Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Koncerty Metal While She Sleeps

While She Sleeps

01-02.07.2024 Poznań, Gdynia

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

While She SleepsBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Poznań

While She Sleeps
poniedziałek
01.07.2024
20:00

While She Sleeps

Poznań, Klub Tama

Gdynia

While She Sleeps
wtorek
02.07.2024
20:00

While She Sleeps

Gdynia, Podwórko.art / Scena Ucho

O wydarzeniu

Już 29 marca ukaże się najnowszy album Brytyjczyków z While She Sleeps - “SELF HELL”, a latem ekipa z Sheffield wystąpi na 2 koncertach w Polsce: 1 lipca w poznańskim klubie Tama oraz dzień później w gdyńskim Podwórko.art. Towarzystwo nie byle jakie, bo wraz z nimi w roli gościa specjalnego wystąpią progresywni metalcore’owcy z ERRA, których najnowszy materiał “Cure” swoją premierę będzie miał 5 kwietnia. While She Sleeps bilety już w sprzedaży.

While She Sleeps informacje

Ostatnie 10 lat w karierze założonego w 2006 roku While She Sleeps stało pod znakiem tytanicznej pracy - w tym czasie grupa wypuściła 4 albumy, a następny, szósty w ich dorobku “SELF HELL” swoją premierę będzie miał 29 marca. Po opublikowanych do tej pory singlach, tytułowym oraz “DOWN” z gościnnym udziałem Alexa Taylora z Malevolence, o charakterystyczną dla zespołu mieszankę ciężkich riffów z przebojowymi refrenami możemy być spokojni, ale intrygować mogą inspiracje, którymi kierował się kwintet przy komponowaniu nowego materiału - w tym kontekście wymieniani są tu tacy artyści jak Aphex Twin, Gorillaz, Bicep, The Prodigy czy nawet Kendrick Lamar. Mając w pamięci wielki britpopowy boom w ich dzieciństwie While She Sleeps w swoich ruchach kierują się duchem “nic do stracenia, wszystko do osiągnięcia” i przynosi to bardzo dobre efekty.

Podczas wybranych koncertów tego lata Brytyjczykom towarzyszyć będzie amerykańska grupa ERRA. Formacja ze stajni wytwórni UNFD tydzień po wydaniu “SELF HELL” While She Sleeps również podzieli się ze światem swoim nowym krążkiem, “Cure”. Ich poprzednie wydawnictwa plasowały się w ścisłej czołówce notowania US Billboard 200's Heatseekers Albums (trzykrotnie na pierwszym miejscu!) i trudno się temu dziwić, bo muzyka tych progresywnych metalcore’owców wypełniona jest zarówno ogromną mocą i nie mniejszą chwytliwością.

Jako pierwsi na obu koncertach zagrają Amerykanie z Dying Wish, którzy są w trakcie promowania swojego drugiego w karierze albumu “Symptoms of Survival”. Wydany przez wytwórnię SharpTone krążek zbiera znakomite recenzje i nie ma w tym nic dziwnego - kwintet z wokalistką Emmą Boster na czele zrobił na nim naturalny krok do przodu, a gitary Sama Reynoldsa i Pedro Carillo, które są niczym połączenie metalcore’u ze stanu New England z brzmieniem goteborskiego, melodyjnego death metalu, żrą tu jeszcze bardziej niż na debiucie. Jeśli nie widzieliście ich na wspólnym koncercie z Terror i Nasty, to koniecznie musicie to nadrobić na początku lipca.

Nowoczesne oblicze melodyjnego metalu, koncertowy żywioł i dobra zabawa? Tutaj będziecie mieli to wszystko zapewnione, widzimy się zatem w Poznaniu i Gdyni!

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też