Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Rock Gaba Kulka - 10 lat Hat, Rabbit

Gaba Kulka - 10 lat Hat, Rabbit

Organizator: GALICJA PRODUCTIONS

Gaba Kulka - 10 lat Hat, RabbitO wydarzeniu

O wydarzeniu

Gaba Kulka w Krakowie! Zapraszamy na koncert z okazji dziesięciolecia albumu Hat, Rabbit, który odbędzie się już 18 lutego 2020 roku w Krakowskim Teatrze Variete. Gaba Kulka bilety na koncert w Krakowie już dostępne. 

 

Gaba Kulka o jubileuszu 10 lat Hat, Rabbit:

Dziesięć lat temu ukazał się album, który zmienił bieg mojego muzycznego życia. Jeden z tych rzadkich momentów gdy, po latach pracy, właściwy czas, właściwe miejsce i przede wszystkim, właściwi ludzie, układają się w nową szczęśliwą konstelację. Jest niemal pewne, że znacie mnie właśnie dzięki „Hat, Rabbit”. Teraz moja pierwsza złota płyta po raz pierwszy ukaże się w kolorze czarnym, na winylu.

 

Postanowiłam posłuchać jej od nowa, dlatego wraz z Marcinem Borsem wróciliśmy do oryginalnych miksów i, bogatsi o doświadczenia kolejnych nagranych wspólnie płyt, nadaliśmy jej nieco inny ton. To bardziej nowy kąt widzenia, niż całkiem nowe oblicze - podobnej metamorfozie poddaliśmy też okładkę! Mam nadzieję, że to wydawnictwo sprawi wam tyle radości co mnie samej - Gaba Kulka.

Gaba Kulka

Gaba Kulka zadebiutowała w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty „Out”. Od razu przykuła uwagę mediów i publiczności. Przełomem w karierze artystki był wydany z wielkim hukiem trzy lata później „Hat, Rabbit”. Album przyniósł Gabie morze wyróżnień: Mateusza radiowej Trójki, nominację do paszportu Polityki, złotą płytę i doskonałe recenzje, a także Fryderyka dla Wokalistki Roku.

Chwilę później światło dzienne ujrzał „Sleepwalk” - wspólne dzieło Gaby i znanego m.in. z zespołu Futro, Konrada Kucza. Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba, po piosenki Wojciecha Młynarskiego) zanim publiczność mogła usłyszeć kolejny w pełni autorski, premierowy album: długo wyczekiwany, świetny „The Escapist” wydany w 2014 roku.

Na płycie słychać jak wyraźnie zarysował się muzyczny charakter Gaby i towarzyszącego jej od kilku lat na koncertach i w studiu składu muzyków. Silne inspiracje gigantami piosenki lat 70-tych, jazzem i folkiem, ale i krzykliwymi latami 80-tymi - w singlowym utworze „Wielkie wrażenie”.

We wrześniu 2016 ukazało się nowe wydawnictwo Gaby zatytułowane „Kruche”. Album został dobrze przyjęty przez krytyków. Obecnie artystka pracuje nad nowym, autorskim materiałem.

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też