Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa

Nneka

15.09.2024 Wrocław

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

NnekaBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

NNEKA
niedziela
15.09.2024
20:00

NNEKA

Wrocław, Stary Klasztor

O wydarzeniu

Znamy już nowy termin koncertu Nneki we Wrocławiu! Artystka wystąpi 15 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Bilety zakupione na koncert 11 kwietnia zachowują ważność i nie ma potrzeby ich wymiany.

Nneka koncert we Wrocławiu

Nigeryjska piosenkarka, autorka tekstów i malarka przejeżdża do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festival. Urodzona i wychowana w okolicach regionu Delta w Nigerii, Nneka Lucia Egbuna przeprowadziła się do Niemiec w wieku 20 lat, aby studiować antropologię na Uniwersytecie w Hamburgu. To właśnie w czasie studiów doskonaliła swój kunszt jako autorka tekstów piosenek. Twórczo oscyluje wokół takich gatunków, jak soul, hip-hop i reggae, nadając kreowanej muzyce poetycki rys. Jej politycznie nacechowane teksty – poruszające wiele kwestii społecznych, takich jak miłość macierzyńska, złamane serce czy dążenie do sprawiedliwości – szybko stały się jednym z najsilniej brzmiących, afrykańskich głosów.

Nneka – oprócz imponującej kariery muzycznej – angażuje się w ważne, społeczne inicjatywy. W 2016 roku dołączyła do grupy afrykańskich artystek o nazwie Les Amazones de l’Afrique, aby zabrać głos w sprawach przemocy wobec kobiet na całym świecie.

"Love Supreme" ostatni album Nneki, powstał w czasie lockdownu. To niezwykle unikalne dzieło, w którym artystka opowiada swoją historię przez pryzmat elektronicznego popu, z subtelnym wpływem neo-soulu, hip hopu, afrobeatu, reggae i jazzu.

Nneka – w poszukiwaniu miłości

22.04.2024

KoncertyMuzyka

Nneka – w poszukiwaniu miłości

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też