Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Beltaine

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Opis

Opis

Zapraszamy na koncert Beltaine, który odbędzie się 5 lutego w Sali Witrażowej w Starym Klasztorze we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festival. Grupa wystąpi z koncertem trasy Observer Tour promującej ich najnowszy, piąty album studyjny. Beltaine bilety już dostępne. 

O zespole Beltaine

Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje cudowne brzmienie zespół osiągnął dzięki wyjątkowej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyką współczesną.

Grupa zdolnych muzyków pozwala sobie na muzyczne eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowo-celtyckim brzmieniem a współczesnymi trendami. W muzyce szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością”.

 

Od początku wielką siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa dawał koncerty m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Zespół tworzą:

Adam Romański – skrzypce,

Jakub Szczygieł  – whistle, flety

Jan Gałczewski – irish bouzouki, dudy gaita,

Jan Kubek – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne,

Łukasz Kulesza  – gitara akustyczna,

Adam Stodolski – gitara basowa,

Pierre – perkusja

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też