Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Yasmin Levy

28.05.2024 Wrocław

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Yasmin LevyBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Ethno Jazz Festival YASMIN LEVY
wtorek
28.05.2024
19:00

Ethno Jazz Festival YASMIN LEVY

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

O wydarzeniu

Yasmin Levy - gwiazda world music z Izraela wystąpi Wrocławiu! Uwielbiana przez publiczność Yasmin Levy zaśpiewa 28 maja w Narodowym Forum Muzyki Światowa gwiazda powraca do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festival.

Yasmin Levy Ethno Jazz Festival

Urodzona w Jerozolimie, od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem. Jej ojciec Yitzhak Levy prowadził badania i zajmował się ochroną kultury żydowsko–hiszpańskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii.

Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantycznych, muzycznych tradycji w kulturze żydowskiej. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Debiutancki album Yasmin Levy wywołał wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. Wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu kulturalnych wydarzeń. Jako jedna z nielicznych artystek, była przez trzy lata wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza i Buika.

Ostatni projekt artystki to „Tango” – Yasmin Levy sięga po klasykę argentyńskiego tańca, utwory Carlosa Gardela i Astora Piazzollli. W muzyce Yasmin Levy znajdujemy to, co dla niej charakterystyczne. Subtelność i czar idące w parze z porażającą wręcz pasją, przejęciem i uczuciowością.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też