Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Moscow City Ballet

Moscow City Ballet

Sprawdź wydarzenia
Moscow City BalletOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Moscow City Ballet został założony w 1987 roku przez wybitnego rosyjskiego choreografa Viktora Smirnova-Golovanova który zdobył sławę tańcząc przez okres ponad 20 lat jako solista Teatru Bolszoj. Tancerze Moscow City Ballet to uczniowie Golovanova i jego żony – primabaleriny Ludmiły Nerubashchenko.

Rozwój kariery Moscow City Ballet

Zespół Moscow City Ballet po raz pierwszy wystąpił w 1989 roku w Seulu (Korea). Jego sukces czyni go najczęściej podróżującą grupą baletową na świecie. Prezentuje największe produkcje rosyjskiego i radzieckiego dziedzictwa baletowego celem przybliżenia tej sztuki jak najszerszej publiczności. Moscow City Ballet przedstawiał swoje spektakle w Belgii, Egipcie, Estonii, Niemczech, Holandii, Hongkongu, Irlandii, Izraelu, Japonii, Chinach, Filipinach, Korei, Tajwanie, Singapurze, USA, Wielkiej Brytanii oraz w Rosji. Od 1991 roku w samej tylko Wielkiej Brytanii dał ponad 1000 spektakli. W grudniu 2003 roku po raz pierwszy wystąpił w Polsce, zdobywając wielką popularność. Od tamtej pory, rokrocznie, występują na polskich scenach, wpisując się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego kraju.

 

Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią ukazuje nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Są w tym perfekcjonistami i to oni wytyczają standard dla innych grup baletowych na świecie. Najlepsi z najlepszych - tak uważają zarówno krytycy jak i publiczność.

 

Obsada składa się z około 70 tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych Rosji i Ukrainy. Zdaniem krytyków tutaj wszystko jest na swoim miejscu. Tancerze i tancerki każdy ruch głową, palcem, ramieniem, aż po ustawienie stopy wykonują z niesamowitą precyzją i wyczuciem. Fantastyczne kostiumy dopełniają magii każdego przedstawienia.

 

Świetnie dobrany repertuar pozwala zespołowi na pewną elastyczność i na dodanie swojej specyficznej osobowości znanym już spektaklom. Na scenę wchodzi grupa, która nadaje klasyce baletu nową twarz.

 

W repertuarze Moscow City Ballet znajdują się wspaniałe spektakle, klasyki takie jak: Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Romeo i Julia, Kopciuszek, Don Kichot, Giselle.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też