Beirut

Beirut

Zach Condon, który stworzył zespół BEIRUT, w lutym wypuścił na rynek swój piąty album studyjny Gallipoli. Z tej okazji jeździ i gra po całym świecie, przyjeżdżając tez do Polski! 17 oraz 18 października Beirut zagra w warszawskiej Progresji. Beirut bilety już w sprzedaży! 

O Beirut

Beirut to projekt założony przez multiinstrumentalistę Zacha Condona, który inspiracje czerpie ze wszystkich muzycznych stron świata. W projekcie łączy różne gatunki muzyczne – od klasycznego i alternatywnego rocka zaczynając, poprzez elektronikę i psychodelię, kończąc na rytmach cygańskich i bałkańskich. Lekko porusza się w obrębie wielu stylów, tworząc niezwykle unikatową muzykę.

 

Dzięki wielkiej kreatywności i intymności swojej muzyki, Zach Condon stworzył jednoosobową kapelę, która brzmi jak cała orkiestra. W przeciągu zaledwie kilku lat wypracowała sobie swój niepowtarzalny styl i brzmienie. Dzięki temu koncerty Beirut cieszą się bardzo dużą popularnością.  

 

Artysta już jako nastolatek eksperymentował z muzyką, pracując nad swoimi pierwszymi amatorskimi utworami. W wieku 16 lat zrezygnował ze szkoły i wyjechał w długą podróż po Europie, gdzie odkrył i zafascynował się muzyką bałkańską. Pierwsze oficjalne wydawnictwo sygnowane nazwą Beirut było kombinacją folku i stylów charakterystycznych dla Europy Wschodniej. Muzyk nagrał w tym czasie dwie płyty – album Gulag Orkiestra i EP Lon Gisland. Oba wydawnictwa zostały wspaniale przyjęte przez krytyków muzycznych i zyskały sobie dużą rzeszę fanów, a Condon został uznany za nadzieję muzyki alternatywnej.

The Flying Club Cup

W 2007 roku ukazała się jego druga płyta – The Flying Club Cup, zanurzony we francuskim folku oraz poezji śpiewanej i podobnie jak debiut zyskał uznanie mediów i powiększył grono fanów. Płyta znalazła się na najwyższych pozycjach w podsumowaniach roku wielu najważniejszych muzycznych rankingów. Trzecim albumem projektu Beirut, był krążek March od the Zapotec, która była połączeniem dwóch EP-ek.

 

Muzyką z pierwszej Zach Condon wkroczył w świat meksykańskiego folku, z pomocą zespołu pogrzebowego z małego miasteczka. Na drugiej, nazwanej Holland nawiązywał  do brzmień synth-popowych, które wcześniej tworzył pod nazwą Realpeople. W 2011 roku postanowił zrobić krok w tył i wrócił do melodii z pierwszych albumów.

 

Na The Rip Tide znalazły się utwory, które bez obaw można by wymieszać z muzyką z pierwszych płyt, jednocześnie pokazujące ciągły rozwój muzyka. 4 lata później ukazała się jego płyta No No No, będąca tak jak poprzednio, wynikiem prywatnych doświadczeń muzyka. Na tym albumie Zach Condon wrócił silny i pewny siebie jak nigdy, dając fanom radosną, przebojową muzykę, nie zapominając o swoich pierwszych muzycznych inspiracjach.

Najnowsza płyta 

1 lutego 2019 r. premierę miał nowy krążek Gallipoli. 12-utworowy album rozpoczął życie zimą 2016 roku, kiedy Condon powrócił do gry na swoich starych organach Farfisa - tych samych, na których stworzył dwa pierwsze albumy Gulag Orkiestra i The Flying Club Cup. Po nagraniach w Nowym Jorku i Berlinie - który nazywa swoim domem - Condon zaszył w kompleksie studyjnym położonym głęboko w wiejskiej części Apulii, w południowych Włoszech. To tutaj odkrył na nowo radość ze starych muzycznych doznań, która stała się podstawą Gallipoli.

 

Nie ma znaczenia czy Beirut został zainspirowany bałkańskim czy francuskim folkiem, muzyką meksykańskich trubadurów czy ludowymi melodiami, Zach Condon stoi za projektem unikatowym i jedynym w swoim rodzaju. Polska fani będą mieli okazję posłuchać zespołu na żywo już 17 oraz 18 października w warszawskim klubie Progresja. Beirut zawita do Warszawy w ramach europejskiej trasy koncertowej z okazji wydania piątego albumu Gallipoli.

 

Regulamin koncertów

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Beirut
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/