Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Muzyka etniczna Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata SON DEL NENE (Kuba)

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata SON DEL NENE (Kuba)

28.09.2024 Wrocław

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata SON DEL NENE (Kuba)BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata SON DEL NENE (Kuba)
sobota
28.09.2024
20:00

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata SON DEL NENE (Kuba)

Wrocław, Stary Klasztor

O wydarzeniu

SON DEL NENE – gwiazda z Kuby zagra w Starym Klasztorze! El Nene, gwiazda muzyki son cubano wraz ze swoim zespołem Son Del Nene, powraca do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu - bilety na koncert już w sprzedaży.

El Nene informacje

Publiczności na całym świecie El Nene dał się poznać dzięki filmowi Wima Wendersa & Musica Cubana - Synowie Buena Vista, gdzie zagrał wiodącą rolę w najbardziej poruszających scenach muzycznych.

Styl muzyczny son cubano jest mieszanką rytmów afro-kubańskich i gitarowej muzyki hiszpańskich rolników. Jego początki sięgają połowy XIX wieku. Na początku XX wieku, ten styl muzyczny osiągnął sukces w Hawanie i na całej Kubie. Stamtąd wyruszył na podbój świata, a po sukcesie słynnego filmu Wima Wendersa "Buena Vista Social Club" zyskał światową popularność.

El Nene, czyli Pedro Martinez Lugo dysponuje niezrównanym głosem - jednocześnie potężnym, ale i melancholijnym. Na scenie prezentuje się jak młodsza wersja słynnego na całym świecie Ibrahima Ferrer z legendarnego Buena Vista Social Club. Panowie są do siebie niesamowicie podobni nie tylko z wyglądu, ale i niezrównanego muzycznego stylu

El Nene nauczył się od "starszych panów" jak śpiewać autentyczne son cubano, tak przekonująco, że zdobył nagrodę Latin Grammy wraz ze swoją grupą "Los Jovenes del Son".

Na swoim ostatnim albumie "Lágrimas de Amor" pokazał całą gamę swoich umiejętności: sentymentalną stronę na klasycznym "Fiebre de ti" i ognistą kubańską stronę na "Felize Recuerdo". Jego występy na żywo są tak samo wszechstronne i zróżnicowane jak jego płyty: zaskakująco różnorodne, porywające i ekscytujące.
El Nene i jego siedmioosobowy zespół Son Del Nene, po gorącym przyjęciu ich pierwszego koncertu we Wrocławiu, powracają ponownie. Dla wszystkich miłośników oryginalnej tradycyjnej muzyki son cubano, którzy chcą doświadczyć atmosfery autentycznej Kuby, spotkanie z tym wyjątkowym muzykiem to niepowtarzalna okazji, której nie można przegapić.

"Nogi same rwą się do tańca. To muzyka, której nie można się oprzeć. "

Zespół Son Del Nene występuje w składzie:

El Nene / vocals

Ernesto Reyes / trumpet, vocals

Deivys Berroa / bass, vocals

Arjadi Sanchez / tres cubano, vocals

Carlos Infante / guitar, vocals

Rigoberto Gonzalez / congas, vocals

Yoendry Ferrer / bongos

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też