Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Rock Declan McKenna

Declan McKenna

25-26.04.2024 Warszawa, Kraków

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

Declan McKennaBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Warszawa

Declan McKenna
czwartek
25.04.2024
20:00

Declan McKenna

Warszawa, Klub Stodoła

Kraków

Declan McKenna
piątek
26.04.2024
20:00

Declan McKenna

Kraków, Klub Kwadrat

O wydarzeniu

Uwaga: do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe. 

 

Declan McKenna powraca do Polski, i to niedługo po premierze nowego, trzeciego już albumu “What Happened To The Beach?”. Brytyjski artysta wystąpi u nas dwukrotnie w 2024 roku: 25 kwietnia w Warszawie (Stodoła) oraz 26 kwietnia w Krakowie (Kwadrat). Declan McKenna bilety na koncerty już w sprzedaży.

Dokładna czasówka zostanie podana w tygodniu, w którym odbędzie się wydarzenie.

Declan McKenna informacje

Zapowiadany na 9 lutego 2024 r. album jest efektem poszukiwań większej przestrzeni i luzu oraz zaufania we własną intuicję. Zarejestrowano go w Kalifornii pod producenckim okiem Gianluci Buccellatiego, wcześniejszej współpracującego z Arlo Parks czy Laną Del Rey. Zawarte na nim piosenki oferują ucieczkę od codziennego pędu, wnoszą dużo kalifornijskiego słońca i nastrojowości w których słuchacz może się zanurzyć, doznając chwili wytchnienia. Dobrym tego przykładem jest wydany niedawno singiel “Nothing Works”, który powstał jako odpowiedź artysty na próby zaszufladkowania go oraz próby interwencji w jego twórczość ze strony wytwórni.

Declan pośród największych muzycznych inspiracji przy tworzeniu nowych piosenek wskazuje St. Vincent oraz Unknown Mortal Orchestra, podczas gdy na zawartość liryczną ogromny wpływ miała terapia na którą poszedł, by nauczyć się jak radzić sobie z presją nakładaną na aktywnie koncertującego i nagrywającego muzyka. Declan wchodzi jako singer-songwriter na poziom 2.0 - wciąż nie stroni od trudnych tematów, ale dąży już przede wszystkim do szukania radości w życiu.

24-latek ma już na koncie albumy “What Do You Think About the Car?” (2017) oraz “Zeros” (2020), a także występy na takich festiwalach jak Glastonbury, Coachella, Lollapalooza czy Reading and Leads. Jego twórczość była porównywana do The Libertines czy Jamiego T, a sam artysta jako swoją największą inspirację podaje Davida Bowiego. Często nazywany jest głosem młodego pokolenia, gdyż w swoich piosenkach często porusza ważne tematy społeczne. Zadebiutował w 2015 roku roku singlem “Brazil”, krytykującym FIFĘ i obecną w niej korupcję. 

 

> English version below <

Zobacz więcej

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też