Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Koncerty Muzyka etniczna LURA - Wyspy Zielonego Przylądka

LURA - Wyspy Zielonego Przylądka

22.09.2024 Wrocław

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

LURA - Wyspy Zielonego PrzylądkaBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

LURA - Wyspy Zielonego Przylądka
niedziela
22.09.2024
19:00

LURA - Wyspy Zielonego Przylądka

Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem

O wydarzeniu

LURA - gwiazda z Wysp Zielonego Przylądka zaśpiewa we Wrocławiu! Ethno Jazz Festival zaprasza do Wrocławia na koncert LURY - gwiazdy world music pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka. Artystka, uważana za następczynię legendarnej Cesarii Evory, wystąpi 22 września w Synagodze pod Białym Bocianem Lura to kwintesencja muzyki Luzofonii, połączenie Portugalii z Wyspami Zielonego Przylądka, wpływami Afryki.

LURA - Wyspy Zielonego Przylądka

Czułość, sentyment, wdzięk, apetyt na życie szczęśliwe. To wszystko w jednej osobie, a do tego ten temperament, ten talent!

Polska poznała Lurę dzięki audycji Siesta – to tam Marcin Kydryński jako pierwszy przedstawił ją i jej piosenki słuchaczom.

Jest dobra okazja by po przerwie zobaczyć ją ponownie na żywo ponieważ Lura nagrała nowy materiał. Na nim do grona jej poprzednich muzycznych współpracowników takich jak Cesaria Evora, Tito Paris, Bonga, Paulo Flores dołączyła Angelique Kidjo. Lura wychodząc poza muzyczną tradycję kabowerdyjską grała też w filmie Fados Saury i śpiewała argentyńskie tanga z Gotan Project...

Artystka zaraża publiczność na całym świecie bogactwem brzmień, mocą muzycznych doświadczeń, urokiem i niepowtarzalnym głosem. Fantastycznie będzie móc uczestniczyć w jej koncercie.

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też