Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma

Faun

Sprawdź wydarzenia
FaunOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Faun to zespół muzyczny z Niemiec, który popularyzuje i gra muzykę z gatunku pagan folk, dark wave oraz Neo-Medieval. Artyści mają na swoim koncie ponad 800 koncertów na całym świecie. Występują zarówno na klasycznych estradach podczas festiwali muzyki nowoczesnej, jak i w klubach czy największych salach koncertowych.

Występom zespołu Fauns zawsze towarzyszy hipnotyzujący pokaz świateł, współgrających z brzmieniem oryginalnych, średniowiecznych i współczesnych instrumentów, a także wokali członków zespołu Faun. Bilety na wydarzenia i koncerty zespołu można nabyć za pośrednictwem portalu eBilet.pl

Faun – koncerty, historia zespołu

Zespół Faun został utworzony ponad dwie dekady temu – w 1999 roku przez Olivera SaTyr Pade, Birgit Muggenthaler, Wernera Schwaba. W 2001 roku dwa ostatni muzycy opuścili grupę, a ich miejsce zajęła Elisabeth Pawelke.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Oliver SaTyr Prade, który jest wokalistą głównym, gra na harfie celtyckiej, buzukach, gitarze, mandrorze, contrabasharpie i rozmaitych lutniach, Fiona Rüggeberg, która śpiewa, gra na dudach, werblu, fletach, rebabie, rejestratorze, fujarze, seljefloicie, harmonii, chalumeaux & pomme, Laury Felli, która jest wokalistką wspierającą i gra na perkusji, Stephan Groth obejmujący wokal, hurdy-gurdy, cystern oraz gwizdki, Rüdiger Maul grający na darbukach, davulu, bendirze, tamborello, riqu, berimbao i innych instrumentach perkusyjnych, Niel Mitra grający na samplerze komputerowym i syntezatorze.

Zespół Faun już trzy razy był nominowany do nagrody Echo (największego konkursu muzycznego w Niemczech). Z kolei ich krążek Von den Elben, wydany w 2013 roku okrył się platyną i przez miesiąc był numerem 7 na niemieckiej liście przebojów. Album Luna z 2014 roku znalazł się natomiast na 4 miejscu listy przebojów.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Faun?
Zespół Faun dotychczas wydał 8 płyt 2 nagrania DVD oraz jeden album koncertowy. Albumy studyjne to: Zaubersprüche (2002), Licht (2003), Renaissance (2005), Totem (2007), Buch der Balladen (2009), Eden (2011), Von den Elben (2013), Luna (2014), Midgard (2016), XV – Best Of (2018), Märchen & Mythen (2019), Pagan (2022).
Jaką muzykę tworzy zespół Faun?
Zespół Faun tworzy gra pogański folk, darkwave i muzykę średniowieczną w nowoczesnych aranżacjach. Oryginalność ich stylu muzycznego polega na tym, że sięgają po oryginalne, średniowieczne instrumenty, ale to wokale są zawsze w centrum uwagi.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Faun?
Zespół został założony w 1998 roku przez Olivera s. Tyr, Elisabeth Pawelke, Fiona Rüggeberg i Birgit Muggenthaler. Swój pierwszy krążek zatytułowany Zaubersprüche wydali w 2002 roku.

Fani lubią też

Zobacz też