Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival

SPRAWDŹ BILETY

Ethno Jazz Festival we Wrocławiu! Zapraszamy na cykl wyjątkowych koncertów do Starego Klasztoru, Impartu i Synagogi pod Białym Bocianem. W stolicy Dolnego Śląska wystąpią najlepsi artyści jazzowi i wykonawcy muzyki etnicznej. Ethno Jazz Festival bilety już w sprzedaży.

Ethno Jazz Festival koncerty

  • 30.10.2019 - Wielcy Nieobecni - Zaduszki w Starym Klasztorze
  • 05.11.2019 - Lucibela: Siesta w drodze Marcina Kydryńskiego, Stary Klasztor
  • 28.11.2019 - Wojtek Mazolewski Quintet Komeda, Stary Klasztor
  • 03.12.2019 - Oana Cătălina Chiţu (Rumunia) - Kolędy Rumunii i Bałkanów, Stary Klasztor
  • 04.12.2019 - Huun-Huur-Tu, Stary Klasztor
  • 16.01.2020 - Music of Buena Vista, Stary Klasztor
  • 22.01.2020 - Tribute to Amália Rodrigues, Stary Klasztor
  • 28.01.2020 - Patricia Barber, Impart
  • 20.02.2020 - Fanfara Transylvania, Stary Klasztor
  • 05.03.2020 - Jean-Luc Ponty & Clara Ponty Quartet, Synagoga pod Białym Bocianem

Lucibela

Posiadaczka szlachetnego głosu, o szerokim paśmie i głębi wyrazu. Często porównywana z legendarną Cesarią Evorą. Śpiewa muzykę tradycyjną - podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino D’Santiago flirtują z klubowymi rytmami, Lucibela dba o przetrwanie źródeł.

 

Lucibela zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista śpiewając piosenki Cesarii, Titiny czy Bany. Przez kilka lat śpiewała  w Lizbonie z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Wspólnie nagrali kilka utworów na płytę "Conquistador" w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji.

 

Lucibelę usłyszał Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu, gdzie kariera Lucibeli szybko nabrała tempa. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych nazwisk. 

Oana Cătălina Chiţu

Oana, posiadaczka niezwykle charyzmatycznego głosu, jest jedną z najważniejszych rumuńskich wokalistek. Na Ethno Jazz Festival wystąpi ze swoim projektem muzycznym 'COLINDE – Romania: A Winter's Journey' prezentującym najpiękniejsze ludowe kolędy Rumunii i innych zakątków Bałkanów.

 

Magiczne jazzowe interpretacje kolęd Oany Cǎtǎliny Chiţu zapraszają nas na akustyczną wyprawę przez zaśnieżony krajobraz u podnóża Karpat. Wcześniej Chiţu nagrywała piosenki zaczerpnięte z kultury romskiej i innych bałkańskich kultur, także tanga, które były inspirowane Bukaresztem w eleganckich latach 30. XX wieku. Teraz nadaje im autentycznego i niepowtarzalnego ducha zimowej piosenki. Niektóre z nich bogate są w metafory i historie religijne, inne mają pogańskie korzenie.

 

Subtelną aranżację bałkańskich kolęd stworzył serbski akordeonista Dejan Jovanovic wraz z wybitnym cymbalistą z MołdawiiValeriu Caşcavalem.

 

Zespół wystąpi w składzie:
Oana Cǎtǎlina Chiţu - wokal
Dejan Jovanovic - akordeon
Valeriu Caşcaval - cymbaly

Wielce Nieobecni - Zaduszki 

Podczas koncertu Wielcy Nieobecni, wrocławski wokalista Michał Bober wraz z zespołem przypomną twórczość wybitnych polskich artystów, których już z nami nie ma  - m.in. Andrzeja Zauchy, Wojciecha Młynarskiego, Bogusława Meca, Czesława Niemena czy Marka Grechuty

 

Usłyszymy takie utwory, jak: "C'est la vie", "Lubię wracać tam gdzie byłem", "Jej portret", "Pod papugami", "Jeden krótki dzień", "Opowiadaj mi tak" i wiele innych.

 

Zaduszkowy wieczór wspomnień poprowadzi zespół w składzie:

Michał Bober - voc.

Dominik Gawroński - trąbka

Tomasz Jędrzejewski - piano

Piotr Sypień - bas

Piotr Treliński - gitara

Jean Luc-Ponty

Jean-Luc Ponty to jeden z największych skrzypków w historii nie tylko jazzu, ale i muzyki w ogóle! Nazywany przez krytyków muzycznych "wzorcem z Sevre muzyki fusion", jest kreatorem kultowej stylistyki jazz-rocka.

 

Razem z córką, Clarą Ponty zaprezentują koncert własnych, autorskich kompozycji z mieszanką klasyki Jean-Luca i oryginalnych kompozycji Clary. W składzie zespołu usłyszymy również znakomitego perkusistę, Damiena Schmitta i kontrabasistę Nathanaela Malnoury.

Fanfara Transylvania

Jedna z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr dętych, Fanfara Transylvania z Rumunii powraca do Wrocławia! To orkiestra rodowitych cygańskich muzyków z rumuńskiej wioski Cugir leżącej w malowniczej Transylwanii, kojarzonej na całym świecie z hrabią Draculą.


Członkowie Fanfar z Transylwanii, zgodnie z tradycjami romskiego grania, są braćmi lub kuzynami z licznych rodzin muzycznych.
Na koncercie Fanfare de Transylvanie we Wrocławiu  będziemy mogli poczuć prawdziwego ducha Bałkanów!


Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie (folklor cygański i rumuński), silnie zakorzenione w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko-transylwańskiej i siedmiogrodzkiej. W repertuarze koncertowym mają oprócz tego także utwory znane z filmów Emira Kusturicy, a także ogólnobałkańskie hity spopularyzowane w świecie przez Gorana Bregovica.


Często koncertują poza swoim regionem i za granicą. Zagrali m.in. na słynnym festiwalu Sziget w Budapeszcie, TanzFolkFest w niemieckim Rudolsadt, Grecji (I Pireu w Atenach), czeskim festiwalu plenerowym Trutnov Open Air a także w Polsce – m.in. na prestiżowym festiwalu muzyki folkowej EthnoPort w Poznaniu.

Patricia Barber

Patricia Barber, amerykańska wokalistka i pianistka wystąpi we Wrocławiu! Pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej będzie promować swoją najnowszą płytę pt. “Higher


Higher” przedstawia cykl artystycznych pieśni „Angels, Birds and I... ”, który zaciera granice między poezją, jazzem i piosenką autorską, rozwija harmoniczny język jazzu i może być wykonywany zarówno przez jazzowych wokalistów i instrumentalistów, jak i przez śpiewaków klasycznych.


Koncerty Patricii Barber cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność i liryczność.

Huun-Huur-Tu 

Po sukcesach na międzynarodowych scenach Huun-Huur-Tuu, legenda śpiewu gardłowego, powraca do Wrocławia!

Huun-Huur-Tuu występuje w składzie:
Kaigal-ool Khovalyg Vocals (Khöömei, Sygyt, Kargyraa),
Igyl Radik Tyulyush Vocals (Barbang-Nadyr), Byzaanchi, Khomuz (jew's harp)
Alexei Saryglar     Vocals (Sygyt), Tuyug (horse hooves), Tungur (shaman-drum), Igyl
Sayan Bapa Vocals (Kargyraa & Khöömei), Toschpulur, Guitar, Igyl

Music of Buena Vista 

Niebawem Ci rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy zabiorą Was w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, i poprowadzą uicami Hawany. Poczujecie w sobie prawdziwą kubańską radość życia – a to wszystko podczas koncertu The Cuban Latin Jazz (Music of Buena Vista)

The Cuban Latin Jazz występuje w składzie:

Roland Abreu - kontrabas, vocal
Nando del Rio - kongi, vocal\

Dominik Jaske - Timbales
Paweł Kukuła - piano
Taras Bakovsky – saksofon

Tribute to Amalia Rodrigues

Specjalny koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Amalii Rodrigues! Najpiękniejsze pieśni z repertuaru królowej Fado zaprezentuje znakomita wokalistka, Kinga Rataj z zespołem.

 

Amalia Rodrigues do dziś nazywana jest królową Fado. Rozsławiła tę portugalską muzykę na całym świecie i przywróciła ją do łask po latach politycznych zawirowań w Portugalii. W tym roku, 6 października, mija 20 lat od śmierci Amálii, której odejście było niezwykle smutnym wydarzeniem dla Portugalczyków i całego świata Fado, o czym może świadczyć fakt, że na jej pogrzeb przyszło ponad sto tysięcy osób. Szczątki Amálii spoczęły na Cemitério dos Prazeres, a następnie zostały przeniesione, jako pierwszej kobiety, do Panteão Nacional.

 

Z twórczością Amálii Rodrigues zmierzyła się też polska artystka Kinga Rataj. Z okazji okrągłego jubileuszu Kinga przygotowała specjalny koncert TRIBUTE TO AMÁLIA RODRIGUES w hołdzie królowej Fado.

 

To będą niesamowite, pełne emocji i saudade koncerty, które pozwolą Wam nie tylko na zbliżenie się do twórczości Amálii, ale też poznanie pięknego głosu i nieocenionych zdolności interpretacyjnych Kingi Rataj. Sama artystka często powtarza, że śpiew był w niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku.

 

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat, a także m.in. laureatką Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku i Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” oraz dwukrotną zwyciężczynią w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

 

W koncercie w Starym Klasztorze artystce będą towarzyszyć Tomek Grzybowski na gitarach klasycznych i akustycznych oraz Urszula Stosio – gitara elektryczna i looper.

 

Najlepsze Imprezy we Wrocławiu! Ethno Jazz Festival 2019 koncerty - nie przegap!

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ethno Jazz Festival
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Ethno Jazz Festival BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Używamy plików Cookies, aby zapewnić naszym Użytkownikom wygodne korzystanie z naszej strony internetowej oraz aby stale poprawiać jej jakość. Umożliwiamy również instalowanie Cookies przez naszych partnerów biznesowych w ich celach marketingowych. Poprzez odpowiednie ustawienia swojej przeglądarki Użytkownik wyraża zgodę na stosowanie określonych Cookies przez nas lub przez naszych partnerów. Użytkownik może w każdej chwili zmienić ustawienia przeglądarki, dostosowując je do swoich oczekiwań. Zmiana ustawień i cofnięcie zgód na stosowanie Cookies nie wpływa jednak na zgodność z prawem ich stosowania przed dokonaniem zmiany. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności dostępnej na stronie https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/