emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

CLAN OF XYMOX

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

CLAN OF XYMOXO wydarzeniu

O wydarzeniu

Clan of Xymox w Polsce! Jeden z największych klasyków muzyki dark wave powróci do Wrocławia, by 9 września wystąpić w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Clan Of Xymox bilety na koncert w sprzedaży.

O zespole Clan of Xymox

Clan of Xymox zespół doskonale znany polskim fanom za sprawą audycji Tomasza Beksińskiego oraz dzięki licznym występom zarówno w klubach jak i na festiwalach. Grupa uważana za klasyków dark wave powstała w holenderskim mieście Nijmegen w 1981 roku. Początkowo działa jako duet w składzie: Ronny Moorings (instrumenty klawiszowe, gitara, śpiew) oraz Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew).
Od momentu podpisania kontraktu z 4AD nagrali wiele albumów docenionych przez fanów i dziennikarzy. Następne ich płyty były wydawane przez Universal Music , Trisol i Metropolis Records. Do ich najlepszych płyt zalicza się: Creatures ('99), Notes Of The Underground (2001), Farewell (2003), Breaking Point (2006), In Love We Trust (2009) , Darkest Hour (2011) " Matters Of Mind, Body and Soul" (2014). Dotychczas wydali 15 albumów studyjnych, 2 DVD, album koncertowy, składankową płytę "The Best Of" oraz album z coverami "Kindred Spirits"(2012). Ich ostatnia płyta "Days Of Black" była wydana w kwietniu 2017 roku. Zespól koncertował zarówno w dużych halach koncertowych jak i małych klubach.

Clan Of Xymox na żywo występuje w składzie:
  • Ronny Moorings - vox, gitara melodyka,
  • Mojca - bass
  • Mario - gitara / bass
  • Sean - Keys, wokale
  • Daniel - instrumenty klawiszowe

Liderem zespołu od samego początku pozostaje Ronny Moorings, który komponuje i nagrywa utwory we własnym studiu "The Torture Chamber".

 

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też