Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim
Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim to obiekt na którym od kilkudziesięciu lat odbywają się zawody żużlowe. W 1948 roku został przystosowany do wymogów licencyjnych i odtąd był areną zmagań ligowych.

 

Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim koncerty

 

Koncert 17 maja 2008 roku w 75-tysięcznym Ostrowie Wielkopolskim był największym wydarzeniem muzycznym nie tylko w dziejach miasta, ale także całej południowej Wielkopolski. Pod hasłem „Legendy rocka, legendy żużla” na Stadionie Miejskim w Ostrowie wystąpiła grupa Scorpions! Przyciągając kilkanaście tysięcy osób na koncert! Jako gość specjalny wydarzenia wystąpił Oddział Zamknięty.

 

1 kwietnia 2014 roku po żużlowym meczu towarzyskim Polska – Australia wystąpiła legenda polskiego rocka zespół TSA.

 

Stadion Miejski domem dla żużlowców

 

Obiekt powstał w 1931 roku. Stadion posiadał wówczas tor żużlowy o długości 500 m oraz prowizoryczne trybuny. W latach 1949 i 1950 klub ten zajął odpowiednio 2. i 3. miejsce w lidze. Jesienią 1952 roku na torze zginął lider miejscowego zespołu, Ryszard Pawlak. Był to wówczas pierwszy w Polsce śmiertelny wypadek podczas zawodów żużlowych. Zła atmosfera, jaka wytworzyła się po wypadku spowodowała wyprowadzkę klubu żużlowego do Świętochłowic. Reaktywacja klubu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim nastąpiła w roku 1955.

 

W 1959 roku klub jednak rozwiązano, by reaktywować go dopiero w roku 1979 (od 1992 roku jako Iskra Ostrów Wielkopolski, później znów jako KM Ostrów Wielkopolski i od 2010 roku jako ŻKS Ostrovia). W 1973 roku, przed dożynkami stadion przeszedł gruntowną modernizację. Kolejna modernizacja nastąpiła przed finałem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 2007 roku, kiedy to powstała nowa trybuna główna po stronie zachodniej, a także sztuczne oświetlenie. Poza żużlowcami na stadionie swoje mecze rozgrywają również piłkarze klubu Ostrovia 1909.

 

Modernizacja obiektu

 

Od 2015 roku Stadion Miejski w Ostrowie sukcesywnie przechodzi zmiany. Modernizowane są kolejne sektory, a tylko początek przewidzianych prac.

Sukcesywnie na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim trwa przebudowa trybun. Drewniane ławki zastępowane są przez krzesła w biało-czerwonych barwach. Pierwszy etap prac wykonano już w 2015 roku zmodernizowano sektor gości znajdujący się na szczycie drugiego łuku. Następnie przebudowany został sektor od trybuny głównej w stronę pierwszego łuku. Ponadto na tor żużlowy dosypano kilkaset ton nowej nawierzchni i wymieniono bandy.

 

W dalszym etapie zmodernizowano trybunę zlokalizowaną po lewej stronie trybuny głównej oraz część trybuny przy wjeździe do parku maszyn. Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim stanie się obiektem przyjaznym również osobom z niepełnosprawnościami. Dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to część większego zadania, realizowanego w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku. Projekt przebudowy Stadionu Miejskiego przewiduje - poza montażem windy - dokończenie remontu i modernizacji trybun oraz ogrodzenia.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Piłsudskiego 64
63-400 Ostrów Wielkopolski
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/