluesa. Te wpływy uczyniły jej muzykę szczególnie bogatą i barwną.

 

KURT ELLING 
Jeden z najwybitniejszych wokalistów jazzowych na świecie. Ten fenomenalny artysta był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2009 roku za płytę „Dedicated to You: Kurt Elling Sings the Music of Coltrane and Hartman” otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego. Prestiżowa organizacja Jazz Journalists Association niemal co roku honoruje Ellinga tytułem najlepszego jazzowego wokalisty, ten zaszczyt spotkał go również w 2018. Koncert Kurta Ellinga w sali teatralnej Impartu będzie bez wątpienia wydarzeniem jesiennego sezonu muzycznego we Wrocławiu!

 

YAT-KHA Grupa muzyczna pochodząca z Republiki Tuwy. Zespół łączy tradycyjne melodie folklorystyczne zawierające tradycyjny, gardłowy śpiew z ciężkim, punkowym brzmieniem, ich muzyka jest mieszanką rocka i muzycznych tradycji ludów syberyjskich i środkowoazjatyckich.

  

AL DI MEOLA 
Jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, przyjeżdża do Wrocławia na zaproszenia Ethno Jazz Festivalu promować swoją najnowszą płytę. Premierowy materiał z płyty "Opus" usłyszymy na żywo listopada w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17.

 

RICHARD BONA 
Jest stałym gościem Ethno Jazz Festivalu – w 2013 i 2016 roku dał we Wrocławiu genialne i długo wspominane koncerty. Bona swobodnie łączy odległe muzyczne światy, sięgając do jazzu, bossanovy, popu, afro-beatu, tradycyjnych afrykańskich songów i funku. 15 listopada w nowym muzycznym wcieleniu afrykański czarodziej znów oszołomi publiczność. Tego koncertu nie można przegapić! Afrykański Sting na zaproszenie Ethno Jazz Festival będzie promował swój ostatni album „Heritage”, który został nagrany we współpracy z Mandekan Cubano. Inspirowana wspólnym dziedzictwem, bogatym folklorem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki i Kuby płyta to przykład perfekcyjnej muzycznej fuzji gatunków. 

 

STANISŁAW SOYKA z zespołem 

Ethno Jazz Festival zaprasza na premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty Stanisława Soyki, która ukaże się jesienią tego roku. Stanisław Soyka z zespołem znakomitych muzyków jazzowych wystąpią przed wrocławską publicznością 27 listopada w sali teatralnej Impartu.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.

 

MAYITO RIVERA & THE SONS OF CUBA (Kuba)

Mario „Mayito” Rivera, nazywany „Poetą Rumby”, to jeden z najważniejszych kubańskich wokalistów na świecie. Przez ponad 20 lat, ze swoim charakterystycznym głosem, był frontmanem światowej sławy kubańskiego zespołu Los Van Van, wraz z którym otrzymał najważniejszą dla każdego muzyka nagrodę Grammy. Wyjątkowy tembr głosu, charakterystyczne tremolo, prezentowane przez Mayito Riverę, zawsze brzmią pierwszorzędnie we wszystkich wykonywanych przez niego gatunkach tj. son, rumba, afro, salsa, bolero czy timba. 

Po opuszczeniu Los Van Van w 2011 roku, Mayito Rivera rozpoczął nową drogę z własnym zespołem „The Sons of Cuba”- sextetem młodych, wysokiej klasy muzyków z rodzinnego kraju, Kuby. Razem prezentują zaskakujący mix perfekcyjnych aranżacji, oraz oryginalnej mieszanki nowoczesnych i klasycznych rytmów zaczerpniętych z salsy, rumby, afro, timby a także z jazzu i funky. 

Mayito Rivera / wokal

Sergio Rodriguez / perkusja

Juan Alvarez / trąbka, wokal

Jarian Gutierrez / trąbka, wokal

Rafael Perez / pianino, wokal

Remis Lorenzo / bass, wokal

Lezcano Martinez / conga

 

HUUN-HUUR-TU

W 1992 roku Kaigal-ool Khovalyg, Alexander Bapa, Sayan Bapa, i Albert Kuvezin, postanowili założyć kwartet Kungurtuk, którego celem miała być prezentacja tradycyjnych pieśni i muzyki tuwińskiej. Jednak szybko się okazało, że muzycy wychodzili poza tradycje i często wprowadzali innowacje do starej muzyki. Wkrótce potem zmienili nazwę na Huun-Huur-Tu, w tej chwili najbardziej znany na świecie zespół z Tuwy. W 1993 roku muzycy z Tuwy (w tym członkowie Huun-Huur-Tuu) pojechali do Stanów Zjednoczonych i wzięli udział w nagraniach takich muzyków i zespołów jak: Frank Zappa, Ry Cooder, the Chieftains, czy Kronos Quartet. Od 1993 roku zespół intensywnie koncertuje na całym świecie, ma także na koncie 9 płyt CD i kilkanaście nagranych wraz z innymi wykonawcami. Jak sami mówią, czują potrzebę nie tylko sprawiania, że piękna muzyka trwa, ale czują potrzebę wprowadzania do niej witalnych i ciekawych pomysłów. 
Huun-Huur-Tuu występuje w składzie:
Kaigal-ool Khovalyg Vocals (Khöömei, Sygyt, Kargyraa),
Igyl Radik Tyulyush Vocals (Barbang-Nadyr), Byzaanchi, Khomuz (jew's harp)
Alexei Saryglar     Vocals (Sygyt), Tuyug (horse hooves), Tungur (shaman-drum), Igyl
Sayan Bapa Vocals (Kargyraa & Khöömei), Toschpulur, Guitar, Igyl 

 

MASCARIMIRI

Mascarimirì, czyli Punk-Dub Tarantolato Salentino - jeden z najbardziej znanych zespołów z Salento (Apulia / Włochy). Swoje dwudziestolecie świętuje europejską trasą koncertową 20AnniTour. Od 1998 roku formacja, pod wodzą charyzmatycznego leader Claudio "Cavallo" Giagnotti, jest prekursorem nurtu "tradinnovazione" (połączenia tradycyjnych rytmów z południa Włoch z elektronicznym brzmieniem). Nowy show PUNK D'AMORE prezentuje mieszaninę dźwięków w połowie drogi pomiędzy koncepcją dance hall, typową dla sound systemów, oraz tradycyjnym brzmieniem salentyńskiej muzyki, będącą kontynuacją artystyczną idei narodzonej w 1998 roku, początkującej styl "tradinnovazione".

Zespół Mascarimirì występuje w składzie:

Claudio Giagnotti – śpiew, tamburredhru (pochodzący z Salento, tradycyjny tamburyn) i tradycyjne instrumenty dęte;

Gabriele Martino – śpiew, mandolina;

Alessio Amato – chórki, programowanie i syntezator;

Dario Stefanizzi – instrumenty dęte.

 

Muzyka Świata DIKANDA

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie. Grupa Dikanda powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.
Koncerty Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu. Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in. : Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i Festiwal Opolski. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności w wielu krajach Europy.
Dikanda skład zespołu:
Ania Witczak - śpiew, akordeon
Kasia Dziubak - skrzypce, śpiew
Kasia Bogusz - śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

 

YEMEN BLUES

Założycielem Yemen Blues jest charyzmatyczny Ravid Kahalani, wschodząca gwiazda w Izraelu, Dorastał w tradycyjnej rodzinie jemeńskiej, ucząc się języka i tradycyjnych pieśni swoich przodków, swoje zainteresowania muzyczne rozszerzał o wpływ bluesa i soulu Zachodniej Afryki, z Sahary poprzez klasyczny śpiew operowy do afroamerykańskiego bluesa. Ravid połączył siły z Omerem Avitalem, znanym basistą i kompozytorem, a razem zebrali Yemen Blues, supergrupę, w skład której wchodzą najlepsi muzycy z Nowego Jorku, Izraela i Urugwaju.

Koncerty Yemen Blues są świętem afrykańskiej muzyki, czystego szczęścia i wzruszającego śpiewu jemeńskiego, to nowe doświadczenie muzyczne i odkrycie innowacyjnych dźwięków - z silnym przesłaniem. Yemen Blues stworzył muzykę, który wibruje jemeńską tradycją muzułmańską, chrześcijańską i żydowską, ze współczesnymi nakładkami rock & roll'a, jazzu i bluesa.

Yemen Blues jest "językiem, który można zrozumieć bez względu na to, skąd pochodzisz", Wokalista Ravid Kahalani mówi. "Ta muzyka to efekt mojego pochodzenia, moich fascynacji i wpływów, jak również spotkania z tą mieszanką niesamowitych muzyków."

 

JOÃO DE SOUSA - Noce Fado w Starym Klasztorze 

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Noce Fado w Starym Klasztorze, 29 listopada do Sali Gotyckiej! Gospodarzem będzie znany wrocławskiej publiczności João de Sousa! Noce Fado w Starym Klasztorze bilety na koncert we Wrocławiu już w sprzedaży!

29 listopada zapraszamy na premierę trzeciej płyty João de Sousa. W najnowszym albumie „Ideal” artysta odnalazł drogę do szczęśliwego mariażu portugalskiej melancholii z polskim sentymentalizmem, zachowując jednocześnie charakterystyczne dla siebie brzmienie – słodko-gorzki romantyzm w stylu vintage. Do nagrania materiału, wraz ze swoim zespołem polskich muzyków jazzowych, João zaprosił kwartet smyczkowy. Na krążku znalazło się kilkanaście piosenek autorskich śpiewanych w ojczystym języku artysty, z jednym polskim akcentem – aranżacją kompozycji Krzysztofa Komedy pt. „Była pogoda” (z filmu „Niewinni czarodzieje”). Trzeci album Portugalczyka wymyka się sztywnej klasyfikacji gatunków. Znajdziemy tu inspiracje muzyką Nicka Drake'a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy trip-hopowego Portishead. João myślami wraca do klimatu lat 90.

João de Sousa koncert Wrocław muzycy wystąpią w składzie:

João de Sousa - wokal/gitara

Filip Miguła - instrumenty klawiszowe

Marcin Spera - bas

Sebastian Skrzypek – perkusja

 

Ethno Jazz Festival bilety na koncerty dostępne na eBilet.pl - zapraszamy!

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ethno Jazz Festival
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Ethno Jazz Festival BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Wrocław
08.09
sobota, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - ALAVERDI (Gruzja)
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
19.09
środa, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - MOTION TRIO
sprawdzanie dostępności
  od 75 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
07.10
niedziela, 20:00
Stara Piwnica
MASCARIMIRI (Włochy) - 20AnniTour
sprawdzanie dostępności
  od 30 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
15.10
poniedziałek, 20:00
Stary Klasztor
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE: NOCE FADO
sprawdzanie dostępności
  od 90 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
18.10
czwartek, 19:30
IMPART
Ethno Jazz Festival - KURT ELLING
sprawdzanie dostępności
  od 100 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
22.10
poniedziałek, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata YEMEN BLUES
sprawdzanie dostępności
  od 30 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
28.10
niedziela, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata YAT-KHA (Tuwa)
sprawdzanie dostępności
  od 70 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
04.11
niedziela, 19:00
IMPART
Ethno Jazz Festival AL DI MEOLA "Opus"
sprawdzanie dostępności
  od 65 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
15.11
czwartek, 19:00
IMPART
Ethno Jazz Festival RICHARD BONA „Heritage”
sprawdzanie dostępności
  od 90 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
20.11
wtorek, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival HUUN-HUUR-TU
sprawdzanie dostępności
  od 65 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
21.11
środa, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival MAYITO RIVERA & THE SONS OF CUBA (KUBA)
sprawdzanie dostępności
  od 65 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
22.11
czwartek, 20:00
Stary Klasztor
Ethno Jazz Festival Muzyka Świata DIKANDA
sprawdzanie dostępności
  od 35 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
27.11
wtorek, 19:00
IMPART
Ethno Jazz Festival STANISŁAW SOYKA z zespołem
sprawdzanie dostępności
  od 80 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
29.11
czwartek, 20:00
Stary Klasztor
Noce Fado w Starym Klasztorze JOÃO DE SOUSA
sprawdzanie dostępności
  od 30 PLN
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Używamy plików Cookies, aby zapewnić naszym Użytkownikom wygodne korzystanie z naszej strony internetowej oraz aby stale poprawiać jej jakość. Umożliwiamy również instalowanie Cookies przez naszych partnerów biznesowych w ich celach marketingowych. Poprzez odpowiednie ustawienia swojej przeglądarki Użytkownik wyraża zgodę na stosowanie określonych Cookies przez nas lub przez naszych partnerów. Użytkownik może w każdej chwili zmienić ustawienia przeglądarki, dostosowując je do swoich oczekiwań. Zmiana ustawień i cofnięcie zgód na stosowanie Cookies nie wpływa jednak na zgodność z prawem ich stosowania przed dokonaniem zmiany. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności dostępnej na stronie https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/