Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Muzyka etniczna LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

15.02.2023 Stary Klasztor

Organizator: Tawerna Keja Pub

od 50,00 zł
OpisMiejsce

Opis

Zapraszamy na wyjątkowy, pełen ciepła i emocji koncert osadzony w bardowskich klimatach! Podczas wieczoru na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi pojawią się wspaniali wykonawcy od lat związani z tym właśnie nurtem. W świecie bardów bilety na koncert już w sprzedaży.

Lubelska Federacja Bardów

Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

 

Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Caryna

Zespół Caryna został założony w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka – autora tekstów większości piosenek, od lat aktywnie działającego w nurcie piosenki studenckiej, folku i rocka. Caryna czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, coutry, reggae, rocka oraz ballady.

 

Skład Grupy tworzą obecnie: Łukasz Nowak, Adam Marańda – znakomity skrzypek, człowiek-orkiestra, Maciej Kłys – basista znakomicie odnajdujący się również w tzw. ciężkim brzmieniu, Piotr Kołsut – świetny fingerstyle’owiec, znany ze swojej wcześniej działalności w zespole Przejście oraz Kamil Kaźmierczak – perkusista a także muzyk i współzałożyciel projektu folkowego Oreada.

 

Zespół w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Zagrał w Polsce i za granicą setki koncertów. Na krajowych scenach występował m.in. przed Grupą Kombi, Raz Dwa Trzy, Elektryczne Gitary oraz wieloma innymi znaczącymi zespołami z Polski i Europy.

 

Profesjonalizm muzyków w połączeniu z ich niezwykłymi osobowościami scenicznymi gwarantuje najwyższy poziom artystyczny każdego koncertu. Świadczą o tym dziesiątki występów zarówno na małych jak i wielkich prestiżowych scenach w całej Polsce. Każdy koncert Caryny to przedstawienie muzyczne które na długo zapada w pamięć.

Jacek Beszczyński

Jacek Beszczyński – rocznik 1959, pedagog, dziennikarz, tłumacz literatury rosyjskiej, kompozytor i bard. Autor edukacyjnych piosenek i książek dla dzieci. Od 1978 roku – ponad 3000 koncertów w Polsce i wielu krajach Europy m.in. Rosja, Białoruś, Litwa, Łotwa. Ukraina, Francja, Szkocja, Belgia, Holandia, Niemcy, Węgry, Czechy i Słowacja. W dorobku płyty: „Leć kolędo w świat”, „Wszędzie brzmi kolęda” i „Piękno w Tobie jest” (z piosenkami Gordona Haskella – gitarzysty i wokalisty zespołu King Crimson – z udziałem autora). W tym roku ukaże się płyta – album po polsku i po rosyjsku z mniej znanymi w Polsce piosenkami Bułata Okudżawy we własnych tłumaczeniach. A za rok płyta z pieśniami rosyjskich poetów i bardów.

 Miejsce

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn