Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Rock SBB – Live in Kuźnia 2024

SBB – Live in Kuźnia 2024

16.11.2024 Bydgoszcz

Organizator: Art- Muza sp z o.o.

SBB – Live in Kuźnia 2024BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

SBB – Live in Kuźnia 2024
sobota
16.11.2024
19:00

SBB – Live in Kuźnia 2024

Bydgoszcz, Klub Kuźnia

O wydarzeniu

SBB, obwołany najlepszym polskim zespołem rockowym ostatniego 50-lecia, wystąpi 16 listopada 2024 roku w klubie Kuźnia w Bydgoszczy! Bilety już w sprzedaży.

SBB – Live in Kuźnia 2024

SBB (Silesian Blues Band, a później Szukaj, Burz, Buduj) to ikoniczny zespół rocka progresywnego, który zrewolucjonizował polską scenę muzyczną od momentu swojego powstania w Siemianowicach Śląskich w 1971 roku. Trzon zespołu stanowili trzej utalentowani muzycy: klawiszowiec i wokalista Józef Skrzek, gitarzysta Apostolis Anthimos oraz perkusista Jerzy Piotrowski. To właśnie połączenie różnorodnych talentów i inspiracji muzycznych sprawiło, że SBB stało się jednym z najbardziej niepowtarzalnych zespołów w kraju.

Muzyka SBB jest znana z bogactwa brzmień i unikalnego połączenia różnorodnych gatunków muzycznych. Elementy rocka progresywnego, jazzu, bluesa, a nawet folku splatają się w ich utworach, tworząc kompleksowe i pełne emocji kompozycje. Zespół eksperymentuje z dźwiękami, tworząc hipnotyzujące aranżacje, które z jednej strony mogą być dynamiczne i energetyczne, a z drugiej - melancholijne i introspekcyjne.

SBB zdobyło uznanie nie tylko w Polsce, lecz także za granicą, występując na prestiżowych festiwalach muzycznych i koncertując na całym świecie. Ich koncerty słyną z intensywności i niezwykłej ekspresji scenicznej, co sprawia, że są jednym z najważniejszych przedstawicieli muzyki progresywnej w Europie Środkowej.

Wieloletnia kariera SBB zaowocowała wydaniem wielu albumów studyjnych, z których wiele uznawane jest za klasyki rocka progresywnego. Klasyczne dzieła takie jak "Pamięć" (1976), "Welcome" (1979) czy "Memento z banalnym tryptykiem" (1981) pozostają na stałe w kanonie polskiej muzyki rockowej.

22 września 2016 roku po kilkakrotnie przekładanej premierze ukazał się pierwszy od 36 lat, studyjny album SBB nagrany ponownie w składzie z Jerzym Piotrowskim. Płyta nosi tytuł "Za Linią Horyzontu”.

SBB to nie tylko zespół muzyczny, ale prawdziwa instytucja w polskiej historii rocka. Ich wpływ na scenę muzyczną pozostaje niezaprzeczalny, a ich twórczość nadal inspiruje nowe pokolenia artystów i fanów.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też