Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Prawda

Organizator: ATM Grupa S.A.

PrawdaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

"Prawda" to fenomenalna komedia trzydziestoletniego Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością i ogromnym poczuciem humoru, analizuje zakamarki ludzkiej duszy. To dzieło przewrotne jest do szpiku kości, do tego mistrzowska reżyseria Wojciecha Malajkata oraz  gwiazdorska obsada. Perełka, która bawi do łez!

"Prawda" - informacje o spektaklu

Motto sztuki zaczerpnął autor z twórczości samego Voltairea: „Kłamstwo jest cnotą, jeśli pozwala uniknąć cierpienia". Ta przewrotna „definicja" jest oczywistą prowokacją i może być wyłącznie pretekstem do stworzenia spektaklu pełnego sprzecznych przekazów i sytuacji układających się w ciąg paradoksalnych zdarzeń, w jakich znajdują się i jakie tworzą bohaterowie sztuki.

4 aktorów - 4 postaci -7 scen - a w ich trakcie historia pewnego kłamstwa, a właściwie pewnego rodzaju opowieść tak abstrakcyjna i niewiarygodna , że aż nadto dowcipna i komediowa!

Dwa małżeństwa, czwórka przyjaciół - w żadnej scenie nie spotkają się razem na scenie, co z tego wyniknie?

Michel (w ten roli Andrzej Zieliński) jest mistrzem manipulacji, choć w spektaklu ciężko mu lawirować między swoimi kłamstwami, rewelacyjnie przeradza każdą swoja słabość w komediowe sytuację, które bawią widza do łez.

Choć tytuł mówi nam jedno, to w spektaklu nie pada ani jedno słowo prawdy, choć jak wiemy, z tą prawda - to różnie bywa, w końcu każdy ma swoją!

W spektaklu Zielińskiemu wtórują: Beata Ścibakówna, Marta Żmuda-Trzebiatowska czy Tomasz Sapryk - a kto, w której roli - koniecznie przyjdzie sprawdzić do teatru!

Autor: Florian Zeller

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada: Beata Ścibakówna, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Andrzej Zieliński, Tomasz Sapryk

Kostiumy: Sylwester Krupiński

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też