Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Michał Syrowatka

Michał Syrowatka

Michał SyrowatkaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Michał Syrowatka – urodzony w 1988 roku w Ełku polski bokser kategorii junior półśredniej. Do tej pory stoczył 16 walk, w tym 15 zwycięskich. Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze zawodowej odniósł w walce z Łotyszem Jevgenijsa Fjodorovsa podczas gali bokserskiej w Wieliczce 13 października 2012 roku. W zawodowej karierze pokonał również: Sandora Racza, Laszlo Roberta Balogha, Laurenta Ferrę, Andreia Staliarchuka, Francka Petitjeana, Aboubekera Bechelaghema, Alexa Bone’a, Alę Edine’a Moussę oraz Michała Chudeckiego.

 

W 2014 roku, 10 maja, Michał Syrowatka pokonał francuza Edine’a Moussę przez nokaut w czwartej rundzie podczas Gali Boksu Boxing Night w Brodnicy. W tym samym roku, 8 listopada, wygrał z Michałem Chudeckim podczas gali Polsat Boxing Night w Krakowie. W 2015 stoczył walkę o międzynarodowe mistrzostwo Polski wagi półśredniej na II Gali Boksu Boxing Night w Brodnicy. Zakończyła się ona zwycięstwem Syrowatki z Dominikańczykiem Felixem Lorą. Kilka miesięcy później pokonał Belga Tarika Madni w Krynicy.

 

W czasie wcześniejszej kariery amatorskiej Syrowatka należący do klubu MKB Mazur Ełk zdobył tytuł mistrza (2009) i wicemistrza (2007, 2008) Polski seniorów w wadze lekkiej oraz wicemistrza Polski juniorów w wadze piórkowej (2005, 2006). W 2011 roku, będąc w klubie Hetman Białystok, zdobył także tytuł mistrza Polski seniorów w wadze lekkopółśredniej.

22 grudnia 2013 Syrowatka wygrał w Radomiu walkę z Francuzem Aboubekerem Bechelaghemem, zdobywając w ten sposób Pas mistrza WBF International w wadze super-lekkiej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też