Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival

William Basinski

15.04.2024 Kraków

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

William BasinskiBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

WILLIAM BASINSKI
poniedziałek
15.04.2024
20:00

WILLIAM BASINSKI

Kraków, Klub Zaścianek

O wydarzeniu

Legendarny kompozytor William Basinski powróci wiosną do Europy z nowym show, podczas którego zaprezentuje niepublikowane dotąd utwory. Supportem będzie AIR HUNGER. William Basinski bilety na koncerty w Poznaniu i Krakowie już dostępne!

William Basinski informacje

William Basinski to klasycznie wykształcony muzyk i kompozytor, którego przygoda z muzycznymi eksperymentami trwa już ponad 40 lat. Stosując przestarzałe technologie i zapętlone taśmy analogowe tworzy poruszające i zarazem melancholijne pejzaże dźwiękowe eksplorujące chwilową naturę życia. Artysta międzynarodową sławę zdobył za sprawą swojej 4-płytowej, apokaliptycznej serii “The Disintegration Loops”, która znalazła się w zestawieniu 50 najlepszych wydawnictw 2004 roku portalu Pitchfork. Jego instalacje oraz filmy wyprodukowane we współpracy z filmowcem Jamesem Elainem były prezentowane na międzynarodowych festiwalach i w muzeach, a same koncerty Basinskiego zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności na całym świecie. Po intensywnej trasie z widowiskiem “The Last Symphony” w zeszłym roku artysta powróci do Polski z nowym show.

Czasówka koncertu prezentuje się następująco

KRAKÓW

  • 19:00 DRZWI
  • 20:00 AIR HUNGER
  • 21:00 WILLIAM BASINSKI

POZNAŃ

  • 19:00 DRZWI
  • 20:00 AIR HUNGER
  • 21:00 WILLIAM BASINSKI

Uwaga: podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też