Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo

Eivør

19.10.2024 Warszawa

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

EivørBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Eivør
sobota
19.10.2024
20:00

Eivør

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

Jesienią do Warszawy zawita artystka, która swoim głosem hipnotyzuje koncertową publiczność, a jej dotychczasowe polskie występy wielokrotnie się wyprzedawały. Eivør zagra 19 października 2024 roku w klubie Progresja. 

 

Dokładna czasówka zostanie podana w tygodniu, w którym odbędzie się wydarzenie.

Eivør informacje

Eivør to artystka doskonale zestrojona z dziką incydentalnością natury. Urodziła się i dorastała w liczącej 453 mieszkańców miejscowości Syðrugøta, pośród malutkiej społeczności jednej z Wysp Owczych. Singer-songwriterka spędziła wiele lat życia w otoczeniu surowych, smaganych wiatrem krajobrazów Oceanu Atlantyckiej i nie jest zaskoczeniem, że głęboko wpłynęło to na jej twórczość.

Ma na koncie już 10 albumów, a także liczne współprace z takimi nazwiskami jak Àsgeir, John Grant, Einar Selvik (Wardruna) czy Dan Heath (Lana Del Rey). Eivør można uznać za jedną z najbardziej eklektycznych nordyckich artystek, a jej koncerty to niezwykle intymne i czarujące doświadczenie. W 2021 roku otrzymała nagrodę Nordic Music Council, jest też dwukrotną laureatką Icelandic Music Prize, zdobywczynią wielu statuetek Danish Music Folk Awards, a także Faroese Music Award. Eivør należy tym samym do nowego pokolenia nordyckich artystów, którzy w zawrotnym tempie zdobywają fanów na całym świecie, pozostając wiernymi starodawnej kulturze i muzycznemu folklorowi. Liczba odtworzeń jej nagrań sięga 1 miliarda, a jej trasy koncertowe wyprzedawały się zarówno w Skandynawii, jak i Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Napisane wspólnie z Johnem Lunnem piosenki artystki stanowią ścieżkę dźwiękową wszystkich sezonów flagowego serialu Netflixa “The Last Kingdom”, w którym wystąpiła również gościnnie na ekranie. Można ją też usłyszeć na soundtracku popularnej gry video “God of War Ragnarök”, dzięki czemu wystąpiła na jubileuszowej 10. edycji Game Awards w Los Angeles. Eivør pracuje obecnie nad nową płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku.

 

> English description below <

Zobacz więcej

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też