Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Koncerty Muzyka etniczna Ethno Jazz Festival: Fanfara Ciocărlia

Ethno Jazz Festival: Fanfara Ciocărlia

15.10.2024 Wrocław

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Ethno Jazz Festival: Fanfara CiocărliaBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Ethno Jazz Festival FANFARA CIOCĂRLIA
wtorek
15.10.2024
19:30

Ethno Jazz Festival FANFARA CIOCĂRLIA

Wrocław, Stary Klasztor

O wydarzeniu

Fanfara Ciocărlia, jedna z najważniejszych orkiestr dętych, dzięki której szalone bałkańskie rytmy pokochał cały świat, świętuje 25. rocznicę powstania zespołu z nowym albumem "It Wasn't Hard To Love You"! Ethno Jazz Festival zaprasza 15 października do Starego Klasztoru na jubileuszowy koncert. Fanfara Ciocărlia bilety już dostępne.

Fanfara Ciocărlia informacje

25 LAT TEMU:

Kręta i wyboista droga wijąca się pośród pagórków, które nie chcą być nazywane górami - gdzieś w północno-wschodniej Rumunii, blisko granicy z Mołdawią. Obok domów, które Chagall rzucił w pejzaż jakby przypadkiem, stojących krzywo i odważnie kolorowych w błocie, z oknami rozdziawionymi na przechodniów. W końcu podróżny skręca ostro w lewo i, przejeżdżając kolejną żwirową drogę, dociera do miejsca narodzin jednego z najbardziej niesamowitych zjawisk w muzyce dętej: Zece Prăjini, miejsca, gdzie zaczęła się historia Fanfary Ciocărlia. Tutaj, w 1997 roku, 12 muzyków wyruszyło, by podbić świat głębokimi dźwiękami tub i tenorówek, przeplatanymi dzikimi kakofoniami trąbek i saksofonów. Wyzwolić radosną moc wschodnioeuropejskiej muzyki dętej na świat - to był pomysł! Poważność ich misji została utrwalona już w 1998 roku na ich pierwszym albumie, z cytatem starszego trębacza Radulescu: "... poczekajcie, zobaczycie - kiedyś zagramy na Marsie". Od tego doniosłego stwierdzenia zespół przebył miliony kilometrów na niezliczonych trasach koncertowych, próbując dotrzeć do czerwonej planety.

TERAZ:

Nic nie trzeba przepisywać na temat ich muzyki. Niezrównany talent Fanfary Ciocărlia do łączenia bałkańskiej muzyki dętej z nutami jazzu, popu i rocka, wszystko wykonane z szaloną precyzją i w zawrotnych tempach, nadał im status kultowy i uczynił stałym elementem sceny muzycznej, od punku po klasykę.

Dwadzieścia pięć lat, tysiące koncertów i 9 studyjnych albumów później, Fanfara Ciocărlia była na szczycie swojej kariery, gdy pandemia wstrząsnęła światem. Ten bezprecedensowy wydarzenie oznaczało dla nich to samo, co dla milionów innych artystów na całym świecie: nagłe zatrzymanie wszelkiej pracy. A podczas gdy świat wydawał się zatrzymać w miejscu, wielu fanów zespołu stało się aktywnych i pomogło im ukończyć długo planowany album z okazji 25-lecia, dzięki wsparciu finansowemu i słowom otuchy. Teraz wyniki można usłyszeć: "It Wasn't Hard To Love You" to muzyczna oda do tysięcy fanów Fanfary Ciocărlia.

To najnowszy rozdział w historii wielkiego zespołu z małej wioski, zespołu, który chce wywoływać uśmiechy na twarzach ludzi, i zespołu, który pragnie długiej przyszłości pełnej ekscytujących koncertów trwających głęboko w noc.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też