Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Teatr Inne Wiktor Zborowski. Jubileusz

Wiktor Zborowski. Jubileusz

Organizator: Teatr 6.piętro

Wiktor Zborowski. JubileuszO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy do Teatru 6.piętro 19 stycznia 2024 do Teatru 6.piętro na wieczór “Wiktor Zborowski. Jubileusz”. Po prostu - bilety już w sprzedaży!

Jubileusz Wiktora Zborowskiego w Teatrze 6. piętro

Wiktor Zborowski, jeden z najbardziej charyzmatycznych, rozpoznawalnych i lubianych polskich aktorów, będzie obchodził w nadchodzącym roku Jubileusz 50-lecia swojej pracy artystycznej. Najważniejszym wydarzeniem uświetniającym ten Jubileusz będzie galowy spektakl-koncert. 

Wspaniały wieczór gwarantują Krzysztof Materna, autor niezwykle ciekawego scenariusza łączącego w sobie różne narracje, także jego reżyser i prowadzący, oraz zaproszeni do udziału w nim artyści, między innymi Magda Umer, Artur Barciś, Marek Kondrat, Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski i Marian Opania.

Wiktor Zborowski informacje

Pół wieku pracy Wiktora Zborowskiego – to setki ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych i radiowych, to tysiące występów na scenach kabaretowych i estradowych, to dziesiątki ulubionych przez dzieci i dorosłych bohaterów kreskówek, którym udzielił swego niepowtarzalnego głosu.

Nie ma dziedziny sztuki aktorskiej, w której ten wyjątkowy Aktor nie stworzyłby przynajmniej jednej perełki gatunku. Chyba nie ma w Polsce ani jednej osoby interesującej się sztuką i kulturą, która nie zetknęła się z wyjątkową twórczością Jubilata. 

Zborowskiemu udało się jeszcze coś więcej – jego postawa artysty i obywatela, jego wybory profesjonalne i etyczne spowodowały, że nazwisko Zborowski stało się znakiem firmowym, gwarantującym talent, kunszt i prawość. 

Dlatego też z nieskrywaną radością Teatr 6.piętro podjął się realizacji galowego spektaklu – koncertu poświęconego artyście. Mamy nadzieję, że stanie się on wyjątkowym wydarzeniem artystycznym na miarę dokonań Jubilata.

 

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta m. st. Warszawy

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też