Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Koncerty Rock Dzieciuki + SKAcowani

Dzieciuki + SKAcowani

11.05.2024 Kraków

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

Dzieciuki + SKAcowaniBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Dzieciuki + SKAcowani
sobota
11.05.2024
20:00

Dzieciuki + SKAcowani

Kraków, Klub Gwarek

O wydarzeniu

Jak punk, to punk: Dzieciuki & SKAcowani w Klubie Gwarek! Bilety na koncert Dzieciuki + SKAcowani już dostępne.

  • Otwarcie bram: 19:00
  • Start koncertu: 20:00

Dzieciuki - folk punk

Zespół Dzieciuki powstał w 2012 w Grodnie. Muzycy pod wpływem irish-panka, postanowili stworzyć swój białoruski folk-punk. Teksty w większości traktują o historii Białorusi, ale sporo też tam pijanej jazdy na rowerach. Paradoksalnie właśnie historyczne teksty i wykorzystanie języka białoruskiego, przyniosło im negatywne relacje z władzami, które zakazywały ich koncertów, pod pretekstem „Niskiej wartości artystycznej” utworów.

Zespół przez te lata nagrał trzy płyty. Pracę nad czwartym przerwały protesty 2020 roku i idące za nimi represje, które praktycznie zdusiły białoruską kulturę. Problemy nie ominęły także członków zespołu. Areszty, sądy, więzienia, wymuszona emigracja. Kilku członków zespołu znalazło schronienie w Warszawie gdzie, za wiedzą i zgodą tych pozostających w Białorusi, postanowili kontynuować działalność.

SKAcowani - Ska Punk

Skacowani. Fani muzyki ska w całej Polsce dobrze znają tę nazwę. Zespół, który przenosi Cię w świat, gdzie muzyka ska i punk rock przenikają się w dynamicznym miksie.

Ta ośmioosobowa ekipa spotkała się w Krakowie, przynosząc ze sobą różnorodne doświadczenia i korzenie muzyczne, które składają się na ich własny styl.

Starają się żeby ich koncerty były odskocznią od codzienności i obowiązków dla nich i dla słuchaczy, traktują je poważnie i dają z siebie wszystko.

Muzyka, którą tworzą, jest nośnikiem pozytywnej energii, którą chętnie dzielą się z publicznością w trakcie występów, bo największą radością dla nich jest widok bawiących się ludzi. Na koncie mają płytę „Spirit Of Ska” z 2022, a w najbliższej przyszłości ma powstać nowy album, nazwę którego póki co nie zdradzają.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też