Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Metal Haken + Between The Buried And Me + Cryptodira

Haken + Between The Buried And Me + Cryptodira

Organizator: Knock Out Productions

Haken + Between The Buried And Me + CryptodiraO wydarzeniu

O wydarzeniu

Haken oraz Between The Buried And Me zagrają wspólny koncert w Warszawie! W roli supportu wystąpią Amerykanie z Cryptodira. To będzie święto progresywnego metalu. Gwiazdy gatunku zaprezentują się 24 lutego w warszawskim klubie Proxima, w ramach europejskiej trasy "Island in Limbo Tour". Haken + Between The Buried And Me + Cryptodira bilety na koncert już dostępne.

Haken + Between The Buried And Me + Cryptodira koncert w Warszawie

Haken (Wielka Brytania) prog metal:

Haken już od lat ma ugruntowaną pozycję w progmetalowym panteonie. Szerszy poklask zdobyli już przy premierze "The Mountain" z 2013 roku i na pewno pomogły w tym liczne pochlebstwa z ust takich tuzów jak Jordan Rudess lub Mike Portnoy, ale Brytyjczycy nie zasypują gruszek w popiele i wciąż zaskakują słuchaczy. Ich ostatnie dwie płyt to wyraźny zwrot w stronę metalowej gałęzi muzyki progresywnej i wyszedł on tak dobrze jak wszystkie poprzednie wolty. Czy tych kolesi w ogóle da się zatrzymać?

 

Between The Buried And Me (USA) prog metal:

Mówi się, że metal progresywny wpada w pułapkę własnych trików, a pierwiastek "progresywny" dodaje się do niego tylko z przyzwyczajenia, ale Between the Buried and Me przeczą tej zasadzie. To kapela, która bez problemu stawia sobie poprzeczki na niebotyczne wysokości, a potem z lekkością je przeskakuje. Tylko u nich znajdziecie luźne nawiązania do współczesnych wcieleń amerykańskiej ekstremy połączone z opcją fusion czy bardziej współczesnym progmetalowym transem. W tych utworach nie ma chwili na oddech i dobrze - podczas koncertu będziecie stać z opuszczonymi szczękami.

 

Cryptodira (USA) prog metal:

Cryptodira to jedna z tych grup, które pompują i stale odświeżają pojęcie metalu progresywnego. Bez większych zahamowań wrzucają słuchaczy w wir blastów i innych składowych death metalu, ale do tego oferują jazzowe przebiegi, refreny z arenowym potencjałem i post-metalowe snuje. Tak kreatywnych ludzi ze świecą szukać!

 

Bilety: 119 zł – przedsprzedaż; 130 zł – w dniu koncertu

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też