Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

Qmple

QmpleOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Qmple to kolaboracja kilku raperów należących do wytwórni QueQuality. Już od jakieś czasu zapowiadała ona projekt, który miałby obejmować współpracę różnych artystów, ale przez długi czas nie były znane szczegóły. W końcu powstał projekt Qmple, którego pierwszym utworem był "ZBT" (Gibbs oraz Favst). Dopiero po tej piosence została ujawniona oficjalna nazwa grupy oraz kolejne fragmenty tworzonego przez nią materiału muzycznego. W skład grupy wchodzą raperzy o zupełnie odmiennych stylach i razem tworzą kawał dobrego rapu. Piosenki Qmpli są najchętniej słuchane jeśli chodzi o utwory wypuszczone przez QueQuality.

Ilu jest Qmpli?

W utworze "Zanim przyjdzie dzień", który jest jednym z singli grupy, możemy usłyszeć aż siedmiu artystów. Każdy z raperów występuje w swoim własnym, niepowtarzalnym i charakterystycznym stylu, dzięki czemu fani będą doskonale wiedzieli, kogo słuchają. Cały projekt Qmple opiera się na współczesnym rapie, który został wzbogacony lekkimi partiami śpiewanymi. Do piosenki "Zanim przyjdzie dzień" nagrano także teledysk, który jest efektem pracy King Yeti Filmz. Sam bit do utworu został stworzony przez 4Monkey. W niektórych utworach pojawiają się także gościnnie inni artyści, nie tylko raperzy.

Qmple i ich pierwszy album

Pierwszy album płytowy Qmpli pojawił się w 2022 roku. Choć sam projekt powstał podczas podróży po Polsce i włoskim Bari, to inspiracjami do piosenek były także wyjazdy w różne zakątki całego świata. Podczas premiery albumu fani otrzymali wiele bonusów. Jednym z nich były nagrane przez raperów vlogi z podróży po Zanzibarze. Oprócz tego osoby, które kupiły płytę w preorderze, mogły cieszyć się dodatkowym mixtapem "Qundle". Na płycie pojawiła się także piosenka we współpracy z zespołem Kombii oraz Grzegorzem Skawińskim. 

Na płycie znalazło się łącznie 16 utworów. Usłyszymy w nich Miszela, Przyłuca, Filipka, Kabe, Gibbsa, Szymi Szymsa, Bobera, Opała oraz Osakę. Utwory, które znalazły się na płycie, to:

 • "Zanim przyjdzie dzień" (Bobse, Osaka, Szymi Szyms, Filipek, Przyłu, Opał),
 • "Matador" (Szymi Szyms, Osaka, Zetha, Przyłu),
 • "Maltańskie tango" (Szymi Szyms, Osaka, Bober, Przyłu, Miszel),
 • "ZBT" (Gibbs, Favst),
 • "Sheraton" (Miszel, Kabe),
 • "Płyta Dekady 3" (Bober, Filipek),
 • "Oda do butli" (Osaka, Szymi Szyms, Gibbs),
 • "Bezwarunkowy uśmiech" (Przyłu, Osaka, Szymi Szyms),
 • "Za wcześnie" (Osaka, Szymi Szyms, Miszel, Przyłu, Filipek, Bober, Gibbs),
 • "Zjawiska Atmosferyczne" (Miszel),
 • "Coachella" (Opiat, Kabe),
 • "Rap mnie zawiódł" (Filipek, Bober, Przyłu),
 • "Pokolenie ale to Qumple" (Szymi Szyms, Gibbs, Filipek, Przyłu, Bober),
 • "Puste flaszki i szklugi" (Bober, Filipek, Cooks),
 • "Jeden Buch" (Przyłu, Filiper, Szymi Szyms, Bober).

Produkcją utworów zajmowali się: 4Money, samunowak, Newlight$, Francis, Gibbs, Premixm, FVCKOFF, 

Qmple, Grzegorz Skawiński i Kombii

Grupa Qmple współpracowała z Grzegorzem Skawińskim oraz zespołem Kombii podczas tworzenia utworu "Pokolenie ale to Qumple". Lider Kombii wystąpił dzięki temu w dużym projekcie największej wytwórni hip-hopowej w Polsce. W utworze możemy usłyszeć - oprócz Grzegorza Skawińskiego i Kombii - takich raperów, jak: Osaka, Szymi Szyms, Gibbs, Filiper, Przyłu oraz Bober. Do piosenki został nagrany teledysk, w którym można zobaczyć wszystkich tych artystów. 

Zespół Kombii wielokrotnie współpracował już z młodszymi od siebie artystami, których style muzyczne zupełnie odbiegają od jego twórczości. Mimo to, nagranie wspólnego kawałka na bazie kultowego już "Pokolenia" stanowiło niemałe zaskoczenie zarówno dla fanów Kombii, jak i dla słuchaczy wszystkich raperów biorących udział w nagraniach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak powstał projekt Qmple?
Projekt powstał podczas wspólnej podróży chłopaków należących do QueQuality. Odwiedzili oni wtedy Beskid Niski, Dolny Śląsk, Warmię i Mazury oraz włoskie Bari. Z podróży przywieźli paręnaście zupełnie nowych kawałków.
Kiery został wypuszczony album "Qmple"?
Płyta została wypuszczona 25 listopada 2022 roku.
Z jakim odbiorem spotkała się płyta "Qmple"?
Płyta grupy Qmple już w pierwszym dniu premiery płyta okryła się złotem.
Kiedy został wypuszczony klip do piosenki "Pokolenie ale to Qmple"?
Teledysk do utworu "Pokolenie ale to Qmple" został udostępniony w dzień premiery płyty "Qmple", z której pochodzi piosenka, czyli 25 listopada 2022 roku.
Jakie są najpopularniejsze piosenki Qmpli?
Najpopularniejsze piosenki Qmpli to: "Oda do butli", "Pokolenie ale to Qmple", "Maltańskie tango" oraz "Zanim przyjdzie dzień".

Fani lubią też

Zobacz też