Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Rock Dezerter 40-lecie

Dezerter 40-lecie

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Dezerter 40-lecie O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Dezerter zagra wyjątkowe, urodzinowe koncerty! Legenda polskiego punk rocka w 2021 roku świętuje 40 -lecie istnienia i z tej okazji wyruszy w jubileuszową trasę, podczas której usłyszymy również zespół The Pau. Dezerter bilety na jubileuszowe koncerty już w sprzedaży!

Dezerter 40-lecie koncerty 2022

O zespole Dezerter

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.


Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.

 

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. A. Wajdy oraz „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego).

Skład zespołu Dezerter:

  • Robert Matera – gitara, śpiew
  • Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
  • Jacek Chrzanowski – bas

 The Pau

Energia i brzmienie The Pau nie zdradzają, że to jednoosobowy projekt muzyczny. Odpowiada za niego Paulina.

Uzbrojona w gitarę i telefon, z którego odtwarza bity podczas występów. Zagrała setki koncertów w małych klubach

i squatach w całej Europie. Wydała dwie płyty.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też