emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Alok

AlokOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Alok, a właściwie Alok Achkar Peres Petrillo to brazylijski muzyk, DJ i producent muzyczny. Dziś uchodzi za jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki elektronicznej, zaś swoją karierę zaczynał już od 2004 roku. Przełomem w jego karierze był singiel "Hear me now". Już od 2018 artysta zajmował wysokie miejsca w rankingu DJ Magazine, jednak prawdziwym przełomem był rok 2021. Wtedy Alok znalazł się na 4 miejscu wśród najlepszych DJ-ów na świecie, osiągając tym samym najwyższą jak do tej pory pozycję. Alok to prawdziwa gwiazda muzyki elektronicznej, a popularność artysty wybiega daleko poza jego ojczyznę. W serwisie YouTube zebrał ponad 20 milionów słuchaczy z całego świata miesięcznie, zaś na Instagramie ponad 25 milionów obserwujących.

Najsłynniejsze przeboje Aloka

Muzyk znany jest z wielu przebojów, które powstały we współpracy z gwiazdami światowego formatu. Są to takiej hity jak: "In My Mind" z Johnem Legenem, "All The Lies" z Felixem Jaehnem i The Vamps, "Never Let Me Go" z Bruno Martini i Zeebą, "Don't Cry For Me" z Martinem Jensenem i Jasonem Derulo, "Don't Say Goodbye" z Ilkayem Sencanem oraz Tove Lo.

Kariera

Alok związany był ze sceną muzyczną już od najmłodszych lat, a swoją karierę rozpoczął jako dwunastolatek. Co ciekawe, jego ojciec i liczni przyjaciele to również DJ-e, a wraz z Alokiem występował brat bliźniak - Bhaskar Petrillo. 

W wieku 19 lat Alok postawił na występy solo i wtedy jego kariera nabrała prawdziwego rozpędu. Muzyk stał się szybko jednym z najwybitniejszych brazylijskich przedstawicieli muzyki elektronicznej. Otrzymał wtedy wiele nagród i wyróżnień.

Artysta utworzył także w 2019 roku wytwórnię label Controversia, który działa w kooperacji ze Spinnin Records. Chętnie wspiera młode talenty, a także podejmuje współpracę z obiecującymi artystami lub producentami.  Oprócz tworzenia i remiksowania muzyki, potrafi też grać na instrumentach - gitarze i keyboardzie. Alok to artysta, który wciąż zaskakuje i szuka nowych brzmień. Trudno jednoznacznie określić jego styl. Czasem tworzy lekkie, relaksujące rytmy, a czasem odważne, energetyczne, klubowe brzmienia.

Występy Aloka

Pertillo to artysta wszechstronny, oprócz produkcji muzycznych, zaczął też pojawiać się na topowych festiwalach. Tam, możemy poznać go w zupełnie nowej odsłonie. Jako producent muzyczny, tworzy raczej spokojne brzmienia, zaś na festiwalach zmienia się w prawdziwy wulkan energii. Jego gra jest dużo bardzo energetyczna i żywiołowa. 

Alok: życie prywatne

Urodził się 26 sierpnia 1991 roku w Goiania w Brazylii. Jego rodzice, Swarup i Ekanta, również związani są z muzyką. Uważani są za pionierów muzyki psytrance w Brazylii, a także zorganizowali festiwal muzyki elektronicznej Universo Paralello w brazylijskim mieście Bahia. Rodzina Aloka od zawsze fascynowała się różnymi kulturami, ze względu na włoskie, portugalskie i libańskie korzenie. Imię artysty pochodzi z języka sanskryckiego i oznacza "światło". Pomysł na nie pojawił się u rodziców Aloka podczas podróży po Indiach.

Od 2019 roku muzyk jest w związku małżeńskim z Romaną Novais i wychowują dwójkę dzieci. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną. Szczególnie bliskie są mu walka z ubóstwem i kwestie klimatyczne. Zaangażował się w serię występów Global Citizen Live, z takimi gwiazdami jak Bilie Elish, Elton John, czy BTS. Wraz z żoną, Alok założył też własną fundację - Instituto Alok. Jej głównym celem jest prowadzenie inwestycji społecznych, wspieranie rozwoju osobistego i przemian społecznych. Na razie działalność fundacji skupia się głównie na rodzimej Brazylii, jednak w planach jest rozszerzenie jej działalności także na Afrykę i Indie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się artysta?
Alok Achkar Peres Petrillo
Skąd pochodzi?
Z Brazylii, a dokładniej z miasta Goiania.
Ile ma lat?
Obecnie Alok ma 30 lat (urodził się w 1991 roku).
Jaki tytuł nosi jego najpopularniejszy singiel?
"Hear me now"

Fani lubią też

Zobacz też