Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Si Us Plau

Si Us Plau

Si Us PlauOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

SI US PLAU to zespół, który tworzy dwóch Polaków. Są oni DJ-ami i producentami muzycznymi. Działają razem od 2020 roku. Mimo tak krótkiego czasu, podbili serca fanów, sceny muzyki elektronicznej oraz światowe listy przebojów. Ich muzyka pełna jest chwytliwych brzmień, a słuchając jej możemy poczuć powiew świeżości. Pierwsze 10 milionów odtworzeń na Spotify uzyskali bardzo szybko, dzięki czemu znaleźli się na liście TOP100 najchętniej słuchanych artystów z Polski. A to jeszcze nie koniec ich osiągnięć. 

SI US PLAU: kariera muzyczna

Swoją karierę rozpoczęli z przytupem od wypuszczenia singla "Moment". Potem poszli za ciosem i w 2020 roku opublikowali jeszcze dwa utwory. W 2021 roku SI US PLAU wypuścili singiel "Breaking Out". W kilka miesięcy został on odsłuchany ponad milion razy w serwisie Spotify. Wtedy po raz pierwszy chłopaki pojawiły się na polskiej playliście New Music Friday. Od tamtego czasu trafiają na nią regularnie. Oprócz tego ich dwa utwory "Toxic" oraz "No Control", a także remiks "Breaking Out" pojawiły się na playliście Dance Alert, także na Spotify. Co więcej, trafiły one na okładkę tej prestiżowej listy przebojów, dając im jeszcze większy rozgłos i kopa do działania.

Ich twórczość muzyczna została doceniona przez tak znaną postać świata muzyki elektronicznej, jaką jest Tiesto. Zagrali razem mashup. Później nagranie opublikowali zarówno SI US PLAU, jak i Tiesto w mediach społecznościowych. Dzięki temu dotarli do nowego grona słuchaczy. Nic dziwnego, że duet często trafia na listy przebojów tworzone za granicami naszego kraju. Ich piosenki pojawiają się na playlistach Apple Music, iTunes oraz Shazam. Są chętnie słuchani chociażby we Włoszech, w Turcji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii oraz Rosji. 

W swojej karierze SI US PLAU tworzyli już różne remiksy, które zyskiwały ogromną popularność. Niektóre z nich bazują na utworach Foothills oraz Karoliny Stanisławczyk. O sukcesie SI US PLAU świadczy to, że ich remiksy są o wiele bardziej popularnej niż oryginalne wersje piosenek. 

SI US PLAU: dyskografia

W swojej karierze SI US PLAU wypuścili wiele utworów. Pierwszym singlem był wydany w 2020 roku "Moment". Kolejny singiel, także z 2020 roku nosił tytuł "Confess", a trzeci - "All of That" (nagrany z Debris oraz joegarratt). W 2021 roku SI US PLAU wypuścili:

  • singiel "Breaking Out" (nagrany z Henrym Dellem),
  • remiks "Chocolat" (nagrany z Foothills oraz Laurell),
  • singiel "You're No Good for Me" (nagrany z Giorgio Gee),
  • singiel "No Control",
  • singiel "Astronaut in the Ocean" (nagrany z Kiki),
  • singiel "Lose Myself" (nagrany z Fellą oraz Bertiem Scottem), 
  • remiks "Slow Motions" (nagrany z Karoliną Stanisławczyk oraz Urbaniaque),
  • singiel "Toxic" (nagrany z Veronicą Bravo). 

2021 rok zakończyli wypuszczeniem remiksu własnego hitu "Breaking Out" nagranego z Henrym Dellem. 

W 2022 roku pojawił się ich kolejny singiel zatytułowany "Unconditional", który chłopaki nagrali z madugo oraz TRXD. W tym samym roku pojawiły się jeszcze dwa single SI US PLAU:

  • "Synthetic" (nagrany z Armenem Paulem oraz Sinego B Side),
  • "Nirvana" (nagrany z Tribbs oraz Paradigm).

Ich najnowszy utwór został opublikowany już w 2023 roku i nosi tytuł "Hush Hush". Został nagrany z Aremem Ozgucem oraz Amanem Aydinem. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najpopularniejsze piosenki duetu SI US PLAU?
Ich najpopularniejsze piosenki to: "Astronaut in the Ocean", "Toxic", "Hush Hush", "Unconditional" oraz "Nirvana".
Na jakich playlistach na Spotify można posłuchać SI US PLAU?
Chłopaki trafiają na playlisty "Dance Alert", "Hit Dancefloor", "New Music Friday Polska", "New Music Friday Dance", "Dance Brandneu" oraz "Main Stage".
Jak nazywają siebie chłopaki z SI US PLAU?
Chłopaki nazywają siebie czarno-białym duetem, co zapewne jest nawiązaniem do ich stylu ubierania oraz koloru okładek singli.
Czy "Toxic" bazuje na utworze Britney Spears?
Tak, chłopaki nagrali ten singiel nawiązując do utworu Britney Spears, jako wsparcie dla wszystkich osób, które borykają się z problemami natury psychologicznej. Chcieli przez to podnieść świadomość chorób psychicznych.
Czy SI US PLAU udzielają się charytatywnie?
Tak. Gdy "Toxic" został odsłuchany ponad 3 miliony razy, artyści wpłacili dużą sumę pieniędzy na fundację Tim Bergling Foundation, która została założona przez rodzinę DJ - Avivii po tym, jak artysta popełnił samobójstwo. Zajmuje się ona zagadnieniem zdrowia psychicznej i niesieniem pomocy potrzebującym.

Fani lubią też

Zobacz też