Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Inne CHRUST x FURDA Muzyczna Słowiańska Uczta

CHRUST x FURDA Muzyczna Słowiańska Uczta

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

CHRUST x FURDA Muzyczna Słowiańska UcztaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na Muzyczną Słowiańską Ucztę do Klubu Garek! Chrust x Furda bilety na koncert w Krakowie już w sprzedaży.

Chrust x Furda

Płyta EP "CHRUST x FURDA Live” to opowieść o połączeniu dwóch zespołów grających współczesny folk. Z ogromną radością w sercach prezentujemy Wam fragment koncertu z klubu muzycznego "UCHO" w Gdyni. Trzy kompozycje w zupełnie nowych, odświeżonych aranżacjach to niebezpiecznie uzależniająca dawka wyjątkowego brzmienia i relacji, które zawiązały się między Furdą i Chrustem. Zatrzymaj się i posłuchaj historii m. in. o szczurze, który zamieszkał w grocie Króla gór.

 

"Zwiędły" to pierwszy symbol przyjacielskiej wymiany nie tylko dźwiękowej, ale również instrumentalnej. Dwa różnorodne składy, w tak nietypowym dla siebie, spokojnym wydaniu. To połączenie zrodziło się na deskach niezwykle wyjątkowego festiwalu jakim jest Grajdół Festiwal. Zapraszamy do wspólnego oddechu.

"Niech moja łza przywróci wam zieleń, niech oddech mój mgłą zaszumi wam w ciele."

Kompozycja: FURDA (Bolesław Ren Rygiel, Jakub “Cukier” Podskarbi)

Aranżacja: FURDA, CHRUST (Małgorzata Oleszczuk, Karol Konop, Dariusz Mrozek)

Realizacja audio: Hubert Ruszkowski

Realizacja wideo: Filip Wałuszko

Realizacja monitorów: Kuba Alkiewicz

Realizacja świateł: Kajtek Konstanty

 

"Ciemna Droga", kolejna, przez którą prędzej czy później wszyscy przechodzimy. Chcemy zrobić wielki ukłon w stronę naszych przyjaciół Furdziaków, którzy wnieśli w ten utwór ogrom światła, a bez niego nie byłoby też cienia.

"Więcej światła dasz od siebie, więcej rzucasz na mnie cienia."

Kompozycja: CHRUST (Małgorzata Oleszczuk, Karol Konop, Dariusz Mrozek)

Aranżacja: CHRUST, FURDA (Bolesław Ren Rygiel, Jakub “Cukier” Podskarbi)

Realizacja audio: Hubert Ruszkowski

Realizacja monitorów: Kuba Alkiewicz

Realizacja wideo: Filip Wałuszko

Realizacja świateł: Kajtek Konstanty

 

"Szczur" to utwór o potężnym ładunku energetycznym, który wyzwala w nas zwierzaki sceniczne. Zapraszamy Was do wspólnego skakania, śpiewania i eksplorowania siebie, ale uważajcie, bo gdy napotkacie szczura wzrok możecie się zatracić.

"Poplątany krok, w oczach toni mrok, stracisz wiarę w siebie, gdy napotkasz jego wzrok."

 

Kompozycja: Bolesław Ren Rygiel

Aranżacja: FURDA (Bolesław Ren Rygiel, Jakub “Cukier” Podskarbi), CHRUST (Małgorzata Oleszczuk, Karol Konop, Dariusz Mrozek)

Realizacja audio: Hubert Ruszkowski

Realizacja świateł: Kajtek Konstanty

Realizacja monitorów: Kuba Alkiewicz

Realizacja wideo: Filip Wałuszko

 

FURDA to staropolskie słowo które oznacza głupstwo, błahostkę lub rzecz mało ważną. Jakub “Cukier” Podskarbi i Bolesław “Ren” Rygiel to duet multi instrumentalistów którzy tworzą razem zespół Furda. Postanowili oni stać się niezależną maszyną do tworzenia przestrzeni dźwiękowych, dlatego w swojej muzyce używają instrumentów ludowych, etnicznych technik wokalnych, oraz efektów “gitarowych” i innych podobnych sposobów cyfrowej modulacji brzmienia. To, że jest ich dwóch nie powstrzymuje ich przed zapewnieniem odbiorcom pełnej gamy wrażeń, ponieważ podczas koncertów korzystają z looperów. Zespół powstał w maju 2021, wtedy rozpoczęły się próby. We wrześniu 2021 r. Furda zamknęła się na parę tygodniu wśród Bojańskich lasów, aby nagrać swój debiutancki album “Bojany”. Furda jest zespołem który żyje całym sercem w duchu DIY. Sami wykonują swoje instrumenty, efekty “gitarowe”, nagrywają i miksują swój materiał na własną rękę. Wierzą, że znajomość każdego etapu powstawania muzyki pozwoli im stworzyć niespotykane do tej pory kompozycje.

 

CHRUST to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu. Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool, czy Igor Herbut. Chrust powstał w Gdańsku w 2021 roku, wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący działalność grupy „Hen za Rzeką”. Rok później, w maju 2022 roku ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album „Chrust”. Mimo krótkiego życiorysu zespołu artyści mają za sobą pierwszą trasę koncertową i festiwalową.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też